Skocz do zawartości
MroziQ

Żywotność Bateri w EVO - czas czuwania

Rekomendowane odpowiedzi

Day7

Bez WIFI i 3G telefon daje radę 2-3 dni max. Z włączonym WIFI to tak od 7 do 22 i trzeba ładować :) Jadę na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

btw. od 8 lat tak samo we wszelkich HTC:

telefon w pokoju gdzie zasięg OK trzyma n* dłużej niż w pokoju gdzie jest słaby zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

witam. Panowie jestem tu nowy, to moja pierwsza przygoda z androidem, do tej pory siedziałem na symbianie cały czas. Stąd mam kilka pytań i proszę o odpowiedz bardziej dla laika zebym się połapał:)

pierwsza sprawa - co to jest:

-rom(podejrzewam ze odpowiednik pamieci ram tylko w tel)

-kernel

-wersja stokowa

nie wiem tego więc pytam. W jaki sposób można zwiekszyc wytrzymałość bateri? co nalezy powyłączać oprócz 3G? przesiadłem się z E52 i razi mnie tak słaba bateria:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas

Rom zazwyczaj oznacza oprogramowanie, które można zmieniać, wgrywając np. inną wersję, innego developera niż HTC, często zawierającą ciekawe poprawki i unowocześnienia.

Wersja stockowa (Romu), to natomiast oryginalne oprogramowanie telefonu, wgrywane przez producenta.

Kernel jest to jądro systemu, taki jakby główny sterownik telefonu.

Wydajność baterii możesz zwiększyć wyłączając: odbiornik GPS, połączenie transmisji danych, Bluetooth, WiFi; zmniejszając jasność wyświetlacza; wyłączając automatyczną synchronizację GMaila itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

witam ponownie, od 3 dni mam evo, ładowałem dla uściślenia telefon dopiero raz, mam stock'a z tego jak zrozumiałem opis kolegi Tuczas, wchodząc w ustawienia i telefon , baterie zużycie bateri przez wyświetlacz to 78, dodam że jasność mam ustawioną ręcznie na 1/5 całości czyli wmiare najmniej jak się da wszystko dobrze widzieć, wygaszacz po 45 sekundach. Telefon ładowałem przez noc, odpiąłem od ładowarki o 7 rano, i do tej pory mam juz 60% bateri tylko, a pisze głównie tylko sms kilka króciutkich rozmów, i drobne ogladanie na wifi stron. Czy to normalnie że wyświetlacz używa aż 78%? nie zadużo troche?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vangoor

Bateria formuje sie dopiero po kilku pelnych ladowaniach, u mnie na poczatku tez trzymal ledwo dzien, teraz przy normalnym uzytkowaniu mozna wyciagnac nawet dwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

na allegro spotkałem się z pojemnoscią bateri 2000 dla naszego modelu, jak myślicie była by dobrym rozwiązaniem?

---------- Post dołączono o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

przez noc ładowałem baterie, nie wiem czy to dobrze jak np była z godzine albo 2 dłużej pod ładowarką po tym jak się naładowała czy to nieprzeszkadza? telefon chodzi juz 4g 11m i 32s i bateria ma juz 83% czyli 17 ubyło, a pisze tylko sms i ze 2 razy dzwoniłem po pół minuty... tragedia jakaś... jak wejde w uzycie bateri, to wyswietlacz zuzywa 64% i inne usługi dające razem 100%. Co z tym zrobić zeby tak szybko się nie zużywała:(??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

Norma w każdym smartphonie, 1gb ramu procek 2 rdzeniowy wyświetlacz 4,3 3d robią swoje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

masz racje, ale w związku z tym htc niemogło zastosować np bateri nie 1700 tylko 2200 albo 2500? zeby wydłużyć ten czas? albo próbować użyc dobrego wyświetlacza pobierającego mniej prądu? od wczoraj bateria mi jeszcze trzyma (o dziwo) i jest jej jeszcze 49% czyli dzis powinna również wytrzymać, rozładuje ją praktycznie do końca i naładuje (tzw formowanie) może też to coś da;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

a w innych smartphonie masz takie baterie? :) Niby najlepsze na rynku SGS II ma mniejsza niż htc evo 3d to o co chodzi? I tak zastosowali dużą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi