Skocz do zawartości
rakers

Długość działania na baterii - ile u Was wytrzymuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja mam następujący problem z baterią w mojej R-ce.

Po naładowaniu baterii na 99 % i korzystaniu z połączenia wifi tylko w celu aktualizacji pogody (połączenie 1 min) bateria w ciągu nocy, telefon w trybie czuwania, potrafi spaść o 30%. Bardzo dziwne,i nie wiem o co chodzi.

Natomiast jak wykonałem restart telefonu i nie uruchamiałem wifi wogóle ale korzstałem z połączeń przez 3g z Internetem to telefon potrafi wytrzymać nawet 5 dni przy normalnym użytkowaniu.

I tak wkoło, każde połączenie z wifi bateria spada drastycznie, w oczach uciekają procenty baterii. Po wyłączeniu i włączeniu telefonu, i nie uruchamianiu wifi działa ładnie, bardzo długo, aż byłem w szoku, że może tak długo działać R-ka na baterii.

Przy pisaniu tego posta włączyłem wifi na 15 sekund i wyłączeniu bateria spadła w ciągu 15 min o 3 %. Tragedia jakaś. Reset telefonu i wszystko wraca do normy.

Wydaje mi się że ten bug wprowadza wifi lub wadliwy kernel.

Przetestujcie tą opcję z resetem i nie włączeniem wifi.

Jakieś sugestie aby wyeliminować ten problem???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że wyjęcie karty SD tylko mnie pomaga. Za każdym razem ponad 2 doby spokojnie. Z tym, że ja używam 2.3.5 tego niemieckiego, ale już na sofcie XEO 2.3.4 - tym, który był fabrycznie na telefonie nie miałem problemu z czasem czuwania.

Napiszę Wam co zrobiłem jeszcze - wyłączyłem lokalizację "użyj sieci bezprzewodowych" oraz w menu prywatność "utwórz kopię zapasową danych" (restart trzeba zrobić po tej operacji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

Ja mam następujący problem z baterią w mojej R-ce.

Po naładowaniu baterii na 99 % i korzystaniu z połączenia wifi tylko w celu aktualizacji pogody (połączenie 1 min) bateria w ciągu nocy, telefon w trybie czuwania, potrafi spaść o 30%. Bardzo dziwne,i nie wiem o co chodzi.

Natomiast jak wykonałem restart telefonu i nie uruchamiałem wifi wogóle ale korzstałem z połączeń przez 3g z Internetem to telefon potrafi wytrzymać nawet 5 dni przy normalnym użytkowaniu.

I tak wkoło, każde połączenie z wifi bateria spada drastycznie, w oczach uciekają procenty baterii. Po wyłączeniu i włączeniu telefonu, i nie uruchamianiu wifi działa ładnie, bardzo długo, aż byłem w szoku, że może tak długo działać R-ka na baterii.

Przy pisaniu tego posta włączyłem wifi na 15 sekund i wyłączeniu bateria spadła w ciągu 15 min o 3 %. Tragedia jakaś. Reset telefonu i wszystko wraca do normy.

Wydaje mi się że ten bug wprowadza wifi lub wadliwy kernel.

Przetestujcie tą opcję z resetem i nie włączeniem wifi.

Jakieś sugestie aby wyeliminować ten problem???

Mam dokładnie ten sam problem. Niezależnie jak korzystałem z telefonu 2 dni to był max. Nie używając wifi mam po 4 dniach jeszcze 50% baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raiven

U mnie na stockowym 2.3.4 zdecydowanie szybciej żre baterie gdy karta SD jest włożona. Wyjęcie jej wydłuża żywotność. Dziwne :/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja R-ka po naładowaniu do 100% i resecie:

*bez używania wifi, normalne uzytkowanie, sporadyczne 3g: 4,5 - 5 dni

*bez uzywania wifi, normalne uzytkowanie, ciagle wlaczone 3g: do 4,5 dni

*uzywanie wifi (reset po kazdym uzyciu), normalne uzytkowanie, ciagle wlaczone 3g: 3,5 - 4 dni

*dowolne uzycie wifi, normalne uzytkowanie, ciagle wlaczone 3g: 1,5 - 2 dni

karta SD 8GB ciagle w slocie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toffic

Przy braku użytkowania (np. w nocy) zużywa mniej więcej 1% na 4 godziny. Tylko niestety wywaliłem kartę SD :(

To przez ten (moim zdaniem kompromitujący) problem z WiFi i kartą SD. Osobiście wybrałem bezstresowe i częste używanie WiFi :)

Z kartą pamięci i WiFi niestety nie przechodził w stan uśpienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzus

po naładowaniu 100% i potem wejściu na wifi po godzinie 15% wzięła bateria, potem wyłączyłem wifi i przeszłem do trybu samolotowego po 10godzinach bateria wzięła 4% , ale wystarczy że włączę s powrotem i wejdę na wifi i ściągam różne żeczy to to chwili juz3% bateria bierze tylko przy ściąganiu bateria szybko siada ale tak to spoko 3dni wytrzymuje bez ładowania :ok::ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi