Skocz do zawartości
piter123

[TUTORIAL] Tworzenie kopii folderu /efs naprawa IMEI, przywrócenie z kopii

Rekomendowane odpowiedzi

sakom

Witam, jestem od wczoraj na forum. Niestety watek nie został zakończony. Wczoraj robiłem aktualizacje poprzez odina di wersji 4.0.3. Nie wiedziałem o tym a więc nie zrobiłem kopii plików EFS. Numer IMEI zmienił się do nr 00499... Co robić dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cvxcvx

sakom

Jeśli nie masz backupa to za darmo nie przywrócisz orginalnego imei. Możesz spróbować wgrać stock 2.3.6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam maly problem. Przeszedlem na andka 4.04 i czasami telefon gubi imei. Przyklad. Wlaczam telefon nie lapie zasiegu i nie ma imei. Jak juz znajdzie siec to imei cudownie wraca taki jak na pudelku. O co chodzi???

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam prośbę także nie zrobiłem backupu efs. a co za tym idzie mam prośbę, mógłby ktoś wyciągnąć plik efs.snb ze swojego dobrego sgsa2 :) tutaj jest instrukcja jak to zrobić za pomocą adb :

adb shell

su

dd if=/dev/block/mmcblk0p11 of=/sdcard/efs.sbn

Następnie exit i na nowo

adb pull /sdcard/efs.sbn

I wysłać mi go na maila wszocik@wp.pl , Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mam problem z fonem sgs3 po zmienie roomu. a mianowicie nie chce sie zarejestrowac w sieci a karte sim widzi

tym programem zrobilem kopie ale jakos nie przywraca mi danych przed aktualizacja roomu.

nadmieniam ze imei mam taki sam, nr seryjny tez bez zmian.

jak to ogarnac??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sysu

posiadam s3 z uszkodzonym EFS bez kopi folderu. Da się jakoś postawić, objaw to brak zasięgu kółko przekreślone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

@up

Ale ten tutek dotyczy błędnego IMEI 0049..... . Jeżeli jest null/null, to tylko przez JTAG Boxa w serwisie, ale najprawdopodobniej padł układ UCP300. Nie znalazłem serwisu, który podjąłby się naprawy (wymiany tego chipa). Jeżeli BOX-em nie naprawią, to płyta główna do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BENINQ

cześć

mam 2.3.6 i po uruchomieniu ktool wyskakuje komunikat "incompatible device" i kończy pracę.

Czy jest jakiś inny sposób na kopię efs??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RodiS

Witam, zrobiłęm backup efs a potem zrobiłem format w kTool na romie Omega, teraz mam tylko display z chodzącym robocikiem i nic się nie dzieje. Jak mam przywrócić teraz efs?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi