Skocz do zawartości
Moff

Live view na tabie

Rekomendowane odpowiedzi

@Buli510:

Możesz próbować. Nie będzie działać. Galaxy Tab oryginalnie ma tylko 2 standardy USB: MSD i HID. Aby coś więcej zrobić trzeba grzebać w systemie, a do wyświetlenia obrazu po USB potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania.

Poza tym z tego co pamiętam, to D3100 nie ma takiej możliwości nawet na PC. Więc sam aparat nie ma możliwości przesłania obrazu przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aga01
    Funkcje, które może ta aplikacja są w każdym telefonie i tablecie, który ma USB Host. Tu chodzi o podgląd nie zdjęć, a tego co w danej chwili "widzi" aparat. Tak więc następnym razem proszę o czytanie ze zrozumieniem i nie wprowadzanie zamętu.

Więc wynika z tego,że ten program to zbędny badziew stworzony nie wiadomo w jakim celu i dla kogo :rolleyes: to po pierwsze.Po drugie zaś to zanaczyłam wyraźnie,że programu nie testowalam,wiec nie znam wszystkich jego funkcji,a jeżeli ktoś ma chwilkę czasu i chęci to może sobie sprawdzić co to jest.Zanim więc,super memberze,zaczniesz kogoś pouczać,też może przeczytaj ze zrozumieniem treść tego,co komentujesz,a pouczenia zostawisz dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Moff:

A jednak znalazłem aplikację do sterowania Nikonem (poza D3000 i D3100, bo one nie wspierają zdalnego sterowania). Niestety podane, że wymaga Androida 3 :/ i do tego wymaga tabletów z wyższymi rozdzielczościami, bo ludzie się skarżą, że na telefonach nie widać wszystkich przycisków.

CamCap-Android Market

Remote Your Cam - android market - ten w wersji Lite nie ma LiveView, w płatniej już jest.

Niestety nie mam ani kabla, ani obsługi Hosta w telefonie aby sprawdzić.

Aplikacja o której napisał jeden z użytkowników forum w innym temacie (DSLR Controller, czy jakoś tak), na razie działa z Canonem, ale pracują nad tym aby działała również z Nikonem.

DSLR Controller - Android Market

`--------------------------------------------------------------------------

Więc wynika z tego,że ten program to zbędny badziew stworzony nie wiadomo w jakim celu i dla kogo

Program jest do większości telefonów. Tablety mają obsługę USB Host i nie potrzebują takiego softu.

Po drugie zaś to zanaczyłam wyraźnie,że programu nie testowalam,wiec nie znam wszystkich jego funkcji

z opisu wyraźnie wynika, że jest to program do synchronizacji plików, czyli ich przesyłania/pobierania, a nie do przesyłu obrazu z matrycy aparatu, a więc ma się nijak do tematu.

Zanim zaczniesz coś komuś zarzucać przeczytaj dokładnie co piszą. Bo jak widzę to obrażasz się za to, że ktoś przypomina Tobie, że w tym wypadku wrzucasz swoje 3 grosze, słysząc tylko parę słów z rozmowy, nie wiedząc o czym dana rozmowa jest.

Edytowane przez GonzoG1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aga01
    Zanim zaczniesz coś komuś zarzucać przeczytaj dokładnie co piszą. Bo jak widzę to obrażasz się za to, że ktoś przypomina Tobie, że w tym wypadku wrzucasz swoje 3 grosze, słysząc tylko parę słów z rozmowy, nie wiedząc o czym dana rozmowa jest.

Po pierwsze opis jest raczej enigmatyczny,a nic nie stoi na przeszkodzie,żeby to sobie sprawdzić.A po drugie wniosę jeszcze wiecej zamętu i dorzucę kolejne 3 grosze (to w sumie chyba już ze 6 będzie...chyba...) - tu na wstępie cytat,czego ów zamęt dotyczy : "That's right. This wonderful mobile application turns your Android device into a external live view monitor" - i tu link dla chętnych,którzy zamętu się nie boją,a i mają czas i ochotę,żeby sobie to sprawdzić : New Android App Allows Canon DSLR Owners to Remotely Control Their Cameras « How-To News

P.S. Wprawdzie opisywana aplikacja dotyczy właścicieli sprzętu Canona,ale jest on na tyle popularny,że może komuś się przydać.A poza tym,skoro takie aplikacje jednak powstają na sprzęt określonego producenta,to można przypuszczać,że w niedalekiej przyszłości powstaną podobne aplikacje,bardziej uniwersalne (a być może już są,tylko trzeba by dobrze poszukać?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moff

Dziękuję bardzo za propozycje programów. Akurat jestem posiadaczem Nikona D5000 więc powinien współpracować. Niestety nie mam przejściówki, ale moja determinacja by to sprawdzić drastycznie wzrosła i pewnie jutro się zaopatrzę :-)

Jak to przetestuję to bardzo chętnie podzielę się doświadczeniami :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi