Skocz do zawartości
nemo333

tutorial Łamanie BOOTLoadera i sprawdzanie poprawności złamania. Poradnik nowy, poprawiony (ZALECANY)

Rekomendowane odpowiedzi

Ronin0 - Powinieneś ale to nie jest wymagane. Wymagane jest FW 2.x ale zalecana procedura jest dla 2.1 standardowego. Robili ludzie też na modach i im wychodziło więc możesz zrobić bez reflashu roma ;)

Moim zdaniem pierwszy sposób był mniej kłopotliwy . i CHyba nikomu fona nie uwalił
    nie, nikomu. Tylko mi. A potem conajmniej 5 osób się skarżyło że telefon już nie wstał. Od strony 18 starego poradnika jest początek uwalania bootów, od 22 już tylko był wałkowany jeden temat - uwalenie po unlocku i jak postawić
    macie problemy, trzeba byc naprawde wybitnie zdolnym zeby uwalic X8:>
    No to od dziś zmieniam nick na Wybitnie Zdolny ^^ Telefon rozpakowałem o 15, uwaliłem o 22 tego samego dnia. Łącznie pobawiłem się nim może 2h przez cały czas jak go miałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sakumo

co jest trudne w łamaniu bootloadera .w Włączeniu programu . Podłączeniu telefonu .wciśnięciu enter i poczekaniu aż skonczy robic>? Jak komp ci się nie wyłączy ani kabel nie rozłączy to inaczej sie nie da zepsuć moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nożna uwalić bo ludzie nie czytają ze zrozumieniem poradników klikają na oślep a co się stanie

a moze tak a może tak

sam się obawiałem że rozwalę jak będę robił ale przecytałem dokładnie co i jak i to dwa razy i się udało

tak samo kupiłem psp i przeróbka trwała na pro-b10 nigdy do czynienia nie miałem z psp i po 2 godinach od zakupu była przerobiona ale poradnik po kilka razy czytałem co i jak zrobić żeby nie uwalić, czy na dobry soft itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja przeczytałem poradnik dosłownie raz!

Jest to moja druga x8 z czego pierwszą kupiłem już ze złamanym bootloaderem :)

Więc boota łamałem 1raz i poszło bez żadnych problemów

Podładowałem baterie tak, że miała 22%, po czym sprawdziłem telefon s1tool'em i przeorałem ją odpowiednim plikiem w moim przypadku tym msm7227_semc i po zrestartowaniu telefonu zobaczyłem czy odpala z włącznika (trochę się przy tym napociłem, bo myślę o jaa a jak nie odpali to co będzie) i po około 5sek telefon zabootował :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macie problemy, trzeba byc naprawde wybitnie zdolnym zeby uwalic X8:>

Płyty główne z nowych x8 nie są kompatybilne z tym sposobem ominiecia bootloadera, więc najpierw trzeba sprawdzić czy w ogóle bootloader da się ominąć na naszym egzemplarzu, a stary poradnik tego nie posiadał.

Moim zdaniem pierwszy sposób był mniej kłopotliwy . i CHyba nikomu fona nie uwalił

@Sakumo, mylisz się, uwalił już paru osobom, zobacz na pare ostatnich stron tamtego wątku.

nożna uwalić bo ludzie nie czytają ze zrozumieniem poradników klikają na oślep a co się stanie

a moze tak a może tak

sam się obawiałem że rozwalę jak będę robił ale przecytałem dokładnie co i jak i to dwa razy i się udało

tak samo kupiłem psp i przeróbka trwała na pro-b10 nigdy do czynienia nie miałem z psp i po 2 godinach od zakupu była przerobiona ale poradnik po kilka razy czytałem co i jak zrobić żeby nie uwalić, czy na dobry soft itd.

Tak jak już mówiłem, akurat w tym przypadku, może się zdarzyć, że WSZYSTKO będziesz wykonywać według poradnika, a i tak uwalisz telefon, na szczęscie w tym poradniku można sprawdzić czy w telefonie da się ominąć czy nie, jeszcze przed samym procesem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igor_x

S1Tool nie wykrywa telefonu. Komputer po włożeniu kabelka usb wyświetle że wykryto semc usb flash i prosi o stery. O co chodzi? Root zrobiony bez problemu.

Muszę doinstalować jakieś stery? PCC zainstalowane.

Telefon z Play, bez simlock-a.

Edytowane przez igor_x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igor_x
    zainstaluj Gordon Gates Drives. Albo PC Companion
    PC Companion mam zainstalowane. Bez tego nie chciał zrobić roota. Zaraz sprawdzę z Gordon Gates Drives.

Teraz jest ok

SEMC SIMLOCK CERTIFICATE

Lecę dalej.

Edytowane przez igor_x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    songo

łeee to fatycznie skopali z tymi nowymi X8, bo stare byly nie do uwalenia;d ja mam 13 miesiaczna i tyle razy mi stanela na kernelach/romach itp. a stoi do tej pory;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak song. ale czy ty masz cypress? raczej synaptic. slowem cos za cos :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi