Skocz do zawartości
9A4172

Ciągle dostaje te same wiadomości SMS

Rekomendowane odpowiedzi

9A4172

Hej,

od gdzieś 2 tygodni ciągle dostaje kilka-kilkanaście kopii tych samych SMS, które otrzymałem.

Ktoś wyśle mi SMS, to potrafię dostać jeszcze kilkanaście kopii w ciągu np. godziny...

Co może być nie tak?

Kartę SIM zmieniałem więc jest sprawna. Winę operatora pominę, gdyż pisałoby o tym więcej osób, a po drugie mam inne telefony w Play i problemu nie ma.

Gingerbread 2.3.6 XXILA, stock.

Coś z systemem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwyraźniej coś z telefonem, bo wygląda, że nie wysyła do operatora potwierdzenia odebrania SMS...

możesz spróbować czy zainstalowanie dodatkowej aplikacji do SMS (np. Handcent SMS lub Go SMS), rozwiąże problem, bo może być coś z oryginalną.

Jak pomoże, to przywrócenie ustawień fabrycznych powinno usunąć błąd z aplikacją, ale utracisz wszystkie dane na telefonie.

Jak wgranie innej aplikacji do SMS nie pomoże, to zostaje tylko przywrócenie ustawień fabrycznych. Jak to nie pomoże, to zostają 2 rozwiązania: inny rom (może też nie pomóc) lub serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9A4172

Inny program do SMS nie pomógł. Nie chciałbym robić teraz wipe bowiem ICS jest coraz bliżej.... i za miesiąc - dwa znowu będę musiał reinstalować wszystko.

Może to przez zasyfiony system, bo miałem 2.3.3 potem na to 2.3.5 i na to 2.3.6. Zawsze system na system :)

Ogólnie miałem dużo programów, w szczytowym okresie około 160 aplikacji, teraz około 130.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpisuje się wszystkimi kończynami pod tym co napisał GonzoG1. Miałem tak w starym samsungu, skończyło się na serwisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9A4172

Ale co ma serwis wspólnego z oprogramowaniem? Przecież to nie wina hardware :P

Ale powoli się szykuje do reinstalacji.

Zrobię wipe, nie wiem czy nawet jakiś backup robić ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale co ma serwis wspólnego z oprogramowaniem? Przecież to nie wina hardware

Czasami ma. Ja miałem taką sytuację, że wysiadły przyciski i GPS. Ani zmiana romu ani przywracanie ustawień fabrycznych nie pomagały. Poszedł do serwisu, wgrali ponownie oprogramowanie i problemy się rozwiązały. Tak więc, nie mamy wpływu na całość oprogramowania jakie siedzi w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9A4172

Problem wydaje się rozwiązany - całkowity Wipe pomógł. System po prostu był zaśmiecony :)

Dzięki za również inne porady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lukeniu

Ja też kiedyś miałem taka sytuację że smsy przychodziły mi po kilka razu, winowajcą okazał się handcent sms, w którym ustawiłem żeby sam wysyłał/zarządzał raportami (czy coś w tym stylu).

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam X8 i ten sam problem... i nie mogę sobie z nim poradzić od ok 3 miesięcy.. zmieniałem Romy itp.. nie korzystam z żadnych aplikacji sms ani nic.. I moje pytanie jest takie.. czy może to mieć jakieś znaczenie od kernela ? Wydaje mi się to pytanie absurdalne ale co tam...

Macie jakieś rady dla mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
WKD622

@up

Nie, kernel w największym uproszczeniu odpowiada za podstawowe rzeczy takie jak: taktowanie procesora, GPU, ekran, dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi