Skocz do zawartości
Torcida

Włączanie internetu bez uprzedzenia abonenta

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu spotkałem się z takim oto problemem w sieci Orange.

Na początku jak zacząłem korzystać z mojego Samsunga Galaxy GT-I5510 (jakieś 2,5 miesiąca temu) niechcący nabiłem sobie rachunek za neta ponad 400 zł. Wyłączyłem neta przez smsa który dostarczył mi Orange. Wyłączyłem także transmisję danych. Niestety 25 stycznia 2012 roku spoglądam na stan konta, a tam zamiast ponad 80 złotych jest 3,49 zł. Dzwonię do BOK, a tam mi koleś gada, że mają taki system co co jakiś czas jak znajdzie jakieś braki w pakiecie podstawowym A ( ponoć tak się to nazywa) sam automatycznie załącza neta i nawet jak korzystacie z wifi nalicza wam stawki wg operatora. Spoglądam w ustawienia i o dziwo jakimś cudem transmisja danych została włączona !! Nie przypominam sobie żebym się tym bawił. Zastanawiające.Mnie nikt o tym nie poinformował, nigdzie o tym nie czytałem. Kazano mi napisać reklamację bo nie zostałem o takim stanie rzeczy poinformowany. Zobaczymy jaki będzie skutek tej reklamacji. Napisałem tutaj o tym żeby Ci co o takim czymś ze strony Orange nie wiedzieli mieli to na uwadze. Jak dostanę odpowiedź w sprawie reklamacji poinformuję was o tym w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Operator nie ma możliwość zmiany ustawień telefonu. Jeśli odznaczyłeś transmisję danych to Orange w żaden sposób nie może jej zaznaczyć. Musiałeś to zrobić Ty lub osoba z Twojego otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No możliwe że tak może ktoś mi się bawił telefonem, ale poza tym to co napisałem niestety dzieje się naprawdę. Tak mnie zresztą uświadomiono w BOK jak dzwoniłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tanin

Zawsze możesz poprosić o datę i godzinę aktywacji internetu. Jak nie podadzą w BOK (a to niemal pewne, bo rozmowy z nimi przypominają te polityków w programach TV - ty o jednym oni o drugim), to reklamacja pisemna i tyle. I konkrety - daty, godziny, logi. Nic "bo u nas było tak". Domagaj się zwrotu kosztów. Istnieje realna szansa pozytywnego rozwiązania sprawy. A jeżeli się faktycznie ktoś bawił, to cóż, w trosce o własną wiarygodność sprawdź to zanim wysmażysz pismo... Tylko kto "bawiąc się" zna akurat komendy do aktywacji internetu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komend żadnych nie trzeba znać akurat w moim telefonie wystarczy wejść w ustawienia --> komunikacja --> sieci telefonii komórkowej --> transmisja danych i jest po sprawie.

Edit: Dzisiaj 30.01.2012 przed godziną 16 znowu zauważyłem literkę "E" z dwoma strzałkami ustawionymi w pionie jedna w górę skierowana druga w dół. Wchodzę w ustawienia a tam o dziwo włączona transmisja danych !!! Jak to wytłumaczyć ? Dodam że nikt do telefonu dostępu od wczoraj 29.01.2012 i tylko ja używałem go do smsów nawet z niego nie dzwoniłem. Więc czy rzeczywiście operator nie ma możliwości "grzebania" w ustawieniach telefonu? Dla mnie ta sytuacja jest bardzo dziwna.

Edytowane przez Torcida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Nie wierzę w żadną spiskową teorię dziejów. Myślę, że masz coś namotane w ustawieniach. Poza tym to specyfika Antka, że przy włączonym WiFi wyłącza się pakietowe przesyłanie danych.

Przeczytaj sobie regulamin świadczenia usług jeśli tam nie ma ani słowa o tajemniczym pakiecie A, to koleś nawciskał Ci kitu a Ty to kupiłeś. Nic samo z siebie na pewno nie włącza się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun
    Edit: Dzisiaj 30.01.2012 przed godziną 16 znowu zauważyłem literkę "E" z dwoma strzałkami ustawionymi w pionie jedna w górę skierowana druga w dół. Wchodzę w ustawienia a tam o dziwo włączona transmisja danych !!! Jak to wytłumaczyć ? Dodam że nikt do telefonu dostępu od wczoraj 29.01.2012 i tylko ja używałem go do smsów nawet z niego nie dzwoniłem. Więc czy rzeczywiście operator nie ma możliwości "grzebania" w ustawieniach telefonu? Dla mnie ta sytuacja jest bardzo dziwna.

Na moje oko to jakaś aplikacja albo zła konfiguracja w Ustawieniach tak Cie robi w "bambuko". Nie jest możliwe, żeby operator robił takie rzeczy. Sprawdź co Ci działa w tle i możesz znajdziesz winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fazer

Ja jakos generalnie nie mam zaufania do Orange.

Na X8 mojej siostry z brandowanym softem co jakis czas pyta sie czy wlaczyc transmisje danych.

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zodiak

Nie demonizowałbym Orange, to może specyfika nakładki na soft. W Twoim przypadku telefon pyta się o transmisję, kolega Torcida twierdzi, że telefon zaczyna transmisję sam z siebie, w co nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież nie pisałbym takich bzdur jakby się to nie działo. Przekopałem dzisiaj cały telefon w poszukiwaniu problemu i nic nie znalazłem. Wczoraj stało się to jak odblokowałem telefon bo chciałem napisać smsa i wtedy włączyła się transmisja danych. I nie mówię tutaj że na pewno Orange coś tam kombinuje tylko piszę że "chyba" nie mam zamiaru oskarżać kogoś jak nie mam dowodów na jakieś machlojki. Napisałem o problemie tutaj bo myślę że to dobre miejsce do rozwiązania tego problemu. Niestety pomimo waszych rad nie znalazłem nic co by wskazywało na jakiś problem w telefonie.

To co mam zainstalowane na telefonie:

-Go Launcher Ex

-Juice Defender

-Handcent Sms

-GG

-Mobile Mpk

Może któraś z tych aplikacji coś przestawia ?

P.S. Dzisiaj rano dostałem smsa od Orange że moja reklamacja została pozytywnie rozpatrzona. Jak dostanę pismo napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi