Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Im wyższy numer dwóch pierwszych liczb oznaczenia ROMu, tym jest on nowszy. W tej chwili najnowszym ROMem dla Sensacji jest 3.33.401.53. Jeśli wgrasz jakiś (jakikolwiek) starszy, to przy okazji będziesz mógł sprawdzić działanie aktualizacji OTA w chwili, w której ewentualny HR na czystym telefonie "nie boli".

A jeśli wgrasz 1.50 to też nic złego się nie stanie i będzie się aktualizował aż do najnowszej wersji... po prostu tych aktualizacji na swojej drodze będzie miał trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ftopa, źle odczytałem numerki...mam następny problem, nie mogę zainstalować sterowników do kompa od htc, mam windowsa 8. Pliczek sie rozpakowuje i na końcu pojawia się znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem na żółtym tle i koniec :/ uruchamiałem jako administrator, wyłączyłem smartscreena i dalej nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam problem , natomiast po wykonaniu wszystkich czynności , postanowiłem wgrać ROM'a przez CWM.

Wrzucilem stockowy ROM na karte pamieci , zainstalowalem , telefon się włącza do napisu HTC , potem czarny ekran i RESET.

Próbowałem wgrywać Custom ROMY , to niektóre zachowują sie tak samo , włączają się do momentu logo i reset a dwa udało się uruchomić i po 6 sekundach zacina się wszystko i reset telefonu.

Co zrobiłem nie tak ? Czegoś brakuje ? Proszę o pomoc , telefon jest z Orange , docelowo chcialem wykonac debranding i zdjac simlocka a w ostatecznosci mam cegłe.

Wcześniej zajmowalem się sprzętem Apple , wiem jak to jest jak amator piszę zapewne z jakaś głupotą ale proszę o wyrozumienie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daro23

Witam wszystkich na tym forum ,a jako ze jestem nowy tutaj to prosze o wyrozumialosc ,a teraz do sedna. Posiadam Htc sensation xe z Angielskiej sieci O2 i poczatkowo pragnalem miec tylko jezyk Polski w nim wiec zainstalowalem apke More Locale2 i wszystko bylo ok dopoki nie doczytalem ze jest mozliwosc zmiany cidu i wgrania europejskiej wersji softu i tak tez postanowilem zrobic,a mialem i nadal mam androida ics na tel. Zastosowalem sie do tutoriala ktory znalazlem w necie i wszystko poszlo gladko nastepnie ustawilem Cid na Htc__032 i tak jest do tej pory jednakze wersja softu jaka posiadam teraz to 3.33.401.153, a na stronie htcdev najnowsza wersja jest z koncowka 154 i gdy wchodze w info o tel i aktualizacje to wyskakuje ze nie ma.aktualizacji na moj tel i nie wiem dlaczego? Czy ktos moze mi to wyjasnic? Bede bardzo wdzieczny za wszelkie pomocne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Może to jakieś elevate. Albo czysta wersja pod konkretny CID danego kraju (różne kraje też mają też swoje własne CIDy, które również mogą przyjmować czyste oprogramowanie).

ROMy dla z710e i z715e idą "parami" - tam, gdzie czysty Sensation ma x.xx.401.53 Sensation XE ma x.xx.401.153... Skoro zwykły bez brandu nie dostał aktualizacji do .54, to i XE do .154 ;)

@KacperWWA: Nie próbowałeś czasem zainstalować stockowego ROMu w CWM?

Ściągnij RUU. W telefonie wejdź do bootloadera, podepnij telefon do komputera, uruchom RUU... powinno się zainstalować i powstać z martwych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej ludzie! Że też nikt o to nie spytał :rolleyes: Mam zwykłego Sensation i planuję wrócić do stockowego romu. I tak się zastanawiam czy nie można by było zainstalować wersji od XE? Niby Sensation i Sensation XE są niemal identyczne sprzętowo. Jak myślicie, działał by taki myk:D? Zwykła Sensacja działała by jak XE(najbardziej zależy mi na Beats) ?

Wytapane z GOCLEVER TAB R83.2 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i masz, faktycznie juz ktoś pytał a ja myślałem że jestem taki fajny i genialny że spytałem pierwszy ;):D

Wytapane z GOCLEVER TAB R83.2 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Litera

Robiłem S-OFF metodą niewymagającą odblokowania bootloadera, czy do debrandu konieczne jest też odblokowanie bootloadera czy sam s-off wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

S-OFF wystarczy. Powiem więcej - S-OFF jest wymagany, samo odblokowanie bootloadera nie umożliwiłoby Ci zdebrandowania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi