Skocz do zawartości
nemo333

tutorial Łamanie BOOTLoadera i sprawdzanie poprawności złamania. Poradnik nowy, poprawiony (ZALECANY)

Rekomendowane odpowiedzi

Ssimoo
    Nie wystarczy potraktować tel seusem i znowu bedzie działać?

Czasem nie, jak uszkodzi się sam bootloader to uniemożliwi to wykrycie telefonu przez jakikolwiek ogólnodostępny program. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koperta4512 to może napisz jeszcze jaki jest to mniejwięcej koszt i w jakim województwie mieszkasz :) Jak mi nie uznają gwarncji to może się zdecyduje. A jak mieszkasz gdzieś niedaleko to i dowieść moge :)

Jak nie masz kopi GDFS to napisz lepiej do cvxcvx bo on naprawia telefon RIFFem (ten BOX w przeciwieństwie do SEtoola naprawia obszar boot za darmo a jak nawet płatnie to i tak taniej niż SEtool) wiec może za 60zł naprawiać, zaś ja SEtoolem muszę za 80zł robić żeby coś zarobić:DD.

Jeśli masz kopie GDFS to koszt naprawy wynosi 40zł a jak telefony oparty na QSD8250 to bez żadnych problemów na miejscy mogę naprawić. Takie telefony jak so-01b, Xperia mini (E10), Xperia X10 mini pro (U20), Xperia X10, Xperia X8 (E15), Xperia W8 (E16) trzeba robić wysyłkowo.

Jak coś to mieszkam w okolicy Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

A ja mam moze glupie pytanie: jak zrobic ta kopie GDFS?

Lepiej zrobic na wszelki wypadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli uwalimy boota wykonując unlock na nieprawidłowym cercie to telefon nie włączy się wcale, ani nie zareaguje na podłączenie z wciśniętym Wstecz ani na zwykłe włączenie telefonu.

GDFS prawdopodobnie robi się S1Toolem albo SEToolem ale nie jestem pewien, zgrywałem tylko na DB2020 CID 52, potem już nie próbowałem a teraz nawet nie mam na czym sprawdzić bo X8 poleciała do serwisu po uwaleniu boota :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A ja mam moze glupie pytanie: jak zrobic ta kopie GDFS?

Lepiej zrobic na wszelki wypadek

np. za pomocą "omnius for se".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ronin

Zaraz, bo już się trudno połapać... Jak mam GingerBread to i tak muszę zapakować stary 2.1 żeby odblokować bootloader ? A co ma piernik do wiatraka... Przeca wgranie romu nie ma nic wspólnego z bootloaderem - znaczy w sensie ruszania tegoż - w sensie procesów wgrywania jedno nie narusza drugiego... No, chyba że... chyba że ominięty bootloader nie współpracuje z danym ROMem... Powiedzcie takim językiem dla tępaka :DD

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sakumo

Moim zdaniem pierwszy sposób był mniej kłopotliwy . i CHyba nikomu fona nie uwalił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

macie problemy, trzeba byc naprawde wybitnie zdolnym zeby uwalic X8:>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super poradnik

bootloader złamany bez jakichkolwiek błędów

pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igor_x

Dziś robię roota według 1 strony poradnika, zaraz potem polecę z bootloaderem. Mam nadzieję że poradnik z rootem jest aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi