Skocz do zawartości
MroziQ

Żywotność Bateri w EVO - czas czuwania

Rekomendowane odpowiedzi

vangoor

Najlepsza jest Motorola RAZR MAXX z 3300mAh ale nie ma jej jeszcze w Europie. Poza tym, SA+ z SGSII jest dużo mniej prądożerny od LCD EVO 3D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

ale przecież to 3D samo w sobie zżera energie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jakub0

No tak ale nie korzystasz z niego stale. Ja uważam, że to sense tak zżera baterie. 500 mb ramki...

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

No sense ma swoje plusy ale rzeczywiście za dużo zjada pamięci ;<

Zobaczymy jak będzie to jak za te 2 miechy będzie ICS :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

ICS chodzi wam o androida 4.0? będe mogł mojego do tego zaktualizować? ja to bym najchętniej wywalił i to 3d i tego sensa bo mi to wogóle nie jest potrzebne ale pewnie sie nie da?

właśnie w samsungach jest amoled, z tego co czytałem mniej prądu bierze, dziwne że taka firma jak htc nie zastosowała czegoś podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BigMac

Ale przecież jest rom na xda bez sense oparty o gingerbreda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Nie wiem ile Wam trzyma bateria ale u mnie jest troche za krótko.

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić jakie są pobory prądu przez telefon. Nie patrząc na wskazania z żadnego programu to analizowania pracy bateri tylko poprostu przy pomocy miernika.

Oto wyniki:

Włączanie się telefonu od przyciśniecia włącz do czasu przejęcia ustawień dla wyświetlacza - około 650mA

podczas uruchamiania ale już kiedy wyświetlacz w moim przypadku się przyciemnił (nie wiem co się działo w telefonie bo nadal była strona startowa) - około 250mA

w dalszym ciągu uruchamianie ale już z działającym sense oraz wyświetlaną pogodą - dochodziło nawet do 1,2A (kilka sekund)

Telefon całkowicie uruchomiony, wyświetlacz ustawiony na maksymalną jasność przez cały czas,

BT - on, transmisja danych - on - od 300-500mA

jak wyżej tylko BT - off, transmisja danych - off - od 290-450mA

wyświetlanie zdjęcia 3D - 350mA, przy przesuwaniu zdjęcia palcem do 600mA

wyświetlanie zdjęcia 2D - 300mA

film 3D - 380-500mA

Wyświetlacz wygaszony całkiem (telefon w stanie czuwania)

BT - on, transmisja danych - on - 9-30mA

BT - off, transmisja danych - off - 8-28mA

Wyświetlacz wygaszony BT - on, transmisja danych - on

PowerAmp dzwięk na głośnik - 90-130mA

Copilot - 420mA

Sygic - 480-510mA

Robinie zdjęcia 2D 550-780mA

3D 820-920mA

Wyświetlacz na maksa, tapeta pogoda - 570-690mA

Wyświetlacz na maksa, tapeta zdjęcie - 240-300mA

Wyświetlacz na maksa, tapeta slajdy - 280-400mA

Przeglądanie marketu 450-900mA

Tyle pomiarów

Nie pisałem wyników w postaci na przykład 437mA bo pomiary cały czas się zmieniają. Napisałem około lub granice w jakich się zmieniały.

Wychodzi z tych pomiarów że największy pobór jest przy uruchamianiu oraz przy zdjęciach 3D.

Tak przy okazji doszedłem do wnioasku że jest coś nie tak w tych telefonach lub bateriach jeśli chodzi o ładowanie.

Pisano gdzieś że doładowuje się do 97%. Uważam że to nie jest tak. Błąd jest przy podtrzymywaniu stanu baterii. Zaobserwujcie, że bateria ładuje sie do 100% za każdym razem, ale jeśli nadal pozostaje podłączone ładowanie to poziom naładowania spada. Albo sam telefon odłącza podtrzymanie albo elektronika baterii odcina je. Jak ładowałem telefon i później długo pozostawał z podłączoną ładowarką to poziom naładowania spadał nawet do 94%.

Jeszcze jedno, wskazania z Battery Monitora nie są dokładne, nawet powiedziałbym że w ogóle nie można się na nich opierać. Kiedyś prześledziłem historię poborów prądu kiedy telefon był w stanie czuwania i okazało się poziom pobieranego prądu był w okolicy 400mA.

Biorąc pod uwagę pojemność baterii 1730mAh to telefon powinien się całkowicie rozładować po około 4 godzinach. Dlatego uważam że zapisy w historii tego programu są zupełnie bez sensu.

Jednak patrząc na to co telefon potrafi i tak jestem pełen podziwu dla baterii. Jak mi ktoś nie wierzy niech weźmie nawigacje samochodą i włączy ją bez zewnętrznego zasilania i obok postawi telefon z włączoną nawigacją. Zobaczycie że telefon wytrzyma dłużej a przecież w tym samym czasie jeszcze jest gotowy do choćby odebrania połączenia.

Pozdrawiam i mam nadzieję że kogoś zaciekawiło to choć trochę.

A może ktoś ma jakiś prosty sposób na wydłużenie życia baterii?

po pewnym czasie:

Poświęciłem sporo czasu na obserwację baterii i samego ładowania jej. To co mozna wyczytać że bateria nie jest doładowywana do 100% to nie prawda. Wygląda to tak, bateria się ładuje, dochodzi do 100% i ładowanie i podtrzymanie zostaje odłączone przez elektronikę baterii. Dioda świeci na zielono, ze bateria niby pełna a ona się rozładowuje normalnie tak jakby ładowarka była odłączona. Gdy poziom naładowania spadnie do 95% ładowanie jest znowu uruchomione i znowu do 100% jest doładowywana i tak w kółko, więc zauważenie 100% naładowania może być rzadkoscią

Nie wiem dlaczego tak to zostało zrobione ale z tego co zauważyłem to nie tylko evo tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

a widziałeś to?

taka 3k by się przydał może na ebay trzeba poszukać, litowo jonowe baterie się chyba nie moga wylać... tam są jeszcze innych firm 2k

tutaj masz http://www.ebay.pl/itm/3500MAH-EXTRE...ht_2157wt_1135

tylko że dodatkowa obudowa jest bo bateria jest grubsza;p

a tu jest taka co wejdzie

http://www.ebay.pl/itm/GOLD-2430MAH-...item3cc2da7de3

jakby miec kogos znajomego w londynie żeby popatrzył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

Ja myślę nad tą m-life z allegro jako dodatkową, niby się nie wyleje ale może się stopić. w najgorszym wypadku wybuchnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

też nie wiem czy sobie jej nie wziąć na próbe.. ciekawe kiedy bedzie ICS bo niby ma mieć poprawioną prace drugiego rdzenia bo na tym leży i kwiczy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi