Skocz do zawartości
rammiro

Recenzja - test T-Mobile G1 / HTC Dream - Hardware

Rekomendowane odpowiedzi

rammiro

belkaandroid.png

Już jest! Pierwsza w Polsce recenzja - test telefonu T-Mobile G1 / HTC Dream!

Zapraszam wszystkich do przeczytania pierwszej w Polsce i jedynej recenzji PDA T-Mobile G1 / HTC Dream. Pierwszego telefonu opartego na systemie google - Android. W tej części testu zajmę się hardware’m natomiast niedługo na naszej witrynie pojawi się również szczegółowy test Androida jako systemu oraz software’u. Miłego czytania ;)

Na początek dokładna specyfikacja techniczna T-Mobile G1 / HTC Dream oraz zdjęcia zrobione przez producenta.

8920.jpg

8928.jpg

-Procesor: Qualcomm MSM7201A 528 MHz

-System operacyjny Android

-Pamięć ROM: 256 MB RAM: 192 MB

-Wymiary: 117.7 mm x 55.7 mm x 17.1 mm

-Masa: 158 gramów

-Wyświetlacz: 3,2" TFT-LCD, dotykowy, 320 x 480 (HVGA)

-Sieć: HSDPA/WCDMA:

Europa: 2100 MHz

USA:1700/2100 MHz

-7.2 Mbps down-link (HSDPA) and 2 Mbps up-link (HSUPA)

-GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz

-Klawiatura qwerty, Trackball, przyciski nawigacyjne

-Wbudowany GPS

-Bluetooth 2.0 EDR

-Wi-Fi IEEE 802.11b/g

-HTC ExtUSB™ (11-pin mini-USB 2.0 i słuchawka w jednym)

-Aparat 3.2 megapixeli

-Bateria litowo jonowa 1150 mAh

-Czas rozmów:

Do 350 minut dla WCDMA

Do 406 minut dla GSM

-Czas czuwania:

Do 402 godzin dla WCDMA

Do 319 godzin dlar GSM

-Slot microSD™, wsparcie dla kart do 8GB (16GB nieoficjalnie)

-Cyfrowy kompas

-Sensor ruchu

-Wsparcie dla formatów MP3, M4A (iTunes AAC, DRM-free), AMR, WMA, MIDI, WAV, OGG Vorbis

HARDWARE

Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy patrząc na T-Mobile G1 to właściwie brak designu. Ostatnio wszystkie produkowane telefony, HTC Diamound, SE Xperia czy inne mają naprawdę skomplikowany wygląd. HTC Dream natomiast przepełnia prostota. Nie można jednak powiedzieć, że nie ma nic co by się mogło podobać w tym modelu – wręcz przeciwnie. Urządzenie przejawia pewien rodzaj piękna, futurystyczny i oryginalny wygląd nadaje temu wyjątkowemu modelu ciekawy charakter. W odróżnieniu od innych nowości G1 nie jest zbyt płaskim telefonem. Wiadomo pełna klawiatura QWERTY musi się gdzieś zmieścić dlatego też HTC Dream ma 17.1mm grubości. W porównaniu do iPhona może wydawać się gruby jednak nie przeszkadza to ogólnie w użytkowaniu. Bezproblemu można go schować do kieszeni i nie sprawia wrażenia bycia cegłą. Dokładne wymiary T-Moible G1 są następujące: 117.7 mm x 55.7 mm x 17.1 mm.

g1-1.jpg

Spacer dookoła T-Mobile G1...

Wzdłuż góry telefonu znajduje się głośnik do rozmów oraz mała dioda sygnalizująca (po prawej). Logo T-Mobile jest pomiędzy głośnikiem a wyświetlaczem. Najbardziej rzucającym elementem z przodu telefonu jest jego wielki wyświetlacz o przekątnej 3.2 cala i rozdzielczości 480 x 320. Ekran jest na prawdę piękny i wielki, ciekawe jest to, że możemy szybko przełączać się miedzy trzema pulpitami jednym ruchem palca. W szerokości wyświetlacz G1 niewiele różni się od wymiarów telefonu (posiada ramkę w postaci obudowy, jednak jest ona bardzo mała). Trzymając G1 w dłoni mam wrażenie że jest wykonany na prawdę z wysokiej jakości materiałów które powinny długo mi posłużyć. Plastik z którego wykonana jest obudowa jest odporny na odciski palców. (w przeciwieństwie np. do SE K850i).

Pod wyświetlaczem znajdziemy przycisk MENU oraz po kolei cztery okrągłe klawisze. Zieloną słuchawkę (jak w nokiach i nowszych SE), home / pulpit, Trackball, back oraz czerwoną słuchawkę/power. Takie rozległe położenie przycisków może wydawać się na początku nieporęczne zmuszając Cię do pracowania kciukiem w nie komfortowych pozycjach. Jednak w praktyce nie jest to takie złe na jakie wygląda. Trackball, który jest prawie identyczny do tego z urządzeń BlackBerry - był dla nas zaskoczeniem. Z dotykowym wyświetlaczem i pełną klawiaturą, nie myśleliśmy, że będziemy używać tego tak często, jednak okazało się, że trackball jest wspaniałą pomocą w przeglądaniu stron z wieloma linkami, lub podczas edytowania tekstu. Możesz go użyć do nawigacji oraz do zaznaczania i klikania. To naprawdę świetne rozwiązanie.

g1-4.jpg

Po lewej stronie telefonu rozmieszone są 2 przyciski do głośności. Obok możemy zauważyć logo producenta – HTC. Po wysunięciu klawiatury znajdziemy także gniazdo na karty pamięci. Dobrym krokiem producenta jest to że po dłuższym przytrzymaniu przycisku volume down telefon zawibruje i się wyciszy.

lewa-g1.jpg

Po prawej stronie G1 znajdziemy przycisk do aparatu.

g1-8.jpg

Na dole jest umiejscowiony zakryty port USB. Jest to gniazdo znane z wcześniejszych PDA od HTC. Niestety standardowy kabel MiniUSB nie będzie pasował. Po lewej od gniazda jest również mikrofon.

USB-android18a.jpg

Z tyłu HTC Dream znajdziemy głośniczek, aparat 3,2mpx oraz napis „with Google”

g1-2.jpg

Co w zestawie?

W zestawie wraz z T-Mobile G1 otrzymujemy:

-baterię 1150mAh

-kabel USB

-zestaw słuchawkowy (z mikrofonem, przyciskiem do odbierania rozmów oraz regulacją głośności)

-ładowarkę

-pokrowiec

-kartę pamięci 1GB

-instrukcję obsługi i inne papiery

-płytę CD z oprogramowaniem

Wszystko jest zapakowane w pudełko tak jak na zdjęciu.

zestaw-g1.jpg

Wyświetlacz

T-Mobile G1 posiada wyświetlacz o przekątnej 3,17 cala (zwykle zaokrąglana do 3,2) z rozdzielczością 480 x 320 pixeli. Rozdzielczość jest taka sama jak w iPhone jednak gęstość pikseli jest zwiększona.

Wyświetlacz w HTC Dream to na prawdę mocna strona. Jest bardzo ostry oraz klarowny.

Kolory są żywe i jasne, tekst jak i obrazy są wyświetlane gładko, czerń również jest głęboka.

Jeśli jasność ustawimy na maksymalną wartość, wyświetlacz nie oślepi nas swoją mocą, jednak jest bardzo mocny, balans kolorów jest dobrze zrównoważony. Miły dla oczu nawet w słabym oświetleniu. Wybór dużego wyświetlacza w tym modelu jest jak dar Boży. Byliśmy zmartwieni, że HTC umieści jakiś słaby wyświetlacz, jednak zostaliśmy miło zaskoczeni. Na co dzień używamy G1 z podświetleniem ustawionym na 1/3. Jest to w pełni wystarczające. Nawigacja oparta na dotyku palcami jest prosta i wyświetlacz reaguje na każde dotknięcie- nawet delikatne! Android nie jest urządzeniem wykorzystującym wyświetlacz typu „multi-touch”, który można naciskać w kilku miejscach na raz, jednak ta technologia nie jest wykorzystywana tak często, aby mówić tutaj o jakimś minusie, czy wadzie.

G1 nie posiada czujnika światła dlatego ustawienia jasności wyświetlacza musimy zmieniać samodzielnie.

Na zewnątrz, wyświetlacz wykazał się tak jak oczekiwaliśmy- oczywiście z oceną pozytywną- nawet bezpośrednio na słońcu, był widoczny jednak nie tak bardzo jak w pomieszczeniu.

g1-5.jpg

Wifi

Wifi jest w tym modelu całkiem standardowe. Nie jestem w stanie wymienić żadnych plusów czy minusów. Po prostu dobrze spełnia swoje zadanie. Siła sygnału jest porównywalna z innymi urządzeniami. Bez problemu łączyłem się z HotSpotami. Bluetooth niestety w G1 kuleje, jest on całkiem podobny do tego znanego z iPhone'a. Można się łączyć tylko ze słuchawką bluetooth, natomiast nie ma możliwości używania z G2 słuchawek stereo A2DP, lub przesyłać plików do komputera.

g1-3.jpg

Zasięg

Odnośnie zasięgu, urządzenie radzi sobie całkiem nieźle, jak do tej pory nie zauważyliśmy całkowitego zgubienia zasięgu, echa lub opóźnionego dźwięku audio. Z sygnałem 3G mogą być czasami małe problemy, ale to zależy od mocy sygnału. Ogólnie to antena w telefonie wypełnia całkowicie swoje zadanie. Jeżeli złapiemy dobry zasięg z siecią 3G, przesyłanie danych i wideokonferencje są świetne. Wysyłanie i ściąganie maili jest błyskawiczne, a przeglądanie stron jest również na prawdę bardzo szybkie. Jednak porównując z iPhone’m 3G, G1 wypadł niestety słabo.

g1-6.jpg

GPS

Znalezienie sygnału GPS telefonowi zajmuje kilka sekund. Na początku zobaczymy swoja pozycje w przybliżeniu, zaznaczona na Google Maps dużym kołem, a po krótkiej chwili powinna zostać ona dokładnie określona. Niestety jak to bywa z urządzeniami mobilnymi taki scenariusz odbywa się najczęściej na otwartej przestrzeni (niebo nie musi być przejrzyste). W samochodzie i autobusie juz bywa rożnie, czasami działa doskonale a czasami myli się o spory dystans.

Kiedy juz jednak złapiemy dobry zasięg trudno jest go zgubić i jest on dokładny do kilku metrów co w zupełności powinno wystarczyć zwykłym użytkownikom

Klawiatura

Na klawiaturze, fizyczne rozmieszczenie przycisków jest przyjemne. Klawiatura jest oczywiście w standardzie qwerty, więc jest naprawdę praktyczna. Posiada 5 wierszy w którym pierwszy to klawisze numeryczne. G1 posiada 2 klawisze Shift (prawy i lewy) między nimi jest również podwójny alt oraz na środku spacja. Po lewej stronie od spacji przycisk z lupą to wyszukiwarka Google.

Klawisze są prawie płaskie, jednak czuje się ich wciskanie i są odpowiednio rozmieszczone, aby pisać dwoma rękami. Ułożenie panelu z klawiszami, m.in. z trackball’em na początku może trochę utrudniać pisanie 2 rękami- szczególnie prawą, jednak po kilku minutach pisania, użytkownik zaczyna sobie radzić coraz lepiej i nie sprawia to żadnego problemu. Po lewej stronie klawiatury znajduje się przycisk menu, który wg nas nie jest wykorzystywany często, jednak czasami może być pomocny. Po użytkowaniu iPhone’a musieliśmy się przyzwyczaić na nowo do korzystania z hardware’owych guzików, które ułatwiają wprowadzenie danych do kalendarza czy też do sporządzenia maila. Wadą jest niestety to, że Android (G1) nie ma jeszcze wirtualnej klawiatury (edytowano 23.12.2008: wyszła już pierwsza klawiatura na Androida) i nawet jeśli chcemy wysłać krótkiego sms’a- musimy wysunąć klawiaturę. To może być czasami nie poręczne, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie taka możliwość. Jednak osoby które wcześniej nie korzystały z iPhone’a nie będą narzekać. Ogólnie klawiatura spisuje się świetnie – po kilku dniach użytkowania pisałem już prawie bez patrzenia. Dzięki odstępom między przyciskami w porównaniu np. do HTC TyTN jest to możliwe. Jedyny minus jaki dostrzegam to podświetlenie nie jest zbyt dobre. Pierwszą funkcję klawiszy widać bez większego problemu natomiast z drugą funkcją już tak nie jest. W dobrym jak i słabym oświetleniu trzeba się wpatrzyć aby je zobaczyć. Główna funkcja klawiszy jest natomiast dobrze widoczna w obu warunkach.

klawiatura-g1.jpg

Mechanizm slidera

Mechanizm jest naprawdę solidny, pozwala Ci wyciągnąć i schować wyświetlacz popychając go swoim kciukiem. Mechanizm lidera jest naprawdę ciekawy i oryginalny, ponieważ wyświetlacz wyjeżdża do góry nie prosto tak jak we wszystkich innych tego typu urządzeniach lecz po łuku. Na początku poczuliśmy jak by coś trzasnęło, ale to jest jasne, że HTC zaprojektował tak mechanizm aby chodził błyskawicznie. Ogólnie efekt jest naprawdę pozytywny.

g1-slider.jpg

Jakość muzyki/dźwięków

Ogólnie słyszeliśmy, że jakość dźwięku z G1 nie będzie zaskakująca. Prawda jest taka, że nie ma w niej nic złego, ale też nie jest wspaniała. Słuchawki nie przysparzają nam żadnych problemów. Moc głośników jest wystarczająca aby zostawić telefon na biurku i rozmawiać, porównując do BlackBerry, nie jest jednak zbyt głośny i klarowny dla naszych uszu. Jednak jeśli ktoś korzystałby z niestandardowych słuchawek jakość jest naprawdę zadawalająca nawet dla wybrednego słuchacza. Testowałem jakość poprzez przejściówkę oraz słuchawki AKG K271 i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Bass jest wystarczająco mocny, głęboki i ciepły. Nie zasłania tym samym reszty dźwięków.

g1-sluchawki.jpg

Wejścia

Na dole telefonu znajdziemy gniazdo ExtUSB, sławne z modeli HTC, które oferuje dwie możliwości wykorzystania. Mianowicie, podłączanie kabla do synchronizacji i ładowania micro USB oraz korzystanie z oryginalnych słuchawek z gniazdem ExtUSB. Telefon jest standardowo z przejściówką, która umożliwia również podłączenie słuchawek ze standardowym gniazdem 3,5mm mini Jack. Gniazdo jest zabezpieczone gumową zaślepką – można ją błyskawicznie ściągnąć. Oczywiście zestaw słuchawkowy jest także dołączany, zapewnia przeciętną jakość - jeżeli nie jesteś wybrednym słuchaczem, zestaw audio w zupełności Cię zadowoli, dla troszkę bardziej wymagających, jest oczywiście możliwość upgrade’u. Oprócz ExtUSB G1 posiada oczywiście wejście na karty pamięci.

wejscie-na-karty-android19a.jpg

Spacer po wnętrzu ...

T-Mobile G1 posiada procesor 528MHz który jak najbardziej sobie radzi. Jest to na prawdę idealna częstotliwość dla takiego urządzenia. Nie udało nam się go nigdy zawiesić - a przy tym bateria starcza na naprawdę bardzo długo. Nie czułem żadnego ciepła od urządzenia nawet podczas oglądaniu filmów - dźwięk był płynny obraz również na wysokim poziomie. Tak więc można by powiedzieć że HTC Dream jak najbardziej radzi sobie z obsługą grafiki. Jestem pewny, że niedługo wyjdą aplikacje które będą wyciskały z niego wszystko co możliwe i procesor nie będzie wyrabiał, ale poczekajmy...

Wykorzystanie RAMu i ROMu

T-Mobile G1 posiada 256MB ROM’u na system operacyjny oraz zainstalowane aplikacje. Niestety do tej pory nie ma możliwości zainstalowania programów na karcie pamięci ale ma się to zmienić w

przyszłych wydaniach Androida. Gdy skontaktowałem się z T-Mobile odpowiedziano mi, że przeznaczyli w telefonie 128mb na aplikacje oraz że generalnie jedna aplikacja powinna zajmować około 1mb dlatego mamy miejsce aż dla ~128. (wg. nich to aż za dużo). Jak do tej pory instalowaliśmy aplikacje które zajmują następująco:

-Pac-Man 2MB,

-Android Says 404kb,

-Bonsai Blast 7MB,

-AccuWeather 2MB,

-iSkoot 2MB,

-Video Player 32kb.

Myślę że taka ilość ROMU będzie wystarczająca dla 99% użytkowników - ktoś bardzo wymagający zawsze się znajdzie. W sumie brak możliwości instalacji na karcie pamięci nie jest wcale minusem, ponieważ nie będzie już częstych błędów jakie wynikały poprzez uszkodzone sektory na karcie w innych platformach. HTC Dream posiada 192MB RAM’u co w zupełności wystarcza. Jak do tej pory nigdy nie udało nam się go zapełnić nawet w połowie.

g1-7.jpg

Aparat

Wbudowany aparat może robić zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 3,2 megapikseli. Nie jest to jakaś kosmiczna rozdzielczość, ale nie jest źle. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, guzik do aparatu jest bardzo pomocny. Jeżeli chodzi o opcje, jedyny wybór jaki stawia nam urządzenie, jest ustawianie daty na zdjęciu i zmiana zapytania dotyczącego zapisywania zdjęcia po jego wykonaniu – nie ma jeszcze oprogramowania aparatu z prawdziwego zdarzenia. Plusem aparatu w HTC Dream jest to że dodaje on informacje o lokalizacji robionego zdjęcia.

Jeżeli chodzi o sam aparat to jest on całkiem dobry, jednak z małą ilością ustawień. Soczewka może ustawić ostrość na całkiem bliskich przedmiotach, dopuszczając tym samym funkcję macro. Jest to dobre, ponieważ fotografia macro jest potrzebna w takich telefonach. Jednak z drugiej strony obraz wolno się odświeża i sprawia wrażenie wolnego procesora. W dodatku w ciemności zdjęcia wychodzą z tragiczną jakością, więc są praktycznie bezużyteczne. Robienie zdjęć tym telefonem nie należy do jego silnych stron.

t-mobile-g1-photo2_android_com_pl.jpg

t-mobile-g1-photo_android_com_pl.jpg

Żywotność baterii

Nie torturowaliśmy tego modelu aby zrobić dokładny test baterii, jednak musimy przyznać, że przez 12 godzin i 15 minut ciągłego używania media player’a ciągle zmieniając połączenie z 3G na Wifi praz grając w Pacmana bateria pokazała swoją moc. Jednak żadne rozmowy nie były wykonywane w tym czasie. Innymi słowy, ten telefon jest w stanie działać dłużej od iPhone’a 3G- jednak zależy to od wielu czynników takich jak temperatura, użycie telefonu itd. Bateria w tym telefonie to naprawdę mocna strona.

g1-rozebrany.jpg

Podsumowanie

Podsumowując jest to wspaniały telefon, który zadowoli przeciętnego użytkownika za niską cenę. Jest to naprawdę poważna konkurencja dla Sony Ericsson Xperia X1 który z pewnością będzie o wiele droższy mając prawie te same funkcje. Jest to również doskonała alternatywa dla iPhona – hardware’owa qwertry, trackball oraz Android OS to naprawdę świetne rozwiązanie.

Test systemu Android oraz oprogramowania już wkrótce na naszej stronie http://www.android.com.pl

Odwiedzaj nas często!

Recenzja jest własnością Android.com.pl

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania fragmentów lub całości tekstu oraz grafik.

Spodobała Ci się recenzja - podaj linka do naszej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P4

Ogólnie recenzja podobała mi się, aczkolwiek zawiera trochę błędów stylistycznych. Nie podobało mi się też to, że co chwilę powtarzała się nazwa "G1".

Klawiatura ma podświetlenie, że wspomniałem wcześniejszy i znów kłopot tutaj jest ten w niskim i dość standardowym świetle warunkuje skończyć podświetlenia chowanie kluczy więc możesz ledwie powiedzieć czemu każdy klucz jest i nie może powiedzieć w wszystkim czym Zmiennych kluczy są. W bardzo ciemnych warunkach, główne charaktery są dość widoczne, ale pomarańczowe Zmienne charaktery są nadal bardzo twarde, by rozeznać się. Nawet nie myślałem, że było podświetlenie klawiatury kiedy widziałem urządzenie w NY i zostałem zawiódł się na bieżącym zapaleniu. Spodziewam się, że klawiatura na czarnym G1 wygląda lepiej i ma więcej kontrastu.

Nie zrozumiałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rammiro

Proko4 - to co zacytowałeś było w pierwszych 5 minutach. Było odświeżyć stronę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P4

ale ja to zacząłem czytac gdzieś około 30min temu, a patrze że recenzja ukazała się wczoraj o 23:51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rammiro

No ukazała się wczoraj :) Ale w forum dla moderacji. Jak mniej więcej wszystko uporządkowałem przeniosłem tematu do tego działu - stąd kłamliwa data :)

PS - Wesołych Świąt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P4

Ok rozumiem.

Nawzajem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała recenzja!!! Bardzo rzetelna i szczegółowa... oby tak dalej...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków Androida :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel mini USB pasuje, o tyle o ile ktos chce za jego pomaca podladowac telefon to pierwsza rzecz, a druga to taka ze kamerka jest totalna lipa. Nie piszcie ze nie jest zle jezeli jest tragedia, zero ustawien odswieza sie bardzo rzadko trzeba sie naprawde napocic zeby zrobic ostre zdjecie, po wcisnieciu spusty migawki czeka sie dobra sekunde jak nie dwie az aparat zrobi zdjecie dziwek nie jest zsynchronizowany z momentem wykonywania zdjecia.

Ale telefon sam w sobie zaje***cie zrobiony i zaje***cie przejrzysty, latwy w konfiguracji, niestety jest to tylko telefon nie jest to zabawka multyimedialna. Oddalem go dziewczynie a sam wzialem omnie. Bo prawda jest taka ze jak ktos lubi pobawic sie telefonem to w G1 nie ma sie czym bawic.

TO jest moja osobista opinia!! Nie chcialem nikogo urazic, bo juz widze te gromy w moja strone.

edit: rammiro

Ocenzurowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rammiro

digtchld - dziękujemy za Twoją opinię ;)

Odnośnie aparatu to się zgodzę, rzeczywiście jest źle ale to tylko dlatego że Google sporo powierzyło deweloperom. Aparat będzie w miarę normalny gdy jakaś firma zajmie się tym na poważnie.

Co do źle zsynchronizowanego dźwięku w aparacie to można być do tego przyzwyczajonym z innych telefonów - w SE D750i, K800i jest to samo... Zdjęcia są słabe ale porównywalne do innych PDA (nie mówię tu o Omnii z 5mpx który ma jeden z najlepszych aparatów tej klasie). Poczekajmy troszkę, powinna pojawić się poprawka do aparatu a międzyczasie jeszcze G2 z 5mpx wyjdzie i inne modele... :)

Jak to kiedyś ktoś nazwał. G1 jest balonem testowym mającym przetrzeć szlak masie innych telefonów na Androidzie. :) W 2009 roku będzie tel. na Androidzie od Sony Ericssona, Samsunga, Motoroli, HTC i ogólnie wielu innych znanych producentów także o bajery się nie martwmy. Z czasem będzie coraz więcej możliwości na tej platformie, a patrząc na jej start jest na prawdę świetny jeśli przypomnimy sobie inne konkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rammiro, a ty masz już tego g1? czy planujesz dopiero? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.