Skocz do zawartości
WithoutName

Instalacja ICS: Custom ROMy oparte na FW 4.0.x dla posiadaczy Gingerbreada

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

Nie złość sie na mnie kolego ale skoro w informacjach jakie tutaj znalazles nadal nie potrafisz sobie poradzić to daj sobie spokój z tym ics'em. Moze na początek cos z GB zacznij, choć i tak mam obawy czy to bezpieczne. Nie pisze tego by drwic z Ciebie. Chce Cie uratować przed stresem lub nawet wysylaniem fona do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bonzoy
    Napisano (edytowane)

@up:

Nie jestem złośnikiem ale chcę być pewien pewnych ruchów i tylko tyle. Jeśli kolego możesz to pomóż nowicjuszowi w kwestii androida. Z WM nie mam żadnych problemów , lecz jest to mój pierwszy tel z ANDKIEM.

Edytowane przez Smogg
    Nie ma potrzeby cytowania posta pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

No jesli tak, to polecam dokładnie i najlepiej kilka razy poczytać to co nasza koleżanka napisała na początku. I jesli sie zdecydujesz to rób tak jak jest napisane i nie pimijaj niczego. Ze swojej strony dodam, ze bez zmiany cid mi poszlo.

Ale nie mam polskiego wiec tobie polecam zrobic dokładnie jak w instrukcji. Dobrze rozumujesz w tym długim postcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak:), dodam, że mi jeszcze bardzo pomogły instrukcje Smogga (super Cid ) Są opisane tak, że prościej się już nie da:) Też miałem poważne obawy przed pierwszą instalacją, ale po kilkakrotnym przeczytaniu instrukcji instalacji ICS uzupełnionej instrukcjami od Smogga nie było najmniejszych problemów z instalacją ICSa:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zolcix

słuchajcie, ile czasu zajmuje pierwszy boot up po instalacji romu? czekam już 15 minut i dalej tylko logo htc na ekranie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 10 minut. Jeśli dłużej... coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie uruchomić. A jeśli nie da się to ponów instalacje wg tutka - może coś pominąłeś. Może brak fw? Albo cid?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zolcix

wszystkie kroki wykonałem

już wszystko ok, po prostu gdzieś wyczytałem, że po pierwszej instalacji należy zrobić wipe i jeszcze raz wgrać rom, po tym poszło bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Witam.Chciałem zrobić super CID ale windows vista mimo zainstalowania sterowników wyświetla mi taki błąd "System Windows nie może zainicjować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. (Kod 37)"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ania24

Na początku chciałbym się przywitać, sledzę tematy na forum od jakiegoś czasu i dzięki wskazówkom tu zawartym poczyniłam pewne przygotowania do wskoczenia na głeboką (jak dla mnie) wodę, czyli do wgrania androida ICS.

Niestety, pewnych określeń i sformułowań nie mogę ogarnąć, a nie chciałabym uszkodzić telefonu w trakcie aktualizacji, dlatego błagam o pomoc i cierpliwość ;)

Zacznę od tego, co już zrobiłam:

Miałam fabryczny android 2.3.4 i HTC sense3.0, numer oprogramowania to 1.50.401.1, cid : HTC__032.

Zrobiłam :

1.S-OFF

2. Zainstalowałam CWM (żeby mozna było zrootować telefon)

3.Zrootowałam telefon

4.Zainstalowałam 4ext recowery

5. Zmieniłam cid na ten uniwersalny (11111111)

Teraz chcę ściągnąć OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.3 z tego linku:

www.rooted.me.uk/2012/03/01/ota_pyramid_ics_htc_europe_3-32-401-3-released/ - Translator

I teraz pytanie do Was - czy ten OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.3 to jest toto, co mamy wgrać jako pierwsze wg instrukcji z tego linka?:

http://forum.android.com.pl/f321/instalacja-ics-133278/

I będę jeszcze potrzebowała jakiś ROM , żeby go wgrać po zainstalowaniu tego OTA_PYRAMID_ICS_HTC_Europe_3.32.401.3

Mam szukać jakiegoś romu na bazie (cokolwiek to znaczy) 3.32 .401.3 ???

No i w ogóle, czy ja dobrze kombinuję, bo nie jestem techniczna, a nie chciałabym uszkodzić mój kochany fonik;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

1. Skoro to pomoc dotycząca wgrania ICS, do dołączam to do instrukcji, którą już znasz i podlinkowałaś w swoim poście.

2. ROM z linku, który podałaś wgrywamy tylko i wyłącznie jeśli posiadamy stockowy 1.50.401.1 i stockowe recovery!

To update dla stockowego ROMu, jeśli chcesz customa, to ich jest wiele na forum i na pewno znajdziesz sobie coś odpowiedniego.

A jeśli jednak koniecznie chcesz zainstalować akurat to, do podałaś, to instrukcja wygląda tak:

a. Zainstaluj z powrotem 1.50.401.1 (via RUU),

b. Ściągnij plik z tego linku, który podałaś na komputer (md5: 72e5e930a8ab91d2a64a39357de178fc),

c. Zmień jego nazwę na update.zip,

d. Wyłącz telefon,

e. Uruchom telefon z wciśniętym przyciskiem zmniejszającym głośność,

f. Wybierz opcję recovery,

g. Kiedy pojawi się trójkąt z wykrzyknikiem wciśnij power i volume up,

h. wybierz instalację update.zip,

i. znajdź na liście update.zip, potwierdź, czekaj...

j. telefon kilka razy się zrestartuje i koniec końców uruchomi ponownie.

Informacyjnie: Firmware znajduje się w paczce (i instaluje się razem z nią). Nowy hboot: 1.27.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi