Skocz do zawartości
unguided1989

I5700 i pisanie smsów.

Rekomendowane odpowiedzi

godler

Jak zwiekszyc limit pisania smsow ? Bo chyba domyslnie ustawione jest maksymalnie 3 smsy za jednym razem. A jak czasami wena mnie poniesie to chcialbym więcej :) jak to zmienic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Iqus
    Jak zwiekszyc limit pisania smsow ? Bo chyba domyslnie ustawione jest maksymalnie 3 smsy za jednym razem. A jak czasami wena mnie poniesie to chcialbym więcej :) jak to zmienic ?

Właśnie dobre pytanie gdy piszę dłuższego smsa to automatycznie zamiennia mi go w mmsa co strasznie irytuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opcjach jest taka pozycja. Należy ją odznaczyć ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    godler

mógłbyś dokładniej bo w opcjach nic takiego nie widze.. :( Czy to chodzi o tryb wprowadzania sms zmienić z Alfabet gsm na automatyczny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie "tryb GSM" objawia się wysyłaniem długich sms tyle ze bez polskich znaków - zamiast nich są znaki "?" - jest jakies lekarstwo na to ??

Do pisania używam HTC_IME - i klawiatury telefonu (bo jest jest jeszcze qwerty i mała qwerty). Praktycznie niczym się nie rożni pisanie od pisania na standardowym telefonie no może tym ze jest trochę szybsze bo nie trzeba wciskać przycisków, jest T9 i słownik z podpowiedziami. HTC_IME ma opcje kalibracji klawiatury wiec jak ktoś ma problem z trafianiem w standardową qwerty to sobie może dokładnie pod siebie skalibrować HTC_IME

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustaw sobie w htc ime zamianę znaków:

Text input -> Replace chars i tam zaznacz "....only for SMS" jeśli ma zamieniać tylko w sms'ach.

W pole "forbidden chars" wpisz sobie co ma zamieniać (ąćęłńóśżź)

W pole "replacement chars" wpisz na jakie ma zamieniać (acelnoszz)

(ilość znaków w obu polach musi być taka sama)

Wtedy sam podczas pisania będzie ci to właśnie tak zamieniał, niezależnie od ustawienia trybu wprowadzania znaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa !!! dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Swype umozliwia sprawne pisanie smsow w kazdej temperaturze nie powodujacej obrazen miesni(: pisanie ze Swype to zaden problem, po tygodniu prawie nie patrzy sie na ekran. Jezeli chodzi o pisanie jest jeszcze 8pen - klawiatura, jezeli mozna TO tak nazwac, ktora wymaga tylko umiejetnosci rysowania koleczek na ekranie:) trzeba sie troche uczyc, ale polecam!

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do niedawna brakowało mi t9 i tylko tego brakowało mi po przesiadce z n5800. Odkąd mam HTC_IME jeszcze bardziej pokochałem ten telefon :) polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Do niedawna brakowało mi t9 i tylko tego brakowało mi po przesiadce z n5800. Odkąd mam HTC_IME jeszcze bardziej pokochałem ten telefon :) polecam

Zainstaluj sobie Swiftkey to pokochasz go jeszcze bardziej. Wg mnie kolejnosc klawiatur na androida jest taka : Swype i Swiftkey ( po nauczeniu jej swojego stylu pisania), dopiero potem jest HTC IME. A za nimi cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi