Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, więc bez z miany CID czyli z samymi jedynkami, sprawdziłem czy są jakieś aktualizacje dla mojej słuchawki. Okazało się, że są więc je pobrałem i próbowałem zainstalować. Telefon się zrestartował, ale się nie podniósł tylko wyświetlił się znaczek trójkąta z wykrzyknikiem w środku i znaczek androida obok. Poczekałem około 5 minut i wyjąłem baterie. Po tej operacji telefon normalnie się uruchomił, ale aktualizacja się nie zainstalowała. W związku z tym proszę o prostą odpowiedź, cz mam zmienić CID na europejski i czy o jest przyczyna takiego zachowania przy próbie aktualizacji OTA.

Przypomnę że:

- mam S-OFF,

- 1. Flash odblokowanego firmware'u (TYLKO gdy zrobiony był S-OFF metodą 2 (bez htc unlock) (PG58IMG.zip)

- 2. SUPER-CID (fastboot / adb),

- 3. Zainstalowane Clockwork Recovery (poprzez HTC Sensation 4G All-In-One Toolkit),

- 4. Zainstalowane superuser - root (Superuser-3.0.7-efghi-signed).

Nic więcej na telefonie nie wykonywałem a chciałbym móc pobierać aktualizacje OTA, roszę o prostą odpowiedź co muszę kolejno zrobić. Sorry, że tak się narzucam, ale nie ma nigdzie jasnej odpowiedzi, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Nie da się pobrać i zainstalować oficjalnej aktualizacji, jeśli posiada się CWM (czy jakiekolwiek inne custom recovery) i root!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tesar

mam s-off, root, clocwork, wgrany arhd 6.8.0 potrzebuje wrocic na stockowy rom bez roota (ruu?) mam cid Htc_032 moze mi ktos powiedziec jak to zrobic? nie chce zakladac s-on

Edytowane przez tesar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stocka tylko poprzez RUU (root to zupełnie co innego). Chyba,ze masz kopię zapasową ROMu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

RUU jest prostsze i szybsze. Aby przeflashować ROM via RUU nie trzeba zakładać S-ON.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Pytanko, czy te czynności z pierwszego posta gwarantują, że telefon jest spowrotem z powrotem ''czysty'' i można go spokojnie wysyłać na gwarancje, ew. sprzedawać bez obaw, że komuś gwarancji nie uznają?

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, po modyfikacjach nie pozostanie żadnego śladu. Gwarancja wraca na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Trzeba rozróżnić dwie sytuacje:

1. Zdjęcie brandu = wgranie oprogramowania, którego początkowo nie było (i nie miało być) w słuchawce. Wysłanie zdebrandowanego telefonu na naprawę gwarancyjną może zakończyć się jej odrzuceniem.

2. Cofnięcie zmian - powtórne wgranie ROMu od Orange, ustawienie CIDu, który był na początku i założenie S-ON powoduje przywrócenie słuchawki do jej początkowego stanu (i w takim stanie można ją spokojnie sprzedać/wysłać do serwisu celem egzekwowania gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Sensację mam z T-mobile, więc chyba byłą bez brandu jaki np. daje Orange? W sumie nie pamiętam co na niej było, jak ją od kogoś kupiłem, ale chyba nie był brandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie roomów, piszesz że najnowszy ostatni (wiem, że na dzień pisania postu ) to 1.50.401.1 i żeby np. wrzucać 3.33.401.6 w celu sprawdzenia czy działa aktualizacja, na FileFactory Folder View - Pyramid, soft 3.33.401.6 jest dodany pół roku temu, a 1.50.401.1 aż w 2011...idąc tym tropem rozumowania to 3.33.401.6 jest nowszy...trochę się przez to pogubiłem i nie wiem który wrzucić, który to ostatni stabilny dla zwykłego Htc Sensation ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi