Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

Po glebszej modyfikacji o ktorej tosik juz pisal powinny zadziałac, jesli chcesz miec bezproblemowo dzialajacy modem ale niestety niezgodny z aero, to polecam huawei 173-u2. Mi działa i nie miałem z nim problemów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E160E z innymi kartami w tym aero2 starszej wersji też działa/działał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś może jak podłączyć modem Anydata ADU-890W?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Gothic4, podłączyć zwyczajnie, przez kabel USB OTG.

Gorzej z jego rozpoznaniem i sterownikami...

Musisz szukać instrukcji dla linuxa (ubuntu i inne distro) i przenieść to na androida.

Tutaj jest trochę info:

:: Forum bez kabli - 3G LTE CDMA WIFI

szukaj co po kolei dzieje się z modemem po podłączeniu do tabletu (instrukcje z mojego podpisu cz3, cz2, cz1) to sam dojdziesz jaki etap trzeba poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, robiłem wszystko według instrukcji i nadal modem nie działa w moim A73. Co może być nie tak? Podmieniłem plik 3g_dodle i własnoręcznie dodałem komendę w pliku preinstall.sh - z tym że raz przez przypadek kliknąłem zamiast "View" to "Execute", ale to chyba nie ma znaczenia... A może ten plik 3g_dodle z załącznika nie pasuje do mojego A73 który jest z innej serii? Ciągle jak podłączam modem wyświetla się "Damaged USB storage".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Nie napisałeś jaki modem... Jak nie wiesz czy plik pasuje to dodaj do niego tylko odpoiwiednią sekcje dla twojego modemu a nie kopiuj byle co z byle ką nie wiedząć co właściwie robisz :)

Damaged USB storage to jest nromalne - po właściwym przełączeniu przez usb_modeswitch karta Sd montuje sie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc modem to E3131, a system to Android 4.0.4. Ten tablet był kupiony w Biedronkowej promocji i jest z serii GCTA73_120704.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

przez dowolny terminal emulator wpisz po kolei komendy na tablecie z podłączonym modemem:

su
    busybox lsusb
    ls -l /system/etc/init.d/

To pokaże, czy jest prawidłowo przełączany przez usb_modeswitch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że na świeżo wgranym romie oryginalnym TAB A73 Android 4.0.4 120913 działa modem Huawei E3131 bez przeróbek z mojego podpisu? (wystarczy dodać APN i zaznaczyć ewentualnie roaming dla play i aero2)

Ja przed chwilą po wgraniu tego romu po prostu podłączyłem E3131 z play i dało się wybrać apn i po minucie się połączył.

Mógłby ktoś spróbować wersję HiLink?

Edytowane przez tosik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ooo dawno mnie tu nie bylo :-)

hilink po zmaganiach bedzie dzialal, ale potrzeba go ustawic jak zwykly modem,

Moje pytanie brzmi czy simlock moze byc przeszkoda? ma gosc 3131 s-2 z orange ale z simlockiem i nie chce mu dzialac tym sposobem

w ogole pid vid now ma calkiem inne niz wszystkie modemy te 3131 kiedy sprawdza sie w panelu sterowania

mysle, ze trzeba opatentowac sposob na androida 4.1 tam jest inna budowa plikow wiec przydalby sie sposob w necie na te wresje.

tosiek czy modem zawsze musi byc tak ustawiony, ze mdm musi byc na 0 pozycji, nie mozna odczytac na jakiej pozycji sa porty i wpisac je do pliku 3g_gongle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi