Skocz do zawartości
kamilj94

Pobieranie opłat za odbieranie MMSów w ORANGE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry przepraszam, że zakładam nowy wątek, jeśli gdzieś już ktoś o tym pisał, jednak zależy mi na szybkim rozwiązaniu a przeczytałem ostatnio spooro stron na forum w różnych tematach i nie mam teraz za bardzo czasu szukać/kombinować.. Więc Orange pobiera mi opłaty 25 groszy za ODEBRANIE MMS'a, co jak czytałem nie powinno mieć miejsca, bo akurat odbieranie/wysyłanie mmsów jest darmowe (transmisja danych) a płacimy tylko za 'usługe' wysłania. Jeśli nie mam racji to mnie poprawcie, dodam że nie mam żadnego pakietu internetu więc drogo mnie wychodzi bo nawet kilka bajtow i trace 25 groszy.. "Dane w tle" oraz "autosynchronizacje" mam wyłączoną do tego "Danego pakietowe" też wyłączone i włączam tylko na te kilka sekund gdy chce pobrać mmsa, i za każdym razem 25 groszy do tyłu ;/.. Wie ktoś jak to rozwiązać?

Edytowane przez kamilj94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak.. ale włączając dane pakietowe uruchamiasz internet dla pozostałych aplikacji.. mimo wyłączonych danych w tle i tak pewnie jakąś tam ilość danych telefon pobierze bo z tego co widzę te dane nie obowiązują wszystkich aplikacji.. MMS ściągasz za darmo ale może jakaś aplikacja w tle akurat się połączy, ściągnie jakieś dane i to za nie płacisz a nie za mms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak napisał mora17a2. Już samo włączenie połączenia powoduje wysłanie i odebranie danych nawet jak żadna aplikacja się nie łączy.

Rozwiązania poszukaj na forum. Problem ten był poruszany setki razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gmail, pogoda , prawdopodobnie to dane pobrało

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie gmail, pogoda nie pobralo, napisałem jasno że wszelkie synchronizacje i wszystko jest wyłączone, rozumiem, że może jakieś aplikacje pomimo wyłączonych wszystkich tych opcji 'na siłę' jakoś sobie wysyłają małe ilości danych a da sie to jakoś wyłączyć, żeby nie mogły wgle ?

Dokładnie jak napisał mora17a2. Już samo włączenie połączenia powoduje wysłanie i odebranie danych nawet jak żadna aplikacja się nie łączy.

Rozwiązania poszukaj na forum. Problem ten był poruszany setki razy.

jeśli było setki razy to pewnie jest łatwo znaleźć więc poproszę Cię, żebyś mi podesłał jakiś link z rozwiązaniem, bo nie mogę/nie mam czasu za bardzo tego znaleźć..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest wiele aplikacji, które pobieraja dane niezależnie od autosynchronizacji (która tak naprawdę obsługuje procesy google, a czasem stockowe apki od producenta danego fona)..

dla ciebie rozwiązaniem może być droidwall z marketu, ale troszkę sie obawiam o twoje doświadczenie w obsłudze tego typu aplikacji

dodam że nie mam rzadnego pakietu internetu

i tu pojawia się błąd, a nawet dwa... jeden z pozoru błahy to ortograficzny, a ten drugi to błąd z twojej strony - brak pakietu !!! telefony z andkiem to telefony z systemem, który domyślnie powinien być połączony z siecią.. taka jego natura i tego nie zmienisz... co jakiś czas sprawdza pocztę czy dostępność aktualizacji dla chociażby aplikacji..

najprostszym sposobem będzie wykupić pakiet...prawdopodobnie będzie to cię kosztowało tyle co te 25 groszy dziennie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Pobierz i zainstaluj aplikację "Toggle data", wyciągnij sobie na pulpit jego widget, zablokuj nim ruch sieciowy zostawiając MMS-y (leave mms). I to wszystko. Transfer zablokujesz a MMS-y będą przechodziły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chilli.chilli.bang - jak już kiedyś napisałem cenię bardzo twoje często pomocne wypowiedzi, jednak nie zaczynaj znów swoich głupich wywodów, żeby udowodnić komuś, że jest głupszy od Ciebie, a Ty jesteś wszystkowiedzący... Piszę z błędami, nieraz nie używam polskich znaków - przeszkadza Ci to ? pech...

To, że telefon jest przeznaczony do neta nie znaczy, że MUSISZ go mieć ciągle podłączonego do sieci, choćby przez baterie... Sprawdzanie poczty można wyłączyć autosynchronizację, aktualizacje aplikacji również można wyłączyć :]. Ja używam go bardziej jako telefon multimedialny, lubię sobie trochę pograć, czasem foto czy oglądnąć kawałek filmu i przede wszystkim do rozmowy i wygodnego pisanie smsów, więc proszę, nie mów mi jak mam korzystać z mojego smartfona.. Z góry dziękuje.

a4tech - dziękuje za pomoc, myślę, że jutro spróbuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie bardzo rozumiem twoje zdenerwowanie, ale jeśli uważasz, że ace jest telefonem multimedialnym to się po prostu pomyliłeś.. nie mówię ci JAK masz korzystać z telefonu.. mówię ci czego masz od niego oczekiwać... ale widzę, że nie dotarło to do ciebie i bardziej przejąłeś się błędem ortograficznym niż merytorycznym... że zacytuję ciebie samego: "pech" :)

ace jest dobrym telefonem, ale nie każ mu robić rzeczy do jakich nie jest stworzony... gry, filmy... na twoim miejscu po prostu zmieniłbym ace'a na SGS'a I lub II

przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni post i ochłoń :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem zdenerwowany, po prostu drażnisz mnie już któryś raz (zresztą nie tylko mnie) swoją przemądrzałością... Nie stać mnie na SGS ani S2 tak samo jak na pakiet internetowy (przynajmniej 10zł miesięcznie), wydaje dużo (jak dla mnie) na "komunikację" (1-3h rozmowy codziennie + klikadziesiąt smsów), a nie jest mi potrzebny na tyle internet w telefonie, zresztą od czego jest wifi... A mi spokojnie wystarcza taki telefon "multimedialny" jeśli nie pasuje Ci to określenie i pewnie za 2 lata go zmienie na SGS2 lub coś innego, jak narazie bardzo mi odpowiada, i:

ace jest dobrym telefonem, ale nie każ mu robić rzeczy do jakich nie jest stworzony... gry, filmy... na twoim miejscu po prostu zmieniłbym ace'a na SGS'a I lub II

nie każe mu robić rzeczy do których nie jest stworzony... Dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi