Skocz do zawartości
unguided1989

I5700 i pisanie smsów.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum ponieważ posiadam teraz samsunga omnie, a chce zakupić samsunga I5700.

I mam takie dla mnie bardzo ważne pytanie do użytkowników, jak się piszę na tym sprzęcie smsy ? nie sprawia to trudności ?

Na omni piszę cały czas rysikiem, bo po prostu palcem nie umiem, mam małe palce ale dużo wygodniej jest rysikiem, wiem że galaxy ma wyświetlacz pojemnościowy także rysik odpada...

A może lepiej w moim przypadku kupić G1 z klawiaturą fizyczną ?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.

Edytowane przez unguided1989

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cepeen

dobrze sie pisze, szczegolnie jak dograsz klawiature we like caps z polskimi podpowiedziami

dziala naprawde dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ewentualnie zrobić rysik do ekranu pojemnościowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem wcześniej avilę (potem nokię e61) i na tej avili pisało mi się bardzo źle - teraz na spicy jest o milion razy łatwiej. Wiadomo - trzeba się przyzwyczaić - ale śmiało można śmigać bez rysika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gore
    Ewentualnie zrobić rysik do ekranu pojemnościowego ;)

lub kupić rysik pojemnościowy ;)

OT: pisze się - ... nigdy nie miałem ekranu dotykowego, ani klawiatury qwerty w telefonie, więc po 2 dniach pisze się ciężko, często zamiast 'O' wciskam 'P'. pozycja pozioma już lepiej działa, mimo ze na 1.5 przycina nie przeszkadza mi to wcale, bo popełniam mniej błędów w takiej pozycji, jednak nie jest to to samo co pisanie na mechanicznej klawiaturze, wiec pisanie smsów trwa x razy dłużej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    często zamiast 'O' wciskam 'P'

Mam to samo. Dzisiaj zainstalowałem klawiaturę HTC IME (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5475283) i tam jest opcja kalibracji. Polecam.

Co do problemu z O/P to jest to wina kształtu opuszka. Jak się spojrzy od przodu to wygląda u mnie jakby palec był idealnie na O. Jak się spojrzy z góry, to widać, że przekrzywiony nieco palec powoduje wciśnięcie P. Kalibracja to rozwiązuje.

Poza tym warto sobie ćwiczyć pisanie.

m.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze czyli pozostaję tylko się przyzwyczaić:P

No za nic nie mogłem na omni pisać bez rysika, szlag mnie trafiał ciągle wciskałem złe litery, więcej kasowałem niż pisałem...;/

Tutaj inny ekran może jest troszkę inaczej, a najlepiej jakby te litery były maksymalnie duże, bo w Omni próbowałem kilka klawiatur i zawsze jakieś takie małe te literki, dziewczyny mają dobrze paznokcie zapuszczą i bez problemu piszą.

Może też sobie zrobię na kciukach z paznokcia coś ala rysik haha :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abs

Czy ja wiem, czy im te paznokcie coś pomogą? I5700 ma ekran pojemnościowy więc paznokciami to co najwyżej ekran mogą rysować chyba :-).

Osobiście: W pozycji pionowej pisze się bardzo dobrze, błędów popełniam BARDZO mało (dobra kalibracja klawiatury w pozycji pionowej). W pozycji poziomej również pisze się dobrze (wcześniej miałem KU990 i szczerze mówiąc i5700 bije go na głowę).

Generalnie: wg. mnie jest okej :-).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raps

Ja z klawiatury poziomej nie korzystam prawie wcale. Na spicy nie ma multitoucha takze pisanie dwoma kciukami mija sie z celem, do tego popelniam sporo bledow w tej pozycji pewnie dlatego ze nie cwiczylem na niej zbyt dlugo. Na poziomej popelniam, ale umiejetnie mi slownik poprawia te bledy. Ogolnie jest bardzo fajnie, szybko mozna napisac sms, ale do Iphone'a i Ilus-tam-slow-na-minute sporo brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi