Skocz do zawartości
WithoutName

Instalacja ICS: Custom ROMy oparte na FW 4.0.x dla posiadaczy Gingerbreada

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Dzisiaj dotarł do mnie Sensation z 2.3.4. Pomyślałem że zrobię mu roota i wgram coś z sense4. Jak chciałem tak zrobiłem, s-off zrobiony, wszystko fajnie. Ładuje się nowy rom i nagle restart.Za 10 razem wrzuciłem cm10 i to samo. Wrzuciłem PG58IMG.zip i teraz nie mogę wrzucić żadnego romu, czasem jest tak, że telefon nie chce się podnieść.Wysyłanie do serwisu mi nie pasuje, miałem do czynienia z Androidem jakiś czas, i wiem że do jego ogarnięcia potrzebny jest komputer i kabel USB, ale w tej sytuacji jestem bezradny.Proszę o sugestie i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mnichu

Witam

Stanąłem w miejscu i nie wiem co dalej zrobić ;/

Jak chce zrobić aktualizacje oprogramowania to wyskakuje mi to:

p1302132201.jpg

W trybie recovery mam to:

p1302132145.jpg

A takie mam oprogramowanie:

p1302132202.jpg

p130213220201.jpg

Chciałbym móc zaktualizować oprogramowanie, aby móc instalować nowe Romy, bo jak na razie zawieszają się podczas uruchamiania.

Nie mam pojęcia za jaki poradnik się wziąć i co w ogolę mam zrobić.

Proszę o na kierunkowanie :D

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Mnichu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mnichu
    Notatka od Moderatora: patrykowy
    wykrzyk.png Regulamin Forum, punkt 4.6

a jak to sprawdzić ?

Ok sprawdziłem CID getter:
    mam takie coś:
    [CID is: ]:[HTC_032] Edytowane przez patrykowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamdu

Witam,

Przepraszam za takie głupie pytanie ale jestem nowy w HTC. Mam teraz androida 2.3.4 zrobiłem roota i chciałem zainstalować ROM ICS dokładniej ten http://forum.android.com.pl/f321/a-elegancia-rom-seriesa-a-a-gb-a-a-ics-sense-3-6-a-a-ics-sense-4-0-a-114350/ (z Sense 4.0) i nie jestem pewien czy mam robić według tej instrukcji: http://forum.android.com.pl/f321/instalacja-ics-custom-romy-oparte-na-fw-4-0-x-dla-posiadaczy-gingerbreada-133278/ czy po prostu mogę wrzucić ROM na kartę zrobić FULL WIPE i instalować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Jeżeli masz 2.3 to musisz przed instalacją romu wgrać nowe firmware wg poradnika.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamdu

Jak wspomniałem zrobiłem roota na tym 2.3.4 a teraz nie mogę zrobić normalnej aktualizacji.. Reboot i trójkąt z wykrzyknikiem oraz niebieski androidek. Da się to jakoś przeskoczyć bo trochę się ciężkie wydaje instalacja ICS z GB a nie chcę sobie zepsuć telefonu w pierwszych godzinach użytkowania :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

Rozumiem, że S-Off revolutionary i root masz już za sobą? Jeśli tak, instalacja nowego firmware nie powinna stanowić problemu. Poradnik jest szczegółowy. Możesz także zainstalować najnowszy Rom przez RUU, ale uzyskasz sense 3.6 i procesy w nieco trudniejszej formie niż na 2.3 będziesz musiał powtarzać.

Czytaj dokładnie poradniki, aż staną się zrozumiałe i dopiero działaj. Każdy przez to jakoś przechodził.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam spory problem, otóż dziś postanowiłem eksperymentować i na androida 2.3.4z S-Offem wgrałem CWM Recovery 6.0, zrobiłem roota poprzez instalację SU, zaktualizowałem firmware do 3.33 i zadowolony po zrobieniu wipe zacząłęm wgrywać CM 10.1. Po installation complete zrestartowałem tel z poziomu recovery, pokazało się logo HTC, wyłączył się, włączył po czym uruchomiło się CWM Recovery. BARDZO proszę o pomoc, już nie musi być nawet ten CM ale choćby stockowy ROM...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi