Skocz do zawartości
MroziQ

Żywotność Bateri w EVO - czas czuwania

Rekomendowane odpowiedzi

Goti

gingerbread po prostu nie bardzo wykorzystuję 2 rdzeń ICS ma to lepiej dopracowane, i na pewno będzie dużo szybciej chodził phone na ics :)

No i mam nadzieje, że sense nie będzie zjadał tyle ram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

tylko ciekawe kiedy pojawi się aktualizacja, niby miała na początku marca...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goti

ja podejrzewam, że jeszcze z 2miechy poczekamy, oficialnie nigdzie nie pisało, że do końca marca tylko, że poźniej. daty były tylko dla sensation

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mickry

ja mam wrażenie ze z baterią jest coraz lepiej, tak jakby sie przywzyczaiła do takiego zużycia;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie baterii.

- W przeciwieństwie do Sensation - EVO nie doczekało się wciąż żadnej aktualizacji softu i radia z Sense 3.5+ !

- Kucharze nie używają w romach odpowiednich bibliotek RIL

W efekcie mamy romy niezoptymalizowane względem wykorzystania baterii co skutkuje za dużym zużyciem w stanie czuwania. Sytuację powinna rozwiązać oficjalna aktualizacja do ICS. Jest też całkiem dobrze na romie Leedroid z sense 3.0.

Sense ani trochę nie zużywa samo z siebie prądu kiedy jesteśmy w stanie czuwania, problem tkwi w zwalonych sterownikach custom romów. Jeden MDJ - podał jakie ma być radio i dzięki temu jest lepiej niż w wielu mniej zasobożernych romach. Niedopasowanie biblioteki ril skutkuje także głupimi wskazaniami wszelkich softów odpowiedzialnych za podgląd zużycia prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem program do zliczania danych pobieranych i wysyłanych oraz tapetę My beach HD i po trzech godzinach od odłączenia telefonu od ładowarki (pełne naładowanie) miałem zaledwie 43% stanu baterii, a zaznaczam że telefon głównie czuwał w tym czasie. Odinstalowałem oba programy i po odłączeniu ładowarki po pełnym naładowaniu po 5 godzinach mam 75% (po zrobieniu około 20 zdjęć, około 10 minut rozmowy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też jest problem z szybkim rozładowaniem baterii. Przesiadłem się na Evo 3D z Milestona i przykładowo motka po całkowitym naładowaniu i odłączeniu od ładowarki o ok 23 to rano o 7 schodziło 5-7% max - w Evo przy takiej samej sytuacji zżera 25-30% - jakaś MASAKRA. Zaznaczam, że wi-fi jest oczywiście wyłączone, animowane tapety,aktualizacja pogody, transfer danych itp. Czy rzeczywiście jest to sprawa stockowego ROMu? Czy aktualizacja do ICS poprawi żywotność baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Ja mam leedroid z kernelem anryl v10.08 i przez noc (9h) ze 100% spadło mi do 98%. Generalnie w tym telefonie zjadanie baterii w idle problemem nie jest. Problemem jest pożeranie baterii przez wyświetlacz ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie też jest problem z szybkim rozładowaniem baterii. Przesiadłem się na Evo 3D z Milestona i przykładowo motka po całkowitym naładowaniu i odłączeniu od ładowarki o ok 23 to rano o 7 schodziło 5-7% max - w Evo przy takiej samej sytuacji zżera 25-30% - jakaś MASAKRA. Zaznaczam, że wi-fi jest oczywiście wyłączone, animowane tapety,aktualizacja pogody, transfer danych itp. Czy rzeczywiście jest to sprawa stockowego ROMu? Czy aktualizacja do ICS poprawi żywotność baterii?

ups...to masz dziwnie bo mi bateria przez noc spada max miedzy 4-6%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ups...to masz dziwnie bo mi bateria przez noc spada max miedzy 4-6%

A co to może być za problem? jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi