Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie wyskakuje blad [155]: BLAD AKTUALIZACJI OBRAZU

Może dlatego że probuje zrobic aktualizacje z nowszego 1.73..... do 1.45.... ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem to samo, włącz go w bootloaderze i dopiero startuj z instalacją przez RUU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam niestety to samo BLAD AKTUALIZACJI OBRAZU. Wszystko zrobiłem według poradnika lecz obrazu wczytac nie moge. Obecnie zainstalowany mam Android Revolution HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema ;) a jak postąpić z HTC SENSATION XE? Próbowałem zrobić to mi się wgrała wersja zwykłego htc sensation i to do tego w jezyku angielskim, niemiecki i tureckim :D

Skąd można sciągnąć oficjalnego roma (może być nawet 4.0) albo czego szukac w nazwie :) z góry dzięki!!!

Edytowane przez davvid89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

To, o czym napisał kolega Cezary to połowicznie prawda - w przypadku ICS faktycznie, końcówka aktualnego, stabilnego ROMu to 105.

W przypadku Gingerbreada sytuacja wygląda trochę inaczej - jeśli interesują Cię ROMy z tym systemem to rzuć okiem na te: 1.73.401.2, 1.73.401.4. Jeśli z tego pierwszego będziesz mógł wykonać aktualizację OTA do tego drugiego (2→4) to znaczy, że wszystko przebiegło pomyślnie (i wtedy na tym drugim powinna Ci się pojawić aktualizacja do 3.32.401.105).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pikbul

Witam, chciałbym się tylko upewnić.

Posiadam HTC sensacje XE Z715e. Dla chęci i zabawy z rootowalem go, ale nie wgrywałem innych romów zostałem przy oryginalnym:) i teraz ten problem co inni;p Jak będę chciał zaktualizować mojego HTC to będę musiał wgrywać ponownie rom stockowy, ale czy CIDa też będę musiał zmienić (telefon kupiłem w sklepie nie u operatora)?? a jak nie czy jak wgram ponownie rom czy też będę musiał wykona ETAP 4 tutoriala i czy będzie od razu S-ON czy dalje S-OFF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mając root i custom recovery nie zobaczy aktualizacji musisz więc ruu instalować, cid jaki masz obecnie? co do s-on tutka masz oddzielnego i pamiętaj s-on zakładasz tylko i wyłącznie po zainstalowaniu oryginalnego romu ruu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Celowo w tutorialu nie ma ani słowa o ponownym zakładaniu S-ON, a to dlatego, że nie jest to potrzebne. Aktualizacje ściągają się na słuchawkach z S-OFF, inaczej jest z rootem i custom recovery. Nie musisz zmieniać CID, o ile planujesz wgrać dokładnie taki sam ROM jaki miałeś (tzn. jeśli był bez branda to wgrywasz bez branda).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam błąd 140 błąd wersji programu Bootloader

a obecnie mam

Na ekranie

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.29.0000

RADIO-11.24A.3504.31_M

OpenADSP-v05.6.0.2226.00.0418

eMMC-boot

NIE MOGĘ WGRAĆ ROMU A ŁADUJĘ

RUU_PYRAMID_LE_ICS_35_S_HTC_Europe_3.33.401.106_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_266172_signed

LUB

RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_223042_signed

W OBYDWU JEST BŁĄD PRZY ŁADOWANIU

proszę O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi