Skocz do zawartości
Gość S3V3N

Lista modemów 3G działających na GOCLEVER TAB A73

Rekomendowane odpowiedzi

R-iel

Huawei E156G działa bez problemu :) Play Online.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłby ktoś ogarnąć pierwszy post, update jakieś bo sie pomału bałagan robi.

Prośba do moderatora o edycje i zebranie modemów do pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj więcej razy porobiłem testy z Huawei E173-u2 i Aero2 no i jest problem, dość długo trzeba czekać zanim zapali się niebieska mrugająca dioda później trzeba kilka razy włączyć i wyłączyć przesył danych. Następna rzecz, włączy się wygaszacz, jest połączenie dioda niebieska, kliknę aby odblokować to wtedy rozłącza. Macie na to wszystko jakieś rady? Może jak wyjdzie ICS nie będzie z tym problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colo11

Mam takie pytanie do ludzi używajacych różnych modyfikowanych ICS-ów. Czy w waszych OS-ach tablet też jest taki wybredny co do modemów czy wykorzystuje (rozpoznaje ) więcej ich modeli, czy tylko te z andka 2.3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aktualizowales oprogramowanie zgodnie z poradnikiem zamieszczonym pare stron wczesniej, czy od razu podłączyłeś? A czy będzie działało z kartą playa?

Wysłane z mojego GOCLEVER A73 with ICS BMorn V11 za pomocą Tapatalk 2 beta 5

Modem 173-u2 kupiłem na allegro już zaktualizowany z gwarancją działania z aero2.

Po podłączeniu modemu z kartą OrangeFree i wejściu do "Punkty dostępu" pojawia nam się kilka pozycji m.in. OrangePL, którą wybrałem i po wyedytowaniu okazało się, że wszystko wypełniło się z atomatu (APN, user, password itd.).

Natomiast z kartą aero2 w "punktach dostępu" nie ma nic, trzeba ręcznie tworzyć i wpisać "darmowy" jako APN (parametry MCC i MNC i inne wskoczyły same). Potem włączyłem "Przesyłanie danych" i nawet raz pokazał się komunikat "Połączono z siecią" ale za kilka sekund rozłączyło i w kółko następowały automatyczne próby połączenia bez skutku.

Jestem jeszcze przed aktualizacją androida, która jak wynika z postu Stunter'a powoduje, że aero2 z 173-u2 działa.

Co do Playa to nie wiem bo nie mam takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cbm80
    Witam wszystkich po raz pierwszy :)

Potwierdzam, że modem 173-u2 działa z A73 z kartą OrangeFree, natomiast z kartą aero2 niestety nie (tylko miganie na niebiesko i nic).

pozdrawiam świątecznie

Wesołych i Zdrowych Śiwiąt Wielkanocnych

Nieprawda! Mam modem 173u2 czyli z Playa i dziala rewelacyjnie z Aero2.

Testowane na 2 roznych GoCleverach z fw starym i nowym.

Modem stockowy Playa bez zadnych przerobek fw. Na pececie z Win7 i WinXP dziala tez jak burza bez zadnych kombinacji.

W obu przypadkach trzeba recznie dodac APN jak tylko dioda zacznie migac na niebiesko.

Nazwa: Aero2

APN: darmowy

reszta bez zmian, numer sieci powinien byc wklepany automatycznie.

Nastepnie nalezy wybrac zdefiniowany profil i po kilkunastu sekundach dioda zaczyna swiecic ciaglym turkusowym swiatlem i mamy darmowego neta 256kbps :)

Taki sam sposob stosuje od pol roku w Galaxy Tabie P1000, 2 karta Aero2 jest caly czas wsadzona i Szajsung ma siec w kazdych warunkach. Do ogladania filmow sie to nie nadaje, ale do update'u widgetow oraz czytania prasy, WWW, itp. dziala idealnie.

Nawet nawigacja z Google Maps radzi sobie calkiem niezle w trasie tam gdzie oczywiscie jest dostepny zasieg Aero2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cbm80 : Zgadza się! Wczoraj w końcu udało mi sie połączyć z aero2 (turkusowa dioda w modemie, w tablecie wskaźnik zielony i 3G), trzeba tylko zachować kolejność czynności łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opisz dokładnie jak to robisz;) Bo u mnie zanim połączy to trzeba się z 5min bawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie przez neta zamówiłem E173U-2 z Play razem ze starterem. Teraz tylko czekać.

A tak z innej beczki - te Areo2 to jest darmowy internet mobilny, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak do 2014 roku i będzie działać na częstotliwości umts 900 do tego czasu,szybkość obecnie 256 ale będzie 512,największy minus to rozłączanie netu co godzinę ale można sobie zrobić aby same się łączyło :),minusem jest jeszcze mały zasięg bo tylko cyfrowego polsatu bez plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi