Skocz do zawartości
Bobuniek

Ile gwarancji na Milestone 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeczytalem w ksiazeczce safety, regulatory &legal information ze mam tylko 12 miesiecy gwarancji na telefon, jak to mozliwe? od zawsze telefony mialy 2 lata, co to ma znaczyc? Motorola az tak zeszla na psy? Czy moze zle sprawdzilem?

Sent from my KamyczekMilowy 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz M2 z UK to masz rok, jeśli była kupiona w sklepie niemieckim to ma 2 lata. Jak jest w innych przypadkach nie wiem. Wszystko jest zależne od jej pochodzenia i tego z jak długą gwarancją była tam sprzedawana. Jako że w Polsce ten telefon nie jest oficjalnie dostępny, naprawianie go przez lokalny oddział Motoroli to tylko ich dobra wola... Moja MM2 pochodzi ze sklepu niemieckiego i ma 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli motorola zle traktuje anglikow. koles przez telefon pamietam ze wspomnial ze sprowadza je z niemiec. A gwarancja na rok, super. A jak u Ciebie z ukladem klawiatury? Qwerty czy Qwertz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz fakturę z niemiec to masz 2 lata gwarancji. Jeśli masz fakturę z Uk to masz 1 rok. Układ klawiatury w mojej M2 to qwerty. Fakturę mam z Niemiec, więc i gwarancję mam dwuletnią.

Gwarancja w każdym państwie jest określona przepisami. W USA minimalna gwarancja na urządzenia elektroniczne to rok. Tak samo jest w UK. W Polsce przepisy mówią o 2 latach. Także traktowanie kogokolwiek przez motorolę nie ma tu nic do rzeczy ;) Tak postępuje każdy producent sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No super, ale mam motorole z faktura z polski:p wiec jak to teraz wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie wiem, najlepiej zadzwoń do serwisu motoroli i się dowiedz. Numer: 801 62 06 20 od godziny 9 do 17. Nie wiem czy w takiej sytuacji w ogóle będziesz miał uznaną gwarancję. Dlatego lepiej zadzwonić i tam się dowiedzieć.

Ja swoją M2 też sprowadziłem od człowieka który brał je z niemiec. Miały być przeznaczone na rynek UK. Ale do telefonu dostałem fakturę ze sklepu visitm (niemieckiego). Na tej podstawie w serwisie moto dowiedziałem się że mam 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to sie dowiedzalem ze gwarancja mnie w ogole nie obejmuje, tylko gdy telefon zostal zakupiony w niemczech w sklepie verizum czy jakos tak. A jesli kupilem u polskiego sprzedawcy, to polski sprzedawca jest za niego odpowiedzialny i to on musi uznac mi gwarancje.

Ok dzwonilem do sprzedawcy no i mam 1 rok gwarancji. No to fajnie, telefon o takiej wysokiej zawodosci ma rok gwarancji. Czyli za jakis czas musze go opchnac. Tylko ze zaden htc, SE mnie nie interesuje. Wiec moze puszcza na polske milestone 3?

Edytowane przez Bobuniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Milestone 3 oficjalnie w Polsce bym nie liczył. Tym bardziej że i w stanach bardzo trudno go dostać. Z tego co widzę jedynie Verizon go tam posiada w swojej ofercie. Cóż, liczę że nie zostaniemy pominięci w przypadku Droid/Milestone 4, bo na niego mam chrapkę. A po Atrixie z Tegrą 2 i 1Gb Ramu nic słabszego nie chcę. Denerwujący jest ten praktyczny brak sprzętowego qwerty w telefonach z Androidem. U HTC po Desire Z też nic nie słychać w tej kwestii.

Tak czy inaczej, jeśli masz problem z klawiaturą wysyłałbym motkę szybko na serwis. A jeśli nie, to trochę lipton. W mojej przez pół roku było wszystko ok. Nagle pojawił się problem i dopiero serwis go rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Gwarancja gwarancją, a jeśli zakupileś telefon w sklepie, to być może masz 2 lata na reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, ale gwarancji jest rok, bo przez imei koles w motoroli sprawdzil ze jest na rynek UK. A co do telefonow, to na prawde htc leci w kulki, wszystkie telefony sa do siebie tak podobne ze nie moge juz na nie patrzec. Samsung to nie sa za dobre fony, poza tym qwerty nie maja, a sony eryk narazie sie rozwija. Wiec skazany na motorole jestem:( a zanim wyjdzie na polske droid 4 to bedzie troche kosztowac. Jednak nie stac mnie na wydanie 2600zl na fona, jesli nie wiecej.

A co do klawy to mam z nia problem, ale debounce dal rade i juz mi dublowanie narazie nie przeszkadza. Wiec sie wstrzymam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi