Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przetestowałem właśnie dwa modemy (z iPlusa)

1. Huawei E367

2. Huawei E156G

Obydwa działają bezproblemowo na A73.

Kilka razy "external devices on"..."external devices on", Ale logowanie do sieci nie trwa nawet minuty.

(oczywiście przy wyłączonym żądaniu kodu PIN)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, dotarł do mnie właśnie modem Huawei E160, wsadzam do niego nowego prosto z opakowania sima z sieci plus bez pinu, podłączam pod tablet, co jakiś czas mignie zielona dioda na modemie a na tablecie w kółko pojawia się external devices out i karta sim z wykrzyknikiem...

jakieś pomysły? ;)

---------- Post dołączono o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

i jeszcze jedno pytanie, czy ta ramka na kartę sim jest potrzebna w tym modemie czy można bez niej wsadzić sima ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam.

Testowal ktos Huawei E173U-2 modem który jest dostępny w play ?

Testuję E173 z Playa:

Sygnał łapie na maksa, ale przy wskaźniku siły sygnału jest litera "R", a dioda w modemie miga na niebiesko.

PIN odbezpieczony, ustawienia sprawdzałem kilka razy, próbowałem z włączonym i wyłączonym USB Debug Mode i jak na razie qpa >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar kupić sobie jakiś modem do A73 (do okazyjnego użycia gdzieś na wyjeździe, do pre-paida). I mam takie pytanie - który z modemów na A73 chodzi najlepiej? Bo jak już specjalnie kupywać to taki który działa dobrze i bez problemów.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

---------- Post dołączono o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Ktoś pomoże?

---------- Post dołączono o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

A czy ten będzie chodził huawei E1750C (2225071681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dołączono o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

a ten - modem USB Huawei E 160 (2220514668) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colo11

Testował może ktoś Huawei e3131 ten z Play-a na kartę? Jeszcze pytanie czy istnieje mozliwość, że po aktualizacji do ICS tablet bedzie współpracował z wiekszą ilością modemow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,

Przetestowałem właśnie dwa modemy (z iPlusa)

1. Huawei E367

2. Huawei E156G

Obydwa działają bezproblemowo na A73...

Potwierdzam - modem Huawei E156G działa na A73. Używam z kartą PLAY ONLINE.

Na początku borykałem się z tym problemem:

Modem nie ustanawia połączenia tylko miga cały czas dioda niebieska. -> patrz solucje

GoClever - Germany - Main page

ale poradziłem sobie z nim wchodząc w: USTAWIENIA > Sieci zwykłe i bezprzewodowe > Sieci komórkowe > Operatorzy sieci ... następnie po wyszukaniu przez urządzenie dostępnych operatorów wybrać swojego operatora z 3G > po tym zabiegu modem połączy się z internetem.

Pozostał mi tylko mały problem: otóż po wygaszeniu ekranu tablet rozłącza modem i tym samym tracę połączenie z internetem. Rozwiązania poszukam na forum bo jak znam życie pewno już jest na to sposób.

Edytowane przez maximilianus.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz w ustawienia->Aplikacje->Dla programistów i zaznaczasz "Zostaw włączony" potem podłączasz tablet do ładowarki made in "czajna" i to powinno rozwiązać twój problem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem upgrade firmware zgodnie z instrukcją zamieszczoną tutaj i mogę potwierdzić, że modem Huawei E173 działa z A73 :)

Upgrade robiłem w XP, bo pod W7 program nie widział modemu.

Edytowane przez Oddball

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z opisu autora wynika, że tak. Ja mam E173 bez "u-2", ale też z Playa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi