Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

tosik

Modem moze byc na dowolnej tylko huawei umożliwia zmainę kolejności. (tylko, że czasami trzeba przestawić w modemie bo tablet ignoruje kolejność z 3g_dongle.cfg)

kilka stron wcześniej napsialem skrypt, który sprawdza kolejność o ile dobrze pamiętam to komenda AT^GETPORTMODE i AT^SETPORT? (odczytujwe aktualne wartości)

Skoro ma inne vid i pid to inne urządzenie i trzeba dodać reguły dla usab_modeswitch i potem do stewrownika vid i pid po przełączeniu.

Simlock nie przeszkadza o ile korzysta z właściwej karty (może spróbować zdjąć jakimiś kalkulatorami do huawei)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o jakich regułach piszesz usb_modeswitch?

o sterownikach do pliku to wiem można sobie pid vid now w panelu sprawdzic kiedy modem jest juz zainstalowany.

inne pytanie to co robic kiedy nie me pliku preinstall.sh on moze jest w innym katalogu?

tzn. widzialem taki tablet ktory mial 3g_dongle plik ale nie mial preinstall.sh chyba, ze jeest on gdzies indziej ukryty wiec z komendy su ja moze dodac, ale nie wiem czy to dziala.

widzialem tez tablety chyba kiano ktore nie maja pliku 3g_dongle wiec tym sposobem sie nie zrobi.

tam jest chyba plik rill czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

To akurat normalne - kazdy producent przygogotwuje swoj rom...

plik preinstall.sh jest tylko dla a73 i ewentualnie innych gocleverow - chodzi o dowolny plik co sie uruchamia przy starecie systemu

wpisz nazwe mpodemu w google z dopiskiem ujsb_modeswitch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś miał takie problemy jak ja?

Mianowicie chodzi o to, że wpiąłem modem huawei e173-u2 do tabletu, karta sim aero2.

Przy 1 razie połączyło bezproblemowo. Gdy minęła godzina, przyszedł czas aby rozłączyło aero. Jednakże nie byłoby problemu gdyby modem na nowo chciał nawiązać połączenie. Niestety tak się nie dzieje. Cały czas miga niebieska dioda (czyli obalone zostało ze mógłby nie być w zasięgu btsa)

Po wyjęciu i wpięciu na nowo modemu problem nie ustąpił. Dalej nie chciał się łączyć z siecią.

Z tego co kojarze taki problem miałem przed wymianą kart SIM, wiec to chyba nie to.

Chyba będę musiał na nowo zainstalować rom Fatuma, i sprawdzić czy problem ustąpi czy nie.

Edytowane przez raven.michal17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co to jest ta fatuma?

inna sprawa chyba jest jakis programik na androida, ktory dodaje obsluge kazdego modemu

jest cos takiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mak777

Witam, posiadam tablet Yarvik Xenta, modem Huawei e3131-s2 i internet z Play, próbowałem zrobić zgodnie z instrukcjami, ale nie śmiga :/ Muszę zrobić jakieś inne pliki czy coś? No i jakieś inne ustawienia dla PLAY? W Yarviku nie ma widocznych opcji w ustawieniach, dotyczących modemów 3G/połączeń komórkowych. Także musi być wszystko już od razu w modemie i plikach ustawione, żeby działało bez zająknięcia. Ktoś z Was jest mi w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam, że Huawei E169 działa na romie Fatuma. W pierwszym poście go nie widzę.

A jakie modemy dają radę z Aero2 i współdziałają z A73, bo zamierzam takowy właśnie zakupić (pomijając E169).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mak777

U mnie na Yarviku poszedł Huawei E1750

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi