Skocz do zawartości
Gość RadkoR

Orange BVKL1 Android 2.3.6 01.12.2011

Rekomendowane odpowiedzi

artdob

Masz racje nie robiłem żadnego wipe po aktualizacji Kiesem - bo nie wiedziałem ze coś takiego jest wskazane.

Wipe kojarzy mi się z czyszczeniem systemu ze wszelakich ustawień wiec jeśli coś takiego trzeba robić po aktualizacji Kiesem, to już nie jest aktualizacja tylko wymiana softu. Napisz proszę jak się robi Wipe i czy rzeczywiście ta operacja czyści system z wcześniejszych ustawień, aplikacji itp. Jeśli tak to może lepiej w ogóle nie bawić się Kiesem tylko wgrać ROM-a Odinem i potem poświęcić trochę czasu na odbudowę ustawień. Brakuje mi tu doświadczenia więc proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisz proszę jak się robi Wipe

Na wyłączonym telefonie wciskasz Vol Up + Home + Power i trzymasz wszystkie razem aż pokażą się żółte napisy. Wtedy zaznaczasz Wipe data/Factory Reset - w ten sposób nie stracisz danych na wewnętrznej karcieSD, ale wszystkie ustawienia, itp. zostaną skasowane.

Ewentualnie kodem *2767*3855# - UWAGA! W ten sposób stracisz dane na wewnętrznej karcie SD. Zewnętrzna pozostanie nietknięta.

Jeśli tak to może lepiej w ogóle nie bawić się Kiesem tylko wgrać ROM-a Odinem

Dokładnie tak! :) Kies jest do &^*(...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artdob

Zrobiłem aktualizacje (z 2.3.3 do 2.3.6) z poziomu Kies, głownie dlatego iż miałem nadzieję że wszystko pójdzie OK i nie będę musiał robić Wipe. Zrobiłem na wszelki wypadek backup. Okazuje się że czasami warto mieć nadzieję. Po aktualizacji nie zauważyłem żadnych niedomagań. System jest stabilny i wszystko wydaje się działać poprawnie. Oczywiście mam wszystkie wcześniejsze ustawienia..

Choć przeskoczyłem o 3 release-y to nie zauważyłem dużych zmian w systemie Android - przynajmniej takich które można doświadczyć używając system. Główne to: brak blokowania ekranu podczas podłączenia z komputerem przez USB, przewijanie ekranów w pętli, niebieska poświata przy over-scoll. Nie zauważyłem wydłużenia pracy baterii ale oczywiście to zależy od sposobu użytkowania i może się to ujawnić w dłuższej perspektywie. Mam jednak wrażenie, iż jakość zdjęć i wideo się lekko pogorszyła. Szczególnie przy gorszym oświetleniu występuje przesycenie czerwonego w centralnej części ujęcia. Jeszcze porównam ze starszymi zdjęciami robionymi na oryginalnym 2.3.3 - może też tak było. Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia z chęcią je poznam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

jest do niego CF Root ?

Edytowane przez rudazone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie ja chyba jestem ślepy .... no nie ma go tam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leshek

udało ci się zrobić roota tym CF-Root-em BVLK1 ?

i jak z usunięciem trójkąta ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root daje radę - możesz dodatkowo poczytać na tym forum lub XDA.

Co do trójkąta też jest info na tym forum (wtyczka lub program Triangle....)

Ja robiłem kilka razy programem - szybko i bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leshek

Dzięki DiMeteo,

powiedz mi jeszcze którą metodą robiłeś roota ?

robiłeś BVKL1 ?

i mówisz, że Triangle Away daje radę ? - podobno niektórzy mieli problemy.

Nie ma metody zrobienia roota bez nabijania licznika ? ( w sumie potrzebuję roota tylko do zdjęcia Simlocka )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi