Skocz do zawartości
Kruchy

WIUI 2.1.20 Stable (2.3.7)

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie instalacja nie nastręcza żadnych problemów. Ja na wszelki wypadek zainstalowałem najpierw KK5, wipe wszystkiego i dopiero wiui. Odpalił się idealnie.

Co do samego romu - jest bardzo ciekawy. Nie miałem wcześniej do czynienia z miui, więc dla mnie jest to dość poważna zmiana interfejsu w porównaniu z touchwizem.

Jestem teraz na etapie poznawania zupełnie nowego telefonu a:P Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Na razie istotne jest to, że poprawnie działają wszystkie moje podstawowe aplikacje, których używam na co dzień (słyszałem, że bywają problemy z kompatybilnością na miui). Wszystkie menu, ustawienia, powiadomienia itd. są na białym tle z pomarańczowymi i czarnymi elementami - dość odważna stylizacja, mi się bardzo podoba. Wszystko działa niezwykle płynnie i nie zauważyłem na razie żadnych "baboli".

@Kruchy - dzięki za zwrócenie uwagi na ten ciekawy soft. Mam taką sugestię żebyś może zamieścił w poście #1 parę screenów, żeby ludziska mieli pojęcie o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kruchy

Zrobie screeny i wrzuce.

Co do kolorystyki to gdyby ktoś chciał to mogę wrzucić swój mix różnych themów (prosty lockscreen, wszystko w czarno grafitowej kolorystyce).

Co do tematu samego interfejsu, za pierwszym razem również nie byłem przekonany do tego wyglądu. Po krótkim użytkowaniu interfejs jest bardzo intuicyjny i bardzo wygodny.

Kilka "trików":

- tak jak w CM7 gdy przytrzymamy ikonke wifi, gps itp to przechodzi do ustawienia danego modułu.

- przy zablokowanym ekranie gdy klikniemy i przytrzymamy przycisk home włączy się latarka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adnet

Czy w tej wersji aplikacja kamery jest samsunga, czy z CM7? Jeśli z CM7, to jak wychodzą zdjęcia i jak z odtwarzaczem filmów? Czy podświetlenie klawiszy jest cały czas aktywne podczas oglądania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kruchy

Aplikacja aparatu jest z CM7. roznicy w jakosci zdjec nie zauwazylem. co do podswietlenia klawiszy ciezko mi teraz to stwierdzic poniewaz mam wylaczone na stale :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adex

Zalety w stosunku do "czystego MIUI":

- Język PL,

- Kernel

Więcej zmian na lepsze nie zauważyłem, niby jest aplikacja do korekcji dźwięku, ale nie działa podczas słuchania radia, podcastów, interternetowych stacji, tak więc żadna łaska :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem ten rom bezpośrednio na rom Patryka122 v7 robiąc pełny wipe ( data,cache,dalvik,battery stats) i poszło bez problemu. Rom jest dość szybki , stabilny , ale nieco irytujący jest podgląd fotek na telefonie. Bardziej wyraziste i szczegółowe są na romie Patryka. Na monitorze komputera jest wszystko ok.Czy ktoś też to zauważył ?

Poza tym nie mam zastrzeżeń do tego romu. Posiedzę na nim z tydzień później się zobaczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jak ustawić PL?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba pewnie wgrać spolszczenie z miui polska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faudel
    Panowie, jak ustawić PL?

settings /System / Language& Input Settings / select language

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kruchy
    Trzeba pewnie wgrać spolszczenie z miui polska.

W pierwszym poście jak byk napisane jest że rom jest wielojęzyczny i jest wymieniony język polski...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi