Skocz do zawartości
Or_4n_Ge

ES File Explorer

Rekomendowane odpowiedzi

witam pobrałem dziś aplikacje ES File Explorer i moje pytanie brzmi jak się podłączyć do komputera co trzeba zrobić by nastąpiła wymiana danych z pc na kom i odwrotnie .???? jak ustawić LAN lub FTP ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lan to chyba musisz mieć udostępnone pliki na kompie... i oczywiście podłączyć się do tego samego wifi

sprawdz aplikację airdroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    witam pobrałem dziś aplikacje ES File Explorer i moje pytanie brzmi jak się podłączyć do komputera co trzeba zrobić by nastąpiła wymiana danych z pc na kom i odwrotnie .???? jak ustawić LAN lub FTP ???

Łatwiej Ci będzie zrobić udostępnianie zasobów niż postawić serwer ftp. Na PC udostępniasz jakiś katalog' date=' a następnie w ES File Explorer wchodzisz w zakładkę [b']LAN[/b], potem Nowy, Skanuj. Powinieneś zobaczyć udostępniający komputer i udostępnione zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie program cesarFTP którym stawiasz serwer. Następnie w es file explorer wypisujesz adres serwera, nazwę i hasło użytkownika, i wszystko ma działać. Sam z tego korzystam. Na necie jest sporo poradników jak to zrobić :) w sumie prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprościej będzie, jeżeli użyjesz wifi file explorer. Podłączasz się do wi-fi, włączasz program, w przeglądarce komputerowej wklepujesz adres i możesz pobierać i wrzucać pliki na sd do woli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma porównania... Wifi file explorer pozwala kopiowac pojedyncze pliki lub paczki zip. A przez ftp masz wgląd we wszystko i kopiujesz masowo różne pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ES File Explorer też ma multiwybór:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki a co do serwa bo mam zmienne ip i chodzi mi o to zęby było stale ip do tego folderu i np zebmym mógł się połączyć skąd kolwiek poprzesz np wifi czy siec 3g a czy jest taki program który po włączeniu kompa od razu automatycznie odpala serwer .??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak bardzo jesteś zaawansowany w sprawach internetowo-sieciowo-serwerowych, ale wymagałoby to postawienia u Ciebie serwera z domeną widocznego w internecie. Niektóre routery potrafią takie cuda. Mój Linksys wrt-54 gl, lekko zmodowany (dołożony czytnik kart SD) i z odpowiednio zmodyfikowanym oprogramowaniem, potrafi wystawić do internetu serwer ftp. Można tez takiej sztuki dokonać stawiając sobie lokalnie serwer na linuksie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki panowie ju śmiga za pośrednictwem ES File Explorer ... oczywiście browar leci ..

PS: to działa tylko w sieci domowej czy mogę się łączyć z drugiego końca polski ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi