Skocz do zawartości
vio

Rozmazane zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

vio

Mam mały problem ze zdjęciami tekstów, kiedy chce je przybliżyć, automatycznie zostaje rozmazane. Widać jak podczas powiększania/zoomowania tekst jest przez ułamek sekundy powiększony z ostrością, a potem system rozmazuje cale zdjęcie Tak jakby sam chciał złapać ostrość, ale tekst jest wtedy nie do rozczytania. Z obrazami jest wszystko ok. wchodziłem na zdjęcia przez komp. i tutaj nie ma problemu z zoomem.

Z góry dziękuje za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spotkałem się z tym w wielu kompaktowych aparatach cyfrowych kiedy próbowałem robić zdjęcie ze zbyt małej odległości. Podczas łapania ostrości niby na chwile łapie ale potem stwierdza że nie (skrót myślowy). Widocznie tak jest i już :) No i ogólnie w Hero trudno o naprawdę ostre zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vio

Tu nie chodzi o robienie zdjęcia, tylko ich przeglądania w albumach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d0mi5

Przy przeglądaniu chwilę musisz na danym zdjęciu poczekać. Korzystając z galerii, zdjęcia są słabszej jakości by telefon szybciej pracował podczas przewijania galerii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vio

Czekanie nic nie zmienia :( Gdy wchodzę do albumów widać ze zdjecie jest w dobrej jakości, jest czytelne, ale gdy zacznę powiększać to się rozmazuje i gdy wraca do pierwotnej wielkości w albumach dalej jest nieczytelne(brak ostrości). Ponowne wyjście z albumu i zaladowanie zdjęcia powoduje, ze zdjęcie znów ma prawidłową ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po prostu jak robisz zdjęcie to je delikatnie poruszysz i zdjęcie jest nieostre bo poruszone. zrób to samo zdjecie przy oknie w świetle dziennym i zobacz jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vio, na i5700 mam podobnie. Po prostu androidowy dekoder jpeg taki już jest i nic się chyba nie da z tym zrobić. Jedyny ratunek to aplikacja do przeglądania zdjęć napisana przez firmę trzecią, z wewnętrznym dekoderem jpeg. Niestety, nie spotkałem się jeszcze z takim oprogramowaniem. Jak ktoś taką zna to niech poda namiar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

A może masz ustawiona małą rozdzielczość aparatu i jako miniatura zdjęcie wygląda ok, a po powiększeniu "prawda wychodzi na jaw"? Jak wyglądają te zdjęcia po wrzuceniu na komputer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vio

Zdjęcia na komputerze, są ok! można je powiększać (Picasa ponad 300%) i są dobrze czytelne.

Fakt zajmują około 150KB. Nie są robione Hero tylko ściągnięte z sieci. Moje obawy potwierdza franek1234, Systemowa przeglądarka podczas załadowania zdjęcia ukazuje je w dobrej ostrości, ale gdy powiększam ,to przez chwile prawidłowo je powiększa a potem jakby łapie ostrość i wychodzi kiszka :(

Powrót do pierwotnej wielkości nic nie zmienia zdjęcie jest dalej nie czytelne. Wystarczy , że przejdę do następnego zdjęcia i powrócę... ostrość znowu jest dobra.:zakrecony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reg

od samego poczatku tak masz? moze format by pomogl tj powrot do ustawien fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi