Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

A czytałeś w ogóle tutorial, czy po prostu postanowiłeś napisać, że masz problem?

Debrand wykonujesz od punktu pierwszego - S-OFF. Ponieważ masz już ICS i hboot w wersji 1.29, S-OFF możesz osiągnąć korzystając z tego tutorialu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Wykonałem S-OFF i wszystko z tego poradnika do punktu 4 włącznie, nie instalowałem nic innego. Co powinienem wykonać żeby telefon pobierał aktualizację, wystarczy zmienić CID-a na oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Nie na "oryginalny" (bo domyślam się, że masz na myśli ten, który był fabrycznie w słuchawce?), ale CID z IV Etapu powyższego tutoriala → HTC__032 ← CID dla Europy bez brandu. No i oczywiście pamiętaj o konieczności przeflashowania najpierw zdebrandowanego ROMu (x.xx.401.x), również zgodnie z powyższym poradnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że w którymś z punktów tego poradnika już wgrałem jakiś inny ROM, myślałem że ROM jest dopiero w ostatnim punkcie? Czy po tych zmianach nadal będę miał uprawnienia ROOT-a i dostęp do bootloadera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy jesteście w stanie podpowiedzieć mi, dlaczego nie mogę ustawić CID na "11111111"? Robiłem wszystko wg instrukcji z tego wątku oprócz tego, że mam odblokowany bootloader przez HTCDev... Kilka razy próbowałem podawać komendę "fastboot oem writecid 11111111", ale niestety wciąż widnieje CID HTC_032. Próbowałem z włożoną/wyjętą kartą SD/SIM, ale efekt jest taki sam.

Wynik komendy:

C:\Users\moja_nazwa\Desktop\sensation>fastboot oem writecid 11111111

... INFO pyramid_init_sd, SD card power on ok

INFO[sD_HW_ERR] SD: No device attached

INFO[8x60] Disable SD power ok!

INFO[JAVACARD_ERR] SD Init error

OKAY [ 2.233s]

finished. total time: 2.234s

A może aby przygotować telefon do wgrania innego ROM'u nie jest potrzebne zmienianie CID jeśli mam 032...? Robiłem kiedyś podobne rzeczy w Magic'u i LG P500 i poszło bez problemu, tutaj jakoś nie mogę sobie poradzić...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Jeśli masz tylko odblokowany przez HTCdev i nie posiadasz S-OFF, to nie zmienisz numeru CID (to odblokowanie tego nie umożliwia, dlatego właśnie potrzebny jest S-OFF).

Jeśli mówiąc o innych ROMach masz na myśli:

1. Customy, to nie, nie musisz zmieniać CID, je wgrywasz w CWM (lub innym custom recovery), więc nie ma problemu.

2. Oryginalny ROM od HTC (zazwyczaj wgrywany poprzez RUU), to:

2a. Tak, jeśli ma to być inny region lub downgrade ROMu do wcześniejszej wersji - wtedy potrzebujesz S-OFF i zmienionego CID, aby przeszedł inny region.

2b. Nie, jeśli ma to być nadal zdebrandowany ROM dla Europy (x.xx.401.x) i będzie to aktualizacja względem obecnie posiadanej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za natychmiastową i wyczerpującą odpowiedź.

W takim razie pozostaje mi zapytać jak wgrać custom recovery, bo próbowałem w następujący, nie dający efektu sposób:

1. wgrałem plik CWM-SuperSU-v0.89 na kartę

2. uruchomiłem tel w trybie bootloader'a

3. wybrałem fastboot - telefon zrestartował się, próbując wejść do tego trybu, ale po restarcie pojawiła się ikonka telefonu z jakimś czerwonym wykrzyknikiem i nie mogę zrobić nic - muszę wyciągać baterię żeby włączyćtelefon...

Co robię nie tak...?

EDYCJA:

Ok, poradziłem sobie z wgraniem recovery - wgrałem innym programem, teraz tylko pytanie czy żeby wgrać jakiś custom ROM to muszę mieć root'a? Ale z tego co pamiętam z poprzednich telefonów to chyba tak, wolę jednak mieć potwierdzenie od Znawców Tematu...

Jeśli potrzebuję root'a to jaki plik mam wgrać na kartę, żeby go (root'a) uzyskać? Czy z tego wątku będzie ok?

Edytowane przez lucas71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, ale ja tu czegoś nie kumam. Mam stockowy ROM bo nie wgrywałem żadnego custom i pomimo to mam przeflashować moją słuchawkę zdebrandowanym ROMem (x.xx.401.x). Ja mam dokładnie wersję 3.33.401.4, ale mam uprawnienia ROOT, nie wystarczy zmiana CID?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz dokładnie taką samą sytuację jak u mnie :)

Wydaje mi się, że kolega Smogg wyjaśniał to już w poście do mnie:

Jeśli masz tylko odblokowany przez HTCdev i nie posiadasz S-OFF, to nie zmienisz numeru CID (to odblokowanie tego nie umożliwia, dlatego właśnie potrzebny jest S-OFF).

Jeśli mówiąc o innych ROMach masz na myśli:

1. Customy, to nie, nie musisz zmieniać CID, je wgrywasz w CWM (lub innym custom recovery), więc nie ma problemu.

2. Oryginalny ROM od HTC (zazwyczaj wgrywany poprzez RUU), to:

2a. Tak, jeśli ma to być inny region lub downgrade ROMu do wcześniejszej wersji - wtedy potrzebujesz S-OFF i zmienionego CID, aby przeszedł inny region.

2b. Nie, jeśli ma to być nadal zdebrandowany ROM dla Europy (x.xx.401.x) i będzie to aktualizacja względem obecnie posiadanej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi