Skocz do zawartości
xxminekxx

Jak wgrac system Dell streak 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Wibi muszę Ci przyznać że jesteś bardzo dobry w te klocki wszystko zrobiłem według Twoich wskazówek trwało to 261,18 sek.Lecz jest drugi problem gdy odpalam tableta wszystko ładnie bootuje,i gdy mi już wchodzi stronka główna powraca po paru sekundach do logo della i tak w koło.Wyciągam baterię próbuje znowu i dzieje się to samo.Teraz całkowicie nie wiem co mam robić proszę Cię pomóż jakoś spróbuje Ci się wynagrodzic.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spruboj zrobic mu resetdell factory. Mnie pomagalo.

Wysyłane z mojego JY-G3 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem resetfactory, i robi się to samo powraca do logo della.

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

Wibi zrobiłem jeszcze raz repairtool trwało to nie 261,18 sekund lecz 278,24 sekundy.I po odpaleniu jakby się menu zmieniło otwiera mi language lecz powraca do logo dell i tak w kółko.Już teraz nie wiem co mam zrobić,szkoda nerwów.POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

System który się wgrał jest wersją podstawową i może karta SD (ta podstawowa,niewidoczna i niedostępna bez rozebrania Streaka-2GB) nie została całkowicie sformatowana?Może też przyczyną być np.jakieś uszkodzenie pliku w czasie ściagania? trudno wyrokować,ważne, że Streak odpala a teraz należy wgrać nowe recovery i nowszy soft modowany a gdyby dalej coś było nie tak to kabelkami przez fastboota pliki amss.mbn i dsp1.mbn. W ostateczności można rozebrać Streaka,wyciągnąć tą wewnętrzną kartę SD i przy pomocy programu "Clonezilla" wrzucić na nią obraz (plik Innercard SD.img) i na powrót złożyć.Clonezilla jest w intenecie a pozostałe pliki na chomiku.Można też spróbować powtórzyć operację "repairtool" gdyż to nie zaszkodzi i można to robić bez karty SD,tej głównej,widocznej obok baterii.

Jeszcze jedno,Streak jest urządzeniem bardzo delikatnym z powodu wielowarstwowej płyty głównej oraz dlatego, że stosowane jest lutowanie bezołowiowe czyli bardzo kruche.Przy każdym upadku lub zbytnim nacisku może dojść do uszkodzeń pod procesorem.Tu pytanie czy Streak nagrzewał się lub nagrzewa obecnie?

Edytowane przez wibi
    dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Streak nie nagrzewa się z tym jest w porzadku,a co do tej karty Sd wewnętrznej to ja się boję robić takie rzeczy.A co do tego nowego softu to co byś mi polecił jaki room i jakie recovery do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

"Nie święci garnki lepią", rozebranie Streaka jest banalnie proste,wyciagasz baterię,zdejmujesz dwie nakładki po obu stronach ekranu(są przyklejone dwustronną taśmą,dość mocno) lekko je podważając,odkręcasz 5 małych śrubek i jakimś plastykiem podważasz dookoła ekranu i...już,gotowe.Wyciągasz ekran z płytą główną ze spodniej pokrywy i masz dostęp do karty wewnetrznej.Na moim chomiku sa dwa softy,polecam ten DSC 1.1 a później upgrade do wyższych wersji a recovery (które wgrywasz wcześniej,przed rozbiórką) polecam AArecovery tylko po ściągnięciu zmień nazwę na recovery i wgrywa się kabelkiem przez ADB komendami fastboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy te dwa softy są tam gdzie trzeba wpisać hasło?I nie widzę tego recovery o tej nazwie co podałeś.

---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

Bardzo cię przepraszam że ci głowę zawracam,ale sam sobie nie dam rady tego zrobić.Żeby wgrać to recowery to jakie są te komendy jestem cienki w tych sprawach.Ale z twoją pomocą i tak już dużo osiągnełem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie czytam i kupy się to nie trzyma.

Factory Reset?

Czyli co zrobiłeś? Uruchomienie trzymając Vol+/- ?

Znaczy widzisz menu bootloader'a? i z tego menu wybierasz Reset?

Jeśli tak i nadal masz kłopot i nie możesz zaaplikować pliku .pkg z oryginalnym softem to możesz mieć ten sam problem, który zostal opisany tutaj:

http://forum.android.com.pl/f351/jak-wgrac-androida-na-dell-streak-5-a-338942/#post2797286

Sformatuj kartę w innym fonie z androidem i sprawdź (Jeśłi nie masz to chyba ktoś z Twoich znajomych ma?)

Tu:

http://forum.android.com.pl/f351/jak-wgrac-androida-na-dell-streak-5-a-338942/#post2796418

masz podane linki do wątków na XDA i poczytaj.

Nie wiem po co Ty się bawisz w jakieś repairtool, ściąganie z chomików itp. Jeśli pecet bedzie widział Streaka to na początek załaduj nowe recovery zgodnie z opisem na XDA a potem wrzuć Longhorna ew. DSC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wibi

@nick0000

Przeczytaj cały wątek bo nie wiesz o czym mowa.XDA nie jest po polsku więc weź to pod uwagę

@kazimierz1951

W katalogu "Dell Streak 5" jest podkatalog "wgrywanie recovery" i cały opis łącznie z komendami, ściągnij i przeczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj wibi jeszcze raz dzięki za informację trochę poczytałem lecz dla mnie to magia,ale będę próbował.Teraz sobie przypomniałem że mam zrobioną kopię zapasową programem wondershare mobile go czy nie można by jej było przywrócić jakimś sposobem?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi