Skocz do zawartości
lucek

Naprawa słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

lucek

Dziś pojechałem do salonu Orange [ul. Pańska] i z uśmiechem na twarzy chciałem zwrócić swoje słuchawki które przestały działać [właściwie tylko lewa, w prawej kabel jest pęknięty przy 'pilocie']. Oznajmili mi, że termin gwarancji minął... wczoraj. :/

W tym wypadku chciałbym sięgnąć po radę.

Ja rozparcelować ten pilocik i je naprawić skoro i tak już nic się z nimi nie da zrobić?

Oraz czy jest jakaś różnica w jakości odtwarzanego dźwięku między standardowymi słuchawkami z Magic'a [model HTC S200] a modelem HTC HS S300?

Jak się mają modele HTC HS U110, HTC HS-S170, HTC 36H00581-00M do standardowych S200?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny

Mnie stało się dokładnie to samo kilka dni temu. Słuchawki od HTC okazują się być takie same jak od Sony Ericssone - czy g--wniane ;) Kupiłem wyśmienite Philipsa SHP5401 i przejściówkę na jack'a.

http://forum.mp3store.pl/topic/59657-philips-shp5401-nastpca-cal/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

W sumie 60zł za słuchawki to nie dużo ale spodziewałem się raczej in-ear. Poza tym czy jest duża różnica przy zastosowaniu takiego zestawu? Jakby nie patrzeć nie jest to telefon wybitnie muzyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny
    Napisano (edytowane)

Telefon nadaje się do słuchania muzyki chociaż ma swoje wady (np. brak equalizera, wtedy posiłkować się musimy programami trzecimi z marketu) ale jeszcze nie testowałem tego zestawu. Jak tylko potestuję to dam znać :) Co do słuchawek, oczywiście, że są lepsze niż douszne, co prawda audiofilem nie jestem ale Ci z forum stwierdzili, że słuchawki porządne, bezkonkurencyjne cenowo i muszę się zgodzić - grają naprawdę b. dobrze.

Edytowane przez Czujny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jzeżeli chcesz je sam naprawić to weź coś cienkiego najlepiej jaki nożyk cienki lub skalpel i włóż go miedzy obudową pilota a tym pokrętłem (od głośności) i podważ lekkoi poprzejeżdżaj kilka razy aż bedziesz mógł zdjąć górna część. No i tam kombinuj, sprawdz czy kabelki nie są poodczepiane (tam pod taśmą)itd. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale na HF są 2lata gwarancji....

//Edek Łomiarz: Nie wiem czy zauważyłeś, ale ostatni post w tym temacie został napisany 5 miesięcy temu... Myślisz że ktoś tyle czasu czekał na Twoją odpowiedź? Uważasz zatem że Twój post ma jakikolwiek sens? (Pytania retoryczne). Proszę ograniczyć się z bezsensownym odkopywaniem tematów, bo niestety polecą warny.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cacor

Sterta słuchawek od HTC leży u mnie w szufladzie, naprawianie ich jest nie opłacalne, tak samo jak kupowanie nowych (tej samej firmy) wszystkie po pewnym czasie psują się w ten dam sposób, albo nie działa jedna słuchawka albo pilot sam przerzuca i rozłącza rozmowy. Polecam kupienie przejściówki jack i innych dobrych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Edek Łomiarz jakąś traumę przeżywa.. wytrząsa się na ludziach. Posługa moderatora ma na celu pomaganie i utrzymywanie porządku, a nie gnojenie do parteru by połechtać swoje ego.

Słuchawki kupiłem nowe za 20zł na allegro, oryginał, takie same jak były w standardzie.

Owszem. Przejściówka i lepsza ale to jak z tunningiem samochodu, roweru czy komputera jak już coś robić to porządnie więc przejściówka 10zł ale słuchawki które MNIE zadowolą to już 400zł-500zł. Lepiej więc tego nie ruszać. ;-)

Temat do zamknięcia.

//Edek Łomiarz: Czyżbyś uważał za całkowicie sensowny post listonosza? Tym bardziej, że z tego co pamiętam, to nie pierwszy jego odkop.

A może chodzi o to, ze w innym temacie usunąłem Twój post i teraz jestem "ten zły"?

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi odn. mojej pracy, to proszę o PM do mnie lub do Administracji.

Nie zamierzam być jakoś szczególnie upierdliwy, ale... przykro mi... bezmyślności i lenistwa nie zamierzam tolerować.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi