Skocz do zawartości
XGrzesX

Brak automatycznego łączenia z zapamiętaną siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pojawił się u mnie drobny problem z działaniem połączenia po WiFi. Problem polega na tym, że jak włączę moduł WiFi to bardzo często nie łączy się automatycznie z routerem. Pomaga wejście w menu ustawienia, potem "Konfiguracja Wifi" to przez chwilę widzę status "Poza zasięgiem" a potem zmienia się na "Pozyskiwanie adresu" a następnie na "Połączony". Czyli pomaga samo wejście w "Konfiguracja Wifi", nic więcej. Na początku problem występował sporadycznie natomiast teraz występuje prawie zawsze. Jest to trochę uciążliwe po z Wifi korzystam bardzo często.

Powyższa sytuacja mam miejsce gdy korzystam w widgetu na pulpicie "Zarządzanie energią" i za jego pomocą włączam Wifi.. Jeśli włączam Wifi bezpośrednio w ustawieniach to router jest widziany, pokazany jest status /;Zapamiętane" ale nie łączy się automatycznie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez XGrzesX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Ja tak mam w pracy gdzie jest router D-Linka. Nie zawsze się tak dzieje. Powiedzmy w połowie przypadków. W domu mam router Fritz!Box i jeszcze się nie zdarzyło coś takiego. Może trzeba pokombinować z ustawieniami WLAN w routerze? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Może ktoś coś doradzi?

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Router mam Linksysa (WRT54GS) i wcześniej nie było takich problemów, potem pojawiały się sporadycznie a teraz można powiedzieć, że problem jest przy każdym włączeniu WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Jeśli problemy pojawiły się po jakimś czasie to może winę za to ponosi jakiś program na telefonie? Może odinstaluj programy, które mają związek z WiFi i sprawdź czy się nie poprawi sytuacja.

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyny program który ma bezpośredni związek z WiFi to WiFinder ale po odinstalowaniu jest nadal problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

No to jedyne co mi do głowy przychodzi to zrobienie wipe. Jeśli problem po tym nie zniknie to może coś się dzieje z telefonem i trzeba go serwisować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to jest wipe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Przywrócenie telefonu do stanu fabrycznego - traci się wszystkie dane, programy, ustawienia. Ustawienia -> Zabezpieczenie -> Przywracanie danych fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Nie dodałeś ostatnio nowych sieci do listy zapamiętanych? Miałem podobny problem i na niektórych romach pomagało usunięcie zbędnych sieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dodawałem nowych sieci. Odinstalowałem kilka ostatnio instalowanych programów i może trochę jest lepiej. Tzn. łączy z routerem tylko nie zawsze za pierwszy razem. Często muszę wyłączać i włączać Wifi żeby załapało. Ale nadal jest to trochę wkurzające.

---------- Post dołączono o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

A włącza się gdzieś opcje automatycznego łączenia z siecią ? Jak wejdę w ustawienia i włączam WiFi to pojawia mi się na liście mój router z opisem "Zapamiętane" ale nie łączy się z nim automatycznie, dopiero łączy się jak kliknę "Połącz z siecią".

---------- Post dołączono o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Przywróciłem ustawienia fabryczne telefonu i du*a. Jest tak samo.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi