Skocz do zawartości
lulonen

EVO3d - pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

mickry

proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytania, dodam jeszcze, czy żeby mieć siec 2G czy jak to sie mówi nie 3G to w preferowany tryb sieci wybieram gsm nie wcdma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

widzę że nikt nie kwapi się do odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, czy na dole telefonu pomiędzy wyświetlaczem a klawiszami (domek, szukam, wstecz i ten do opcji) przy podświetlonym telefonie widzicie że podświetlenie przenika przez tą szczeline miedzy obudową a wyświetlaczem? czy tylko u mnie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas
    czy żeby mieć siec 2G czy jak to sie mówi nie 3G to w preferowany tryb sieci wybieram gsm nie wcdma?

Zaznaczasz tryb sieci "Tylko GSM" i wtedy telefon łączy wyłącznie przez nadajniki GSM.

czy na dole telefonu pomiędzy wyświetlaczem a klawiszami (domek, szukam, wstecz i ten do opcji) przy podświetlonym telefonie widzicie że podświetlenie przenika przez tą szczeline miedzy obudową a wyświetlaczem?

Potwierdzam, w moim modelu również występuje to przenikanie światła. Zazwyczaj wyłączam podświetlenie klawiszy dotykowych i nie przeszkadza mi to.

Włączając "sieć komórkową" włączasz mobilny internet.

Ikonka R przy wskaźniku zasięgu oznacza Roaming. Jeśli jesteś w Play, nie obawiaj się tego. Po prostu używasz wtedy nadajników Plusa, bądź Orange. Nie jest to jakoś dodatkowo płatne :)

Co do programu, który umożliwia śledzienie ilości zużytego internetu, to polecam Netcounter - https://market.android.com/details?id=net.jaqpot.netcounter&feature=search_result

Prosty, ale działa poprawnie. Odnośnie nawigacji HTC, to niestety nie wiem ile pobranie trasy zużywa transferu, lecz możesz to samemu sprawdzić (NetCounter umożliwia sprawdzanie ilości zużytego transferu również poprzez połączenie WiFi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

a jak wyłączasz podświetlenie tych klawiszy? zainstalowałem sobie program sledzący zużycie baterii, i pokazuje stan bateri jako dobry, chyba powinna być bardzo dobra?:) z tym roamingiem jest taki problem, gdy pokazuje się R wtedy chcąc włączyć sieć komórkową owszem włącza się tylko jakoś dziwnie, ale internet mi nie chodzi, zniknie R smiga aż miło:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mickry

swoje pytania możesz kierować spokojnie do działu ogólnego gdzie będziesz miał jakieś 100* większą szansę na odpowiedź. Ostatnie pytanie dotyczy charakterystyki androida (i zdaje się nie tylko) a nie telefonu HTC EVO. Oczywiście Play i dzierżawione nadajniki. Wyłącz blokowanie internetu w roamingu w opcjach i po problemie.

---------- Post dołączono o 03:36 ---------- Poprzedni post napisano o 03:19 ----------

w takim razie ja mam koncert życień co do mojego htc:)

-jak w szybki sposób np wyciszyć dzwonek, tzn włączyć wibracje? zeby nie wchodzić w ustawienia i po kolei?

-po wysłaniu przez bluetooth piosenki, mam w miejscu gdzie przychodzi sms powiadomienie: Udostepnienie Bluetooth:odebrane pliki - to się nie wyłacza jest cały czas jak to wyłaczyc?

-3 sprawa, jak przychodzi sms to przed oblokwaniem pokazuje mi sie na całym ekranie od kogo i treść sms, jak odblokuje to wszystko znika do paska wiadomości i niewidac, jak zrobić zeby po odblokowaniu tez tak było?:)

-czy da się przełączać miedzy otwartymi aplikacjami tak jak w symbianie?

-jak zamykać otwarte aplikacje z osobna?

Te pytania też nie dotyczą EVO ;-( Jeżeli to początki z Androidem to szukaj opisów i tutoriali w dziale ogólnym.

Dźwięk możesz wyciszyć robiąc sobie skróty na pulpicie z przełącznikiem trybu albo dla każdego z osobna. W gotowanych romach są rozszeżone opcje można też wybrać jedną z 1000 aplikacji z dodatkowymi widgetami.

Na powiadomienie w androidzie często należy kliknąć żeby znikło

- Na ekraniwe blokady możesz od razu ściągnąć smsa do kółka, dalszej części nie rozumiem, zdaje się chciałbyś przerobić smartfona na telefon z lat 90 :DD

- myślę że lepiej, ściągasz pasek powiadomień i masz listę aplikacji bądź domek na sekundy i też masz

- w androidzie się nie zamyka aplikacji, to wyższa technologia ;-) Task menagera używamy w ostatecznści do usunięcia śmieciowej apki - którą lepiej i tak zamrozić albo odinstalować. Plecam odszukać na tym forum tekst dlaczego nie używać managera, z apek wychodzimy zazwyczaj przyciskiem wstecz.

---------- Post dołączono o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:36 ----------

gdzie nie napisze coś to mi zaraz kasują post;/ a jak inaczej mam się czegoś dowiedzieć? szukam na temat tej nawigacji wgranej od nowości w htc... ile pobiera kb za pobranie trasy? w e52 miałem nawigacje ovi to za pobranie trasy jednorazowo brała z 20-30gr, a tutaj to nei wiem ile bierze, nie moge tego wyczaić. Zainstalowałem program mobile counter i gdy rozwijam pasek szybki dostęp, i chce włączyć sieć komórkowa (rozumiem, że tym włączam pakiet danych gprs?) to niby sie uruchamia ale nie działa tak jakby aplikacja mobile counter go blokowała? i co oznacza ikonka nad zasięgiem R? roaming?

HTC Locations przez miesiąc jest darmowe - ceny licencji masz na ekranie po wejściu do navigacji. Pęźniej można z niej dalej korzystać jako navi google bądź niemago tomtoma. Navi jest offline i nie ma konieczności łączyć jej z netem.

R = roaming, owszem. W lay oznacza także łącze dzierżawione od plus lub orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

a czy jak piszecie sms, i tuż przed wysłaniem, po naciśneciu przycisku sms przygasa wam na sek. ekran? wczesniej miałem tak że np przy zablokowanej klawiaturze przyszedł sms, biorąc ikonke sms i kierując ją do pierścienia od razu otwierała się jego treść, teraz tylko otwiera się skrzynka odbiorcza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

Ile htc evo ma na stocku miejsca na instalowanie aplikacji? Krótkie filmiki 3d z youtuba męczą oczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

Panowie też tak macie ze jak uzupelniacie hasło np na o2 to czasem wam wskazuje np 3razy d po naciśnięciu klawisza zamiast f ? Stuknę 3 razy żeby wpisać f a wskazują 3 literki d... Wkurza mnie to ... Mam normalna klawiaturę w formacie gsm...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem ze podobny problem był ale tam była podana jako rozwiązanie strona angielska i nie za bardzo rozumiem. Mam dopiero HTC EVO 3D od wczoraj ale już pojawił się problem wyłączania się telefonu podczas ładowania i przynajmniej 30 minutowego nie używania. Jest to mój pierwszy HTC i pierwszy telefon z androidem wiec nie rozumiem też wszystkim pojęć mógłby mi ktoś pomóc co mam zrobić czy lepiej będzie odesłać telefon na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas
    Ile htc evo ma na stocku miejsca na instalowanie aplikacji? Krótkie filmiki 3d z youtuba męczą oczy?

Evo 3D ma około 1150MB pamięci wewnętrznej przeznaczonej na instalowanie aplikacji

Efekt 3D nie powoduje zmęczenia/bólu/dyskomfortu moich oczu. Tak czy tak, nie używa się go często.

Panowie też tak macie ze jak uzupelniacie hasło np na o2 to czasem wam wskazuje np 3razy d po naciśnięciu klawisza zamiast f ? Stuknę 3 razy żeby wpisać f a wskazują 3 literki d... Wkurza mnie to ... Mam normalna klawiaturę w formacie gsm...

Nic podobnego nie zauważyłem.

slivajr: Możesz napisać do pomocy HTC. HTC Centrum pomocy . Jeśli telefon jest naprawdę popsuty, to zostaje tylko możliwość odesłania go na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x