Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

tosik

krabi, mój błąd. Chodziło mi o:

AT^SYSCFG?

i

AT^SYSCFG=?

Niestety ale nie mam tabletu ani nic z androidem żeby sprawdzić karty Aero2 :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecenie:
    AT^syscfg?
    Odpowiedź: 
    AT^syscfg?

^SYSCFG:2,2,3FFFFFFF,1,2

OK

**********************2*********************

Polecenie:
    AT^SYSCFG=?
    Odpowiedź: 
    AT^SYSCFG=?

^SYSCFG: (2,13,14,16),(0-3),((2000000400380,"GSM900/GSM1800/WCDMA900/WCDMA2100"),(280000,"GSM850/GSM1900"),(3fffffff,"All bands")),(0-2),(0-4)

OK

Zobacz może to dlatego, że na 1 miejscu jest GSM, może powinno być WCDMA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Masz wszystko powłaczane i AUTO, zobacz legendę:

http://forum.android.com.pl/f500/lista-modema-w-3g-dziaa-ajae-cych-na-goclever-tab-a73-130040/index35.html#post1858861

Spróbuj przy karcie Aero2 wybrać z końcu plusa albo włączyc tylko umts900 jak podawąłem wcześniej na kolejne posty nie będe odpowiadał tego samego znowu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten problem mam nie tylko ja. Te ustawienia, które podawałeś wcześniej już robiłem tylko, że nie zadziałało więc wróciłem znów do sprzed zmian:

AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2

Ale zrobię jeszcze raz to co piszesz wybrać plusa (sęk, że nie mogę niczego innego na karcie aero znaleźć bo mam tylko PL17 i Aero2) więc nie mam za bardzo jak wybrać tego plusa.

Ale robię jeszcze raz wszystko od tego momentu jak pisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

dziwne, bo z eteru powinno już zniknąć Aero i pl17. Teraz powinien zostać tylko plus dla nowych kart.

Spróbuj te komendy niżej po kolei na modemie podłączonym do tabletu przez np. aplikację terminal emulator:

echo ATE1 > /dev/ttyUSB3
    echo AT+COPS? > /dev/ttyUSB3
    echo AT+COPS=? > /dev/ttyUSB3

(ma nadzieję, że zadziała i dobry port dla pcui jak nie to zamień wszystko na ttyUSB0)

odpowiedź dla Aero2 nan owych kartach:

AT+COPS?

+COPS: 0,2,"26001",2

AT+COPS=?

+COPS: (2,"Plus","PLUS","26001",2),(1,"Plus","PLUS","26001",0),(3,"PLAY","PLAY","26006",2),(3,"T-Mobile PL","T-Mobile PL","26002",2),

(3,"T-Mobile PL","T-Mobile PL","26002",0),(3,"PLAY","PLAY","26006",0),(3,"Orange PL","Orange","26003",0),

(3,"Orange PL","Orange","26003",2),,(0,1,2,3,4),(0,1,2)

(w tej drugiej pogrubiłem to co nas interesuje)

format: (<mode>,[<format>,<oper>[,<AcT>]])

legenda:

<mode>

0 Automatic network selection (<oper> ignored)

1 Manual network selection, <oper> must be present, <AcT> is optional.

2 Deregister from network.

2 Set <format only, no registration/deregistration.

4 Manual selection with automatic fall back (enters automatic mode if manual selection fails).

<format>

0 Long alphanumeric string

1 Short alphanumeric string

2 Numeric ID

<oper>

String (based on <format>) that identifies the operator.

<stat>

0 Unknown

1 Available

2 Current

3 Forbidden

<AcT> Network access type

0 GSM

1 Compact GSM

2 UTRAN

3 GSM with EGPRS

4 UTRAN with HSDPA

5 UTRAN with HSUPA

6 UTRAN with HSDPA and HSUPA

The following example shows that the devices is connected to the operator called “3″ using UTRAN (which is UMTS, also called 3G). Listing available networks shows the current network, an additional UTMS network called Sweden3G that is forbidden and a GSM network called “3″ that is available.

Edytowane przez tosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Sprawdziłem na Goclever a73modemy E3131s-2 i E353s-2 z nowymi kartami aero2, nawet bez zmiany punktu dostępowego nowe karty działają i łączą się. Przy włącoznym roamingu na nowych kartach jako nazwa sieci wyświetla się "Plus" z małym "r" obok (nie zapominajmy o zaznaczeniu roamingu w opcjach) oraz pamiętajmy, że Aero2 pracuje tylko w 3G na paśmie UMTS 900 wiec np. przypadkowe zaznaczenie tylko 2G w opcjach nie spowoduje, że będziemy korzystać z zasięgu plusa.

Aero2 z roamingiem w plusie działa tylko na nadajnikach Aero2, zasięg nie rozszerzył się o nadajniki Plusa.

---------- Post dołączono o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

PS szukam osoby, której radziłem na gg z modemem E173u-2 i miała podać opis.

Edytowane przez tosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przepraszam jesli byly takie wiadomości-pytania, ale nie mam za bardzo czasu szukac i potrzebuje szybkiej odpowiedzi:

czy da się jakoś zainstalować seterowniki do innych modemów? np. huawei 3131

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

W moim podpisie masz instrukcje do E3131 na A73:

http://forum.android.com.pl/f500/lista-modema-w-3g-dziaa-ajae-cych-na-goclever-tab-a73-130040/index25.html#post1756201

---------- Post dołączono o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

http://forum.android.com.pl/f500/lista-modema-w-3g-dziaa-ajae-cych-na-goclever-tab-a73-130040/index25.html#post1756201

---------- Post dołączono o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam takie pytanko w pracy nie mam dostepu do sieci wifi wiec robie punkt dostepowy za pomoca telefonu nokia N8 jako że jest dobry zasieg 3G

w telefonie za pomoca programu JoikuSpot 2012 Edition robie punkt o nazwie N8-00, laptop laczy sie z tym punktem bez problemu a w tablecie wyświetla sie tak

(*)N8-00 zapisano

w domu z wifi dziala normalnie i pisze połączono i net smiga a tu nic :zdegustowany: co z tym zrobic bo na nockach w pracy nie mam co robic :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Te nowe karty Aero2 są straszne. Wybierzcie ręcznie sieć Plus (jest w opcjach możliwość wyszukania).

Jak korzystacie tylko z Aero2 możecie spróbować ustawić modem tylko na 3G i pasmo 900 UMTS. (robi się to komendą AT^SYSCFG AT^SYSCFG – Wiki.bez-kabli.pl )

komenda:

AT^SYSCFG=14,2,0002000000000000,1,2

Komenda wyżej ustawia modem na 3G only, najpierw 3G, p[asmo 900 umts, roaming i CS_PS, w linku wyżej jest wyjaśnienie każdej wartości lub uproszczone niżej:

Wyjaśnienie co oznaczają poszczególne liczby przy ustawianiu:

Powrót do wszystkiego włączonego:

AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2

Komenda nic nie pomogła i modem E160E dalej nie łączy się z internetem z nową kartą aero2. Ręcznie też dalej nie mogę wybrać sieci bo ciągle błąd wyskakuje. Czas od czasu pojawi się ikonka R i tyle. Chyba muszę zmienić modem. E3131s-2 i E353s-2 działają na 100% z nowymi kartami aero?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi