Skocz do zawartości
Smogg

Debrand Sensation, zmiana CID i aktualizacje OTA

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Dziwne. W każdym razie - ściągnij i zainstaluj jakiś starszy ROM. Może tam będzie język polski. Do najnowszej wersji telefon sam Ci się zaktualizuje via OTA, więc wyjdzie na to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum więc prosił bym o odrobinę wyrozumiałości.

Ostatnimi czasy nabyłem HTC Senation XE Beats Audio z wgranym Cyanogenmodem 10.1, z początku ogólnie system fajny, szybki i przyjemny jednak ma jeszcze w sobie sporo błędów jak chociażby brak wysyłania MMS. Zależy mi na tym żeby przywrócić oryginalny soft HTC. Znajomy próbował wgrać mi oryginalny ISC przez RUU jednak nie wykrywało telefonu. Jako iż nigdy w życiu nie zagłębiałem się w jakiekolwiek modyfikacje systemowe prosił bym aby ktoś życzliwy wytłumaczył mi krok po kroku co, jak i gdzie muszę zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro już jest wgrany jakiś Custom to mozna wgrać nowszą wersje jego (błędy będą moze poprawione )

wg mnie będzie najłatwiej bo to tylko ściągasz http://forum.android.com.pl/f321/ jakiś ROM wrzucasz go na kartę sd tel. jak to jest CM to pewnie jest opcja uruchom ponownie w trybie recovery, później tylko WIPE i instal (no i gappsy ) zachowuje "niestandardowe" możliwości CM dodaje Ci nowe (których oryginalny ROM nie ma )

AA i nie ma co sie obawiać dopóki sie nie bawisz bootloaderem to da sie odratować telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Byyyyłoooo... :rolleyes:

Poszukaj sobie, to znajdziesz. Temat wałkowany dziesiątki razy. Trochę zaangażowania, bo lenistwo nie popłaca.

@Frotek00: On nie pyta, czy może wgrać nowszą wersję, ale jasno określił o co mu chodzi - powrót do oryginalnego oprogramowania. Jeśli ktoś by się zgubił w Twoim mieście, zaczepił Cię na ulicy z pytaniem "gdzie tutaj jest dworzec, bo chcę wrócić do domu?", to też byś mu odpowiedział "ale po co wracać? Skierniewice to takie ładne miasto, możesz je sobie pozwiedzać!"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wątpię w Twoje słowa że było, jednak ja nic konkretnego nie znalazłem. Obstawiam że prawdopodobnie nie umiem szukać :E Więc prosił bym o linki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Link do ROMów: Shipped ROMs

Ponieważ masz wersję XE, wypatruj oznaczenia "LE" w nazwie ROMu (od Limited Edition). Np. ten będzie odpoweidni: Shipped ROMs

Dalej, czego potrzeba do wgrania ROMu do słuchawki (bez zabawy z CIDami, z S-OFF itp., acz z zainstalowaniem sterowników USB) znajdziesz tutaj: http://forum.android.com.pl/f321/debrand-sensation-zmiana-cid-i-aktualizacje-ota-130784/

Najlepiej flashuj telefon w trybie fastboot usb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby mi ktoś krok po kroku przedstawić jak na Sensation XE z custom romu wrócić do serii tak żeby telefon mógł iść na gwarancję ?

Bo czytałem tutaj trochę ale nieestety nie ogarniam.

Co do HTC jestem zielony, aczkolwiek robiłem trochę Samsungów i Lg więc chyba załapię.

Na tą chwilę tylko sobie ROM ściągnąłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam HTC Sensation, zrobiłem to według instrukcji i nie mogę wejść w tryb recovery (żeby zrobić roota). Czy ta operacja odblokowuje tylko bootloadera, a recovery już nie? Jeśli tak to co mam dalej zrobić? Pozdrawiam :)

Napisałem ten post w innym temacie o odblokowaniu bootloadera za pomocą strony HTCdev, ale post został przeniesiony :E

Chodzi o to czy odblokowanie przez HTCdev nie odblokowuje nam trybu recovery żeby wgrać paczkę z rootem?

Edytowane przez patrykowy
    połączyłem posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

Nie, HTCDev odblokowuje bootloader i Ty później przez fstboot'a musisz sobie zaisnatlować recovery i później dopiero root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie zmiana cid ogarnięta teraz mam problem. Pobrałem sobie taki to oto soft RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.9035.01_M_release_223042_signed

i podczas instalacji wyskakuje mi taka tabelka klikam dalej i błąd i nie daje rady się instalować.

xzj7.jpg

Teraz pobieram RUU-Pyramid-LE-hTC-Europe-1.73.401.4-Radio-10.58.9035.00U-10.15.9035.02-2-release-220036-signed.exe Mam wgrany andek 2,3,4 Android revolution HD 3.6.7 by mike 1986. Jaki mam szukać żeby poszło? Chcę wgrać najnowszy dostępny czysty soft. Ale nie ogarniam tych cyferek.

Edytowane przez seba80_06
    dodanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi