Skocz do zawartości
leddobros

ładowarka samochodowa - jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem - wybrałem się w dłuższą podróż a HTC Desire wykorzystałem jako nawigację, podpiąłem telefon do ładowarki samochodowej o parametrach 5V i 2A (najmocniejszą jaką znalazłem), ponieważ bateria była już prawie na wyczerpaniu i ZONK - telefon tak wykorzystywał baterię, że ładowarka nie mogła nadążyć doładować baterii i po krótkim czasie padła zupełnie. Może wy macie jakieś info na temat dobrej ładowarki samochodowej, a może to wina telefonu?

Co o tym sądzicie , mieliście już podobny przypadek?

Zaznaczam że ładowarka działa, lecz jest podejrzanego pochodzenia (Made in China) - jak sprawdzić czy ładowarka daje prąd 2000mA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja ci powiem ciesz się że jeszcze masz telefon i że działa

Maksymalnie dla HTC Desire ma być 5V i 1A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    empet

No naprawdę dziwne, że komuś chce się ryzykować z jakimś badziewiem. Za ładowarkę HAMA zapłaciłem 30zł w sklepie nie dla idiotów (a więc pewnie można ją znaleźć taniej) i nie mam żadnych problemów. A przynajmniej producent wiarygodny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam oryginalną ładowarkę samochodową HTC CC-C200 i przy włączonej nawigacji i speed alarmie bateria się ładuje bez problemu i gdy wysiadam z samochodu to bateria zawsze jest naładowana na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co czytałem na innym forum (xda) to był przypadek jeśli telefon rozpoznawał ładowarkę jako podłączenie USB do komputera przez co ładował się mniejszym prądem. W tamtej sytuacji pomogło "zwarcie" styków danych. Link do wątku http://******/showthread.php?t=670702&page=2 na forum xda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A używa ktoś tej:

http://www.palmtopy.pl/Akcesoria/Zasilacze_samochodowe/2194-Zasilacz_samochodowy_Brando_MicroUSB.html

Piszą, że Brando jest kompatybilna z HTC Desire, ale widzę, że różni się od ładowarki HTC CC C200 wydajnością prądową. Brando ma 750mA, a HTC 1000mA. Czy będzie to miało jakiś wpływ na żywotność baterii czy tylko na czas ładowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweq

Ja kupiłem oryginalną i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A używa ktoś tej:

http://www.palmtopy.pl/Akcesoria/Zasilacze_samochodowe/2194-Zasilacz_samochodowy_Brando_MicroUSB.html

Piszą, że Brando jest kompatybilna z HTC Desire, ale widzę, że różni się od ładowarki HTC CC C200 wydajnością prądową. Brando ma 750mA, a HTC 1000mA. Czy będzie to miało jakiś wpływ na żywotność baterii czy tylko na czas ładowania?

Może ładować dłużej bo ładuje mniejszym prądem co może mieć nawet pozytywny wpływ na jej żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM
    To ja ci powiem ciesz się że jeszcze masz telefon i że działa

Maksymalnie dla HTC Desire ma być 5V i 1A

nonsens. Fabryczna ładowarka samochodowa HTC ma 5V 2A

Problem tkwi po stronie ładowarki samej w sobie jak ktoś już wcześniej zauważył. Zależnie jak "spięte" są piny we wtyczce USB, tak telefon rozpoznaje źródło jako: niezależna ładowarkę lub jako zasilanie z portu USB komputera. W tym drugim przypadku nie będzie doładowywał bo max pobór prądu sam telefon obniży do (250mA <- tu podaje w przybliżeniu bo dokładnie nie pamiętam) Co zaowocuje właśnie niedoładowywaniem Twojego telefonu z włączoną nawigacją.

Zresztą na tym forum wszystko już na ten temat zostało powiedziane, co było można wystarczy poszukać pod hasłem "ładowarka samochodowa"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    feder

Ją mam oryginalną CC200 i na wyjściu ma 5V 1A. Podłączenie mocniejszej ładowarki nie uszkodzi telefonu, gdyż układ ładowania sam ograniczy prąd ładowania baterii, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x