Skocz do zawartości
Jeckyll

Szybkosc zapis/odczyt z SD w I5800.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam do Was pytanie odnosnie szybkosci zapisu/odczytu jakie uzyskujecie na Waszych I5800.

Pytam bo ostatnio zakupilem karte MicroSDHC o pojemnosci 8GB firmy GOODRAM klasy 10.

I niestety okazuje sie ze nasz telefon nie jest w stanie utrzymac predkosci karty nawet klasy 6 bo w Antutu uzyskalem zapis/odczyt na poziomie 4.4-4.8 mb/s. Poczatkowo myslalem ze to z karta jest cos nie tak ale przetestowalem ja na komputerze w czytniku kart i uzyskalem taka predkosc jaka powinna ta karta miec czyli zapis - 12-14 Mb/s a odczyt 20 mb/s.

Jezeli mozecie, to zrobcie rowniez test w antutu i podajcie wyniki. Chcialbym sie dowiedziec czy kazdy ma taki poziom zapisu i odczytu czy to moze z moim telefonem jest cos nie tak.

Przepraszam za brak polskich znakow ale post pisany jest wlasnie z I5800.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie telefony znacznie wolniej zapisują na karcie. Poza tym, karty GoodRAM nie należą do najszybszych. Może i mają w miarę dobry zapis ciągły, ale kiepsko wypadają przy dostępnie mieszanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczko

U mnie to samo. Mam adate 16gb class 10 i też zapis jak i odczyt w telefonie waha się w granicach 5-6mb podczas gdy na pececie jest powyżej 15mb czyli tak jak być powinno. Zmieniałem też wielkość cache w androidzie nawet do 4096 ale to nic nie dało. Czytałem też wątek na xda o skrypcie sdcard speed fix i tam też kilka osób miało szybką kartę sd, której odczyt i zapis również był wolniejszy niż powinien i nikt nie znal przyczyny. Wydaje mi się, że jednak jest coś na rzeczy, że nasz tel nie radzi sobie z jakaś tam częścią szybkich kart. Nie mam możliwości niestety przetestować karty w innym fonie.

Trochę to irytujące bo nie mogę wykorzystać w pełni możliwości skryptu hybrid data2sd, który instalowały całość aplikacji na sd a nie tylko część jak ma to miejsce teraz. Poza tym czuć przez to, że apki wolniej się ładują. Ale się już przyzwyczaiłem bo nic na to nie poradzę przynajmniej do czasu zakupu nowego fona.

Tapnięte z G3

Edytowane przez Oczko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi