Skocz do zawartości
piter123

[TUTORIAL] Tworzenie kopii folderu /efs naprawa IMEI, przywrócenie z kopii

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

;/ Nawet nie pytam po co zrobiłeś format Efs. Mam nadzieję, że backup Efs masz w bezpiecznym miejscu.

Wgraj przez Odina 3 plikowy ROM GB I9100XXKI3. Może IMEI sam wróci. Jak nie to root i instalacja Ktool'a i restore Efs

Możesz też na Omedze w recovery zrobić na wipe data/factory reset, wipe dalvik cache i wipe cache partition. Następnie pobierz KTool i zrób restore Efs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Wgraj rom, zrootuj, zainstaluj ktool i daj restore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RodiS

wgrałem omega 48 i nie miałem ani zasięgu ani imei więc skorzystałem z tego http://forum.android.com.pl/f167/tutorial-tworzenie-kopii-folderu-efs-naprawa-imei-przywra-cenie-z-kopii-132463/ zrobiłęm format efs i potem chciałem zrobić restore bo myślałem że to pomoże z zasięgiem. A wyszło na to że po restarcie się zwiesił na robocie. Backup mam na kompie i na karcie w telefonie.

Nie mogę wgrać kTool bo mam zwis na robocie.

Macie jakiś pomysł?

---------- Post dołączono o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Wybaczcie ale to wątek o 9100 dopiero teraz zobaczyłem, ja mam samsunga S3 więc jaki soft załadować przez Odina?

Edytowane przez czysty76
nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

To zależy jaki masz bootloader.

Pobierz ten ROM i wgraj go. goo.gl/srG9Tu

Tu masz wątek jak go wgrywać. http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300xxalef-3-plikowy-newbl-debrandowanie-czyszczenie-sgs3-z-nowym-bootloaderem-258955/

Ale wydaje mi się, że zbyt późno zrobiłeś backup Efs (po tym jak się rozsypał folder Efs).

Tu masz poradnik jak naprawić gdyby restore nie zadziałało. [GUIDE] Recover your IMEI in 9 steps. - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RodiS

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264021

dziękuje za ten link gregs, walczyłem 3 dni w tym wszystkim ale dzisiaj siadłem i zrobiłem wszystko według tego opisu i telefon znów żyje :)

Piwko postawione, jeszcze raz dzięki :)

Edytowane przez RodiS
nigdy nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i stalo sie u mnie imei zmieniony telefon odpala tylko w trybie recovery zadne zmiany softu nie naprawiaja problemu. i teraz tak czy da sie jakos zgrac dane z telefonu oczywiscie probowalem przez montowanie w recovery ale nie dziala. Dwa nie zrobilem backupu folderu efs ale mam folder efs ktory kiedys kopiowalem jak chcialem simlocka zmienic lecz w nim sa tylko 3 pliki (nv.txt nv_data i nv_data.bin) nie wiem czy to pomoze w jakis sposob.

P.S A skad u mnnie wyniknal problem a mianowicie chcialem zmienic wersje modemu oczywiscie nie pierwszy raz tylko wczesniej to robilem za pomoca recovery a teraz chcialem to zrobic jakim badziewnym programem flashify czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrob kopie obecnego EFS i potem wgraj te pliki co masz, zresetuj, zobacz co sie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wedlug tego [GUIDE] Recover your IMEI in 9 steps. - xda-developers opisu wywnioskowalem ze numer imei znajduje sie w pliku nv_data.bin a ja mam ten plik skopiowalem go przed uszkodzeniem swojego telefony(ktos sie zapyta dlaczego skopiowalem tylko ten plik a nie caly folder efs a no dlatego ze jak chcialem sciagnac simlocka to w ktoryms tutorialu bylo zeby zrobic kopie tego pliku wiec zrobilem kopie tylko tego pliku) Probowalem za pomoca tego tutoriala przywrocic imei ale nie zmienilo mi imei wciaz zaczyna sie na 0049. Moze ktos bardziej obeznany w temacie jest mi w stanie napisac czy ten plik rzeczywiscie moze mi pomoc w przywroceniu imei czy lepiej dac sobie spokoj. Oczywiscie za pomoc jestem w stanie zaplaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mam backupu tych plików, więc co mam zrobic??;/;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Możesz sobie zrobić backup efs. Ale potrzebny jest root, bo aplikacje do backupu efs wymagają roota. Jeżeli nie modyfikujesz softu i nie wgrywasz custom ROM-ów uszkodzenie efs (dające się naprawić przez przywrócenie backupu - poza uszkodzeniem płyty głównej, co też się zdarza, ale wtedy backup nic nie daje) występuje z prawdopodobieństwem trafienia 6 w lotto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi