Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

Czy próbował ktoś na tym tablecie odpalić kartę z Aero2 ? Jeśli tak to na jakim modemie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Dodaję do listy Huawei E169 - bez G na końcu. Po chwili od podłączenia sam sobie wszystko ustawił i działa.

Nie działa czytnik SD zamontowany w modemie, ale nawet na to nie liczyłem.

Karta Orange Free - nowa (bo to też może być ważne), bez PIN.

Soft standard 2.3.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzieki za hinta ale niestety nie pomogl.

Wczesniej w modemie mialem sima z mojego prepaid'a tez z wylaczonym pin. dzis zakupilem nawet nowy staretr playa z wylaczonym pinem od poczatku i niestety bez zmian. Nadal po podlaczeniu modemu do usb pojawia mi sie komunikat "external devices out"z symbolem karty sim (bez wykrzyknika -jesli jest to jakas roznica w komunikatach). Jedyne co zauwazylem to,ze przy wylaczonym pin dioda na modemien zmienia co chwile kolor z zielonego na niebieski. z wlaczonym pinem swieci tylko na zielono. Pod win jak zlapie polaczenie to swieci naniebiesko caly czas. Czyli wyglada jakby probowal sie gdzies laczyc tylko mu cos nie szlo. Zostawilem go w takim stanie na jakies 10min (myslalem,ze potrzebuje wiecej czasu na nawiazanie polaczenia ale bez zmian - co chwile komunikat external devices out i tyle. Jezeli ktos mialby jeszcze jakis pomysl to z gory dzieki[/QUOT

mam identyczny problem z Huawei E173

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy komukolwiek pomogę, ale w moim A73 nie działaja dwa połączenia równocześnie. Może to będzie jakąś wskazówką. Nie wiem czy tak ma anroid i może Ameryki nie odkryłem, ale aby zadziałał mi modem muszę rozłączyć połączenie WI-FI. Jak je ponownie włączę, to rozłącza mi modem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Publikuje odp na maila w sprawie modemów od GC

Poniżej rozwiązanie dla modemów 3G:

a) Modem nie może mieć SIM lock jeśli klient chce użyć karty SIM innego operatora niż modem który posiada.

b) Karta SIM nie może być zabezpieczona numerem PIN.

c) Modem najlepiej gdy jest firmy Huawei oraz model E1750 ale to nie zawsze reguła.

d) Klient musi się znajdować w zasięgu usługi transmisji danych najlepiej 3G gdyż wtedy przeglądanie stron jest najbardziej płynne.

e) W przypadku ofert Internetu na kartę upewnić się że posiada środki na koncie i jest możliwość łączenia się z siecią komórkową.

f) Przed podłączeniem modemu do urządzenia należy wyłączyć kartę Wi-Fi oraz transmisję danych w ustawieniach Sieci zwykłych i bezprzewodowych.

g) Łączenie modemu przebiega w 3 etapach jako przykład użyję GCM01:

- miga dioda zielona modem wyszukuje sieć komórkową

- miga dioda niebieska modem zalogował się do sieci

- teraz można rozpocząć dodawanie w Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Punkty dostępu -> konfiguracja APN

potrzebna jest to do ustanowienia transmisji danych, istotne jest aby parametry MMC oraz MNC miały wartości np. Orange to 260 oraz 03

UWAGA ! W przypadku braku tych parametrów oznacza to że dodanie APN jest niemożliwe ! oraz modem nie został wykryty prawidłowo przez urządzenie !

Modem nie jest obsługiwany. -> patrz solucje

- Jeśli jednak parametry MMC oraz MNC występowały i dodaliśmy APN z właściwymi ustawieniami np. Orange to

Nazwa: Orange PL

APN: internet

Użytkownik: internet

Hasło: internet

Numer: *99# (w większości nie wymagany)

Dioda modemu z migającej na niebiesko – przestanie migać tylko świecić ciągłym światłem na niebiesko. Oznacza to że ustanowiliśmy transmisję danych J

Możemy się teraz cieszyć dostępem do sieci 3G.

Modem nie ustanawia połączenia tylko miga cały czas dioda niebieska. -> patrz solucje

Solucje – klinet wykonuje na własną odpowiedzialność firma nie ponosi odpowiedzialności za problemy i błędy wynikłe

po wykonaniu niżej opisanych czynności.

Modemy Huawei e173u zmiana oprogramowania

Aero2 i Huawei E173u-2 – rozwiązanie problemu przez zmianę firmware - jdtech.pl

Modemy Huawei wyłączanie „zero-CD”

Rozwiązanie problemu dla osób, które otrzymują komunikat „Transmisja danych została zablokowana” i nie mogą korzystać z Internetu przez modem. Dotyczy modemów HUAWEI.

UWAGA! Modem nie może mieć założonego kodu SIM lock. Przed wykonaniem czynności zaleca się wykonanie kopii zapasowej nośnika „zero-CD” !

1. Instalujemy modem na komputerze tak, żeby działał i można było się łączyć z Internetem.

2. Pobieramy i rozpakowujemy program top_netinfo http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

3. Konfigurujemy połączenie z Internetem w tym programie i sprawdzamy czy działa.

4. Wybieramy Ustawienia, Komunikacja AT i PIN, następnie zaznaczamy Komunikacja AT, następnie klikamy Komendy AT.

Klikamy na Huawei i z rozwijanej listy wybieramy Włączony jest tylko sam modem. Pojawia się okienko z wysłanymi komendami do modemu. Zamykamy okno, zamykamy program, wyjmujemy modem z USB.

5. Podłączamy modem pod tablet i sprawdzamy czy teraz możliwa jest konfiguracja APN lub czy modem łączy się z siecią.

Modemy Huawei włączanie zero-CD

1. Wkładamy ponownie modem do USB, może zostać ponownie wykrywany przez system na innych portach COM, na przykład 19, 20 zamiast 4,5.

2. Ponownie uruchamiamy program top_netinfo. Wybieramy ponownie Ustawienia, Komunikacja AT i PIN, z rozwijanej listy Port komunikacji wybieramy nasz modem na nowym porcie (będzie kilka urządzeń na liście, wybieramy HUAWEI Mobile Connect 3G PC UI Interface, inne nie będą odpowiadały na komendy)

3. Ponownie wybieramy Komendy AT, Huawei i tym razem Włączony jest modem i wirtualny CD-ROM. Tak samo pojawia się okno z komunikatami odpowiedzi modemu na komendy (komunikaty powinny zawierać OK).

4. Wyłączamy program top_netinfo, wyjmujemy modem z USB.

5. Podłączamy ponownie zostanie wykryty nowy sprzęt i sprawdzamy czy komputer widzi „zero-CD”.

Best Regards

Goclever Technology

China: Unit 3105,BlockD,Century Holiday Plaza, No 9030 Shen Nan

Road,Nanshan district, Shenzhen,China.Post Code:518053

深圳市南山区深南大道9030号世纪假日广场D座3105室

Europe: 4A Sianowska street, 60-431 Poznan, Poland

Fax: +48 61 6417422

www.goclever.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Goclever A73 + modem huavei e173U-2 i nie moge polaczyc sie z intenetem na tym, tablecie. Pojaia mi sie komunikat external devices out. Jak sobie z tym mozna poradzic ? Blagam o pomoc. Moze jest jakies rozwiazanie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam powiem wam wszystkim że warto sprawdzić modemy z listy Goclever'a S73. Dlaczego? Bo ja kupiłem GC S73 ale po tym jak był serwisowany i nie potrafili naprawić wymienili mi na A73 i powiem wam że mam od tamtego tableta na tym [nowym A73] modem HUAWEI E220 który jest kompatybilny z moim A73

A i jeszcze jedno modem jest w sieci play wraz z kartą play

Więc dokładam do listy działających modemów HUAWEI E220 :hurra:

Przetestowałem również modem nieco nowszy niestety ale HUAWEI E353u-2 nie jest kompatybilny z A73 >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie a czy da radę uruchomić na A73 modem Huawei E352? Dodam, że PIN mam wyłączony. Modem i karta jest z T-Mobile. Pytałem już o tym na forum nie raz, ale jak na razie nie dostałem odpowiedzi. Modem testowałem na oryginalnym sofcie, tym do nowszych zmodyfikowany przez piotr_go i na ICS. Po lampkach widać, że, patrząc z instrukcji modemu, rejestruje się w sieci 3G lub 3G+, ale na tym się kończy. Czy trzeba coś ustawić czy coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    themim
    Więc dokładam do listy działających modemów HUAWEI E220

Przetestowałem również modem nieco nowszy niestety ale HUAWEI E353u-2 nie jest kompatybilny z A73

podlaczyles modem pod tablet i cos konkretnego zrobiles? czy poprostu podlaczyles i dziala?

edit: dla posiadaczy e220 przed podlaczeniem modemu nalezy w ustawieniach wylaczyc przesyl danych komorkowych a po zalogowniu modemu do sieci wlaczyc... kolego allgreen to jest forum tu sie pomaga a nie chwali ze dziala! bez napisania jak sie do tego doszlo

Edytowane przez themim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak przepraszam z tym E220 to jest tak że on autaomatycznie wszystko ustawia pod warunkiem że wcześniej włączymy przesył danych natomiast czasem coś sie nie rejestruje w sieci to trzeba przejść do: Ustawienia>Sieci zwykłe i bezprzewodowe>Sieci komurkowe>Operatorzy sieci>Wyszukaj sieci jeżeli samo w ciągu kilku sekund się nie rejestruje to dodatkowo > Wybierz automatycznie i gotowe przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowane przez allgreen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi