Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ponownie mam w rękach tablet więc podzielę się spostrzeżeniami co do modemów.

Przypomnę, że jest to HWv2. Wcześniej był na nim wgrany rom fatuma v1.4. Modem Huawei E156G z kartą Play oraz E160E ze starą kartą Aero2 działy ok. Problem pojawił się z nową kartą Aero2 i nie udało mi się w ogóle jej uruchomić.

Teraz wgrałem oficjalny najnowszy rom 120913 i się zawiodłem bo żadnego z obu modemów tablet nawet nie wykrył. Sugerując się jednym krokiem z poradnika Tosika usunąłem całą zawartość folderu /data/local/logcat/ i nagłe wszystko zaczęło działać, włącznie z nową kartą aero2.

edit.

być może się mylę i to nie zasługa wyczyszczenia folderu tylko resetu ustawień w sieci komórkowe/punkty dostępowe

Edytowane przez taki_jeden

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Pamietajcie, ze modem moze sie dlugo laczyc i nie pozwolcie by w tym czasie zgasl ekran i tablet sie zablokowal!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że pierwszy post od dawien dawna nie jest aktualizowany, pomyślałem, żeby przekazać go innej osobie (tutaj sugeruję kolegę tosik), która byłaby zainteresowana prowadzeniem tego wątku. Osoby chętne proszę zgłaszać się do mnie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Ja nie mam nawet tabletu.

Możecie dopisać jedynie do pierwszego postu coś o PPP Widget (ma w sobie usb_modeswitch więc powinno działać ze wszytkimi modemami, które działają pod jakimkolwiek linuxem, zawsze można bawić się w aktualizacje istniejących reguł dla urządzeń ale nie zawsze jest zainstalowane usb_modeswitch na tablecie):

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.draisberghof.pppwidget&hl=en

Ewentualnie coś o hilinkach i instalacji sterowników do nich (po instalacji steorników powinny już automatycnzie działać) - nei mam sprzętu żeby to opisać ale można dać komuś wskazówkę w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tosik

Wgrałem czysty Android 4.0.4 120913 na GoClever TAB A73, podłączyłem Huawei E3131s-2 (wersja z play, nie HiLink) i po dodaniu APN (punktu dostępowego) działa. Połączył się bez żadnych zmian, na czystym firmware.

Dam znać jak jest z E353s-2, czy także poprawili.

Instrukcji nie usuwajcie, przyda się innym, dla których nie jest przeznaczony ten firmware (starsze rewizje A73) lub innych tabletów.

Fajnie by było jakby ktoś znalazł pliki, które zmienili bo nie jest to 3g_dongle.cfg, poprawili gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    axiom

wykonałem wszystkie czynności, które opisał malyd77 i w dalszym ciągu tablet nie rozpoznaje modemu. Mam stały komunikat "Damaged USB storage. USB storage demaged. You may have to reformat it."

Co jeszcze mogę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest możliwość jednoczesnego podpięcia modemu oraz klawiatury takiej standardowej co razem z etui jest sprzedawana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ok z poradnikiem, ale podczas próby podmienienia plików lub wpisania ich wyskakuje "error" z treścią że nie można podmienić lub lub zapisać...

może mi ktoś wyjaśnić dlaczego? (czyżby system używał już tego pliku? ps. modem jest odpięty, na wszystkie sposoby próbowałem)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprobuj wpisac wczesniej w terminal:

su
    mount -o rw,remount /
    mount -o rw,remount /system/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi