Chciałem się podzielić, po raz chyba drugi, problemem (ale już innym problemem niż ostatnio) ze smartfonem Xiaomi i aplikacją Mapy Google.
Mam telefon z Androidem (Xiaomi Note 10 Pro) i w aplikacji "Mapy" (aplikacja Google) notuję bardzo często dziwne, niezrozumiałe zapisy. Aplikacja informuje, że przebywałem w miejscach w których nigdy nie byłem, których nigdy nie odwiedzałem. Gdyby to był raz czy kilka razy można by to uznać za błąd Google-a (??) lub GPS (??), jednak z aplikacji Mapy wynika, że tylko w tym roku odwiedzałem:
- blok ulica Wolfkego 21 w Warszawie (dobre kilkadziesiąt razy, jeśli nie ponad sto!)
- parking ulica Widawska 25 w Warszawie (kilkanaście razy; te wpisy wyparowały z aplikacji Mapy, ale były tam jeszcze latem)
- miejscowość Grzybno (kilka miejsc / kilka lokalizacji) - w tym roku kilkadziesiąt razy!.
Sprawdziłem dziś "moje" (niby moje!) wizyty w appce "Mapy" i zrobiłem zdjęcia, postaram się je wrzucić na forum w ciągu kilku najbliższych dni.
Odnośnie lokalizacji Wolfkego 21 to jest to sąsiedni blok - oddalony od mojego o jakieś 70-80 metrów. Nigdy tam nie byłem z wizytą, przechodziłem niedaleko (jeden blok dalej) w tym roku z kilka razy w pierwszej połowie roku. A według Map Google wynika, że tylko od początku sierpnia do dziś byłem tam kilkadziesiąt razy.
Jaka jest dokładność nawigacji w telefonie? Czytałem kiedyś że coś koło 15 metrów, więc mój blok oddalony od tego który niby odwiedzam, nie powinien być pomylony z moim, bo jednak odległość jest kilka razy większa niż 15 metrów. Część zapisów w appce wskazuje, że "nie było żadnych wizyt", a więc jakby Google uznał Wolfkego 21 za mój dom, to powinien być zapisany dzień w dzień, zawsze
kiedy jestem w domu, nieprawdaż?.
Ja siedzę praktycznie cały czas w domu (poza wyjściami z psem (z psem nie biorę telefonu) czy do paczkomatu InPost czy Allegro Box; na spacery wychodzę w ciągu roku kilka razy; circa <10; Często wychodzę jedynie do paczkomatu). Z domu więc wychodzę bardzo sporadycznie. I od około pół roku nawet nie przechodziłem blisko koło tego miejsca.
Odnośnie drugiej lokalizacji - tu jest jeszcze gorzej, bo odległość wynosi kilka kilometrów (tzn. między Grzybno a miejscem gdzie przebywałem z ojcem w jego domku na Mazurach). Z Map Google wynika, ze też byłem tam dobre kilkadziesiąt razy w tym roku, a ja nawet nie znam tej miejscowości i nie wiem czy kiedykolwiek tam byłem
Przy kilku kilometrach odległości chyba trudno wykluczyć błąd nawigacji GPS??
Wrzucę fotki z ekranów telefonu w ciągu kilku dni!
Czy ktoś mógł sklonować moją kartę SIM ?!?!
Słyszałem co nieco o możliwości klonowania kart SIM. Czy może tak być, że ktoś ma telefon z "podobną" kartą SIM i "nabija" wizyty w różnych miejscach na "moje konto"??
Dziękuję za porady i podpowiedzi!