Skocz do zawartości
WithoutName

Instalacja ICS: Custom ROMy oparte na FW 4.0.x dla posiadaczy Gingerbreada

Rekomendowane odpowiedzi

odpalamy konsolę i wpisujemy nie mogę tego znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Menu start -> Uruchom -> cmd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roodi
    Napisano (edytowane)

Witam wszystkich forumowiczów!

Jako że jest to mój pierwszy post może być napisany nie w tym miejscu co powinien. Za co z góry przepraszam.

Mam niestety problem z HTC Sensation. Mianowicie:

Po zakupie telefonu zdjąłem SIMLOCKA, zrootowałem go(nie wiem czy dobrze pisze) i wgrałem ROM Android_Revolution_HD-Sensation_3.6.13 uprzednio wygrywając firmwere - niestety nie wiem jaki to był, ale wszystko działało.

Wszystko się pięknie zainstalowało. Bawiłem się telefonem przez ok 2tygodnie, aż mnie natchnęło aby znowu zmienić sobie ROM na InsertCoin_ICS_STABLE_5.1.1 (md5sum: 9d4ab1de75103eb32c5f559da48118de) oraz firmwere z linku: http://ca-tools.co.uk/noob/3.32/HTC_PG58/PG58IMG.zip

NIestety to był błąd. ROM się resetuje podczas uruchamiania. NIe wiem co jest grane. Nie pamiętam też czy zmieniłem przy pierwszej instalacji CID na 11111111

Mam również komunikat CID incorrect! update fail po resecie telefonu gdy plik jest na karcie SD. Wiem że miałem nie dopuścić do resetu tylko wg. opisu na 1str. tego tematu: "Teraz uwaga: kiedy telefon poinformuje nas o zakończonym procesie (completed) i pojawi się opcja bodaj reboot - nie wybieramy jej, ale:

- wyciągamy z telefonu baterię

- wyciągamy kartę, pakujemy do czytnika i usuwamy z karty PG58IMG.zip."

Może to będzie pomocne:

-Revolutionary-

PYRAMID PVT SHIP S-off RL

HBOOT-1.27.1100

RADIO-10.14.9035.01_M

eMMC-boot

Jan 13 2012 17:33:34

Nie mam żadnej kopii systemu. Jestem chyba w kiepskiej sytuacji....

Czy mogę prosić o pomoc fachowców? Z góry dziękuję :)

Edytowane przez roodi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

incorrect cid to cos z cidem wiec zrob supercid wg poradnika Smogga z turka root i s-off, a do ponownego reboota owszem nie dopuszczasz po instalacji firmware, jak firmware się zainstaluje to wyciagasz baterie i karte pamieci z telefonu podpinasz pod kompa i usuwasz ten plik z firmware bo inaczej roku nie da się instalować .

Jeśli masz odpowiednie firmware juz wgrane to ja zrobiłbym tak:

Super cid jeśli się da teraz - tu mądrzejsi niech się wypowiedzą,

super wipe

instalacja ponowna wybranego przez Ciebie romu lub na okolo czyli:

telefon uruchomiony w bootloaderze i instalacja europejskiego RUU czyli przywracasz telefon do oryginału i ponownie po kolei spokojnie zgodnie z tutkami soft jeśli Ci son założy ruu jak mi:) potem root i resztę juz znasz :) wydrukuj sobie tutoriale na własny użytek i każdy kilka razy spokojnie przeczytaj Mi pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roodi
    Napisano (edytowane)

No tak, tylko że poradnik Smogga zakłada że telefon da się włączyć, a u mnie się resetuje podczas ładowania. Chyba że ja coś źle czytam/rozumuje?

europejski RUU - co to jest? ROM czy firmwere? I skąd to(go) pobrać?

Edytowane przez roodi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ruu to cały rom od htc który zawiera w sobie firmware. Twój sensation jest z Polskiej dystrybucji? w bootloaderze tez Ci sie resetuje?

Sorki za brak polskich znaczków ale z sensacji pisze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1
    Napisano (edytowane)
    No tak, tylko że poradnik Smogga zakłada że telefon da się włączyć, a u mnie się resetuje podczas ładowania. Chyba że ja coś źle czytam/rozumuje?

europejski RUU - co to jest? ROM czy firmwere? I skąd to(go) pobrać?

Weź zrób CID na początek. Włacz go w bootloaderze czyli vol- i power, podlaczasz kablem do kompa i sprawdź jaki masz cid. Może wgrales firmware nie do tego cid co powinieneś bo super cid nie jest konieczny do tej operacji.

Edytowane przez yusuf1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Weź zrób CID na początek. Włacz go w bootloaderze czyli vol- i power, podlaczasz kablem do kompa i sprawdź jaki masz cid. Może wgrales firmware nie do tego cid co powinieneś bo super cid nie jest konieczny do tej operacji.

Dokładnie o to samo mi chodziło, tylko mogłem zagmatwać, ale chyba dosyć zrozumiale napisałem?? Yusuf1 czy Ty zrozumiałeś o co mi chodziło:D ??

Jeśli nie to niezrozumiale pisze... :(

Wracając do tematu: zacznij od CIDa, bootloader nie powinien Ci się resetować więc wszystko do naprawienia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roodi

Rozumie, ale jak to mam sprawdzić na kompie? Telefon odpala się bez problemu w bootloaderze wiec nie będzie z tym problemu. Jednakże jak/czym sprawdzić CID`a w komputerze Mam ten Android SDK Platform-tools, jednakże on wymaga działającego telefonu, a mnie się resetuje. Reset wygląda następująco:

-pokazuje się napis sensation

-pokazuje się animacja androidów jadących na motorach (czsami się tnie) i w pewnym momencie wszystko staje, za chwile czany ekran i znowu napis sensation i tak w kolo.

Ps. Po czym poznać firmwere pod jaki jest CID? A i czy można zmienić CID`a pod firmwere który mam, a nie nowy firmwere pod CID`a który aktualnie jest w telefonie, jeżeli się okaże że są niekompatybilne ze sobą?

Maślanie to napisałem :) No i sorry za moją tępotę w tych kwestiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    may
    Napisano (edytowane)

Tępota w pewnych kwestiach nie usprawiedliwia lenistwa. Jeśli się na czymś nie znasz, to zaczynaj od poszukania i poczytania. Im więcej przeczytasz, tym więcej się dowiesz.

Pisanie postów typu - Zepsułem, co zrobić? - niczego Cię nie nauczy.

http://forum.android.com.pl/f321/s-off-and-root-sensation-85796/

lub

[Guide] to Installing S-off, Unlocking, ClockWork, Root, SuperCID & S-on - xda-developers

STEP 4.

Edytowane przez may

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi