Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Litera

3. Kiedy ROM się ściągnie, podłącz telefon do komputera (debugowanie włączone, tylko ładowanie) i uruchom ściągnięte .exe.

Nie mogę sobie poradzić przy tym w zasadzie prostym i jasnym punkcie. Pobrałem rom z tego tematu [ROM] HTC Sensation *STOCK* ROMs | 3.33.401.x | Ice Cream Sandwich | HTC Sense 3.6 - xda-developers w którym po rozpakowaniu brak jakiegokolwiek pliku .exe, z tego co się orientuję tą wersję romu trzeba wgrać np. przez cwm? Więc jeżeli tak, może ktoś podać link do wersji romu który zainstaluje się jak w poradniku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Pobrałeś customa i chcesz go wgrać poprzez custom recovery!

Już raz pisałem, że nie jest to tutorial wgrywania customów (Patrykowy na szczęście czuwa i usunął zarówno Twoje pytanie o odex i deodex, jak i moją odpowiedź ;)).

Ponadto nawet w pierwszym poście jest wyraźnie napisane:

To nie jest instrukcja wgrywania customów.

Jeśli faktycznie chcesz przeprowadzić debranding, to musisz pobrać ROM w wersji RUU - ROM Update Utility. Np. to: Shipped ROMs

Wtedy będzie banglało ;)

Jednak jeśli potrzebujesz tutoriala wrzucania customów, to wybrałeś akurat zły wątek, bo ten nie temu służy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mich31

Opisze moj problem od początku .Mam tel Sensation z UK w Vodafonie ale wszystkie karty innych operatorów działają więc rozumuje że bez simlocka jest na pokładzie miał andka 4.0.3 UK hboot 1.27.0000 przerobiłem go według pierwszego posta 3 pliki wgrane wgrałem ClockworkMod Recovery v5.0.2.0. zrobiłem unlocked przez HTCdev po wgraniu jakiegokolwiek romu (ok 5 szt) zapetla mi się na bootanimacji i tak moge cały dzień się wpatrywać wgrywałem superusery i nic.Podpowiadają aby wgrać przez RUU ale nie wiem jakie prubuje już dwa Europejskie i wywala mi na "niezgodność użytkownika" oczywiście przed wgrywaniem zrobiłem Relocked .Teraz ściągam RUU z UK z vodafone może coś to da .Podpowiedzcie konkretnie co mam od początku do kończ zrobić

ściągnełem coś takiego RUU_Pyramid_Vodafone_UK_1.24.161.1_Radio_10.39.900 7.00P przez co mam to wgrać bo poprzednie miałem samorozpakowywujące a tu nie wiem czym to ugryść

i jeszcze jedno pytanko jak zastąpić wgrane ClockworkMod Recovery v5.0.2.0. na EXT4 ten drugi plik nijak nie może zastapić i mam te pierwsze recovery a tylko w EXT4 jest ponoć opcja do poprawnego flashowania romów s-on po unlocked w HTCdev

Zasadnicze pytanie jak bez wgranego systemu (bo nie moge go wgrać zapetla się) mogę usunąć CID z Vodafone czyli VODP001 na ten uniwersalny 11111111 , zaznaczam że mam Unlocked po HTCdev nie s-off bo drucikiem tez nie moge zrobic s-off bo nie ma systemu.Podpowiem ze prubowalem z UNLOKEDEM I Z REUNLOKEDEM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam inny problem. Gdy w cmd wpisuję komendę "adb devices" to owszem, pokazują się jakieś numerki(pewnie to numer seyjny), ale obok widnieje napis offline. A gdy wpisuję komendę "adb rebot bootloader" to wyskakuje napis "error: device offline". Czy mogę to olać, uruchomić bootloader ręcznie i dalej jechać według instrukcji? Dodam że gdy podłącze sensację z już uruchomionym bootloaderem do kompa i wpiszę "fastbot getvar cid" to normalnie mi pokazuje mój obecny cid. Na fonie mam CM10.1 a na kompie Win 7 Ultimate 64bit.

Wysyłane z mojego GOCLEVER za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mich31

Proszę o podpowiedz mam co następuje:

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL

HBOOT 1.27.0000

RADIO 11.29A.3504.18_M

OPENADSP v02.6.0.2226.00.0131

JAN 13 2012, 17:33:34

CID VODAP001

Recovery wgrane , su wgrane, i costatni rom 20130502 i za każdym razem pojawia się HTC na białum tle i reset i tak w kołko .Podpowiem że mam Unlocked zrobiony po oficjalnej stronie no i nieszczęsny cid VODA001 czyli po Vodafonie nijak nie moge go zmienić na uniwersalny 11111111 .W tej chwili nie mam żadnego systemy więc S-OFF po druciku nie darady , przez RUU nawet oficjalnego UK Vodafone lub inny oficjsly Europejski rom nie darady PISZE JUŻ CZHYBA 2 TYGODNIE NA FORUM ALE NIE MA NIKOGO KTO BY PODPOWIEDZIAŁ.PROSZĘ O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Link do xda ze stockowymi romami nie działa, jednak znalazłem tutaj kilka romów(dokładnie 3): http://htc.vi8.info/Stock-RUU/

I teraz pytanie:aktualnie wgrany mam Stockowy ICS 4.0.3 wersja 3.33.401.53 i wersja pasma podstawowego 11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M , więc czy mogę bez robienia S-OFF i zmiany CID'u zainstalować u siebie ten "RUU-Pyramid-ICS-hTC-Europe-3.33.401.53-Radio-11.76A.3504.00U-11.24A.3504.31-M-release-280871-signed.exe" z linku który podałem wyżej ? Czy muszę wszystko robić po kolei tak jak w tym tutorialu ?

Gdy wchodzę w hboot mam napis UNLOCKED...coś tam.... S-ON. Dodam że mam problemy z baterią i między innymi dlatego chcę go sflaszować, więc nie wiem czy wytrzyma on całą operację na pełnej baterii, chyba że można to wszystko robić z podłączoną ładowarką.

Edytowane przez raiton777
    kilka drobnych zmian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, zaryzykowałem i nic z tego, podczas instalowania pojawił się "błąd aktualizacji obrazu" czy jakoś tak. I nic się nie stało, telefon włączył się ponownie, wszystkie ustawienia pozostały, system dział i nic mi to nie dało. Powiedział mi jeszcze program żeby pobrać właściwy RUU do aktualizacji systemu, czy coś takiego. Rozumiem więc, że wykrył on że mój CID jest nie na ten ROM, a to dziwne bo właśnie ten sam aktualnie mam w telefonie, a raczej nikt nie "kombinował" w nim tyle co ja teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adam76
    Napisano (edytowane)

Mich31-Miałem to samo i dałem sobie spokój,mi pomógł Sensation_All-In-One_Toolkit_v1.1 i opcja Relock Bootloader i teraza wszyskie oficjalne romy sie instaluja:ok:

Edytowane przez adam76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jak w temacie, zassałem Ruu_pyramid_ics_HTC_europe_3.33.401.53_radio_1.1.76a.3504.00U_11.24A.35.31 i pytanko czy to jest Stock do zwykłej sensacji czy do XE, szukałem na forum ale jakoś nie udało mi się zlokalizować, pamiętam że czymś się różniło to w opisie ale nie pamiętam czym, jak coś wersja HBoot 1.27 Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniam CID na 11111111 czy HTC__032 to i tak po zainstalowaniu RUU_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.33.401.53_Radio_11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M_release_280871_signed nie mam w urządzeniu polskiego języka do wyboru. S-OFF zrobiłem, wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi