Skocz do zawartości
luqash15

Pękająca obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

widmo1

mi tez sie urwala to :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DEFY dziś wróciła z serwisu. Więc jeśli komuś pękła obudowa w okolicy śrubek i Defy nie była zalana to wymieniają cały przedni panel na nowy w ramach gwarancji za darmo!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gosja

Ja nie bardzo znam się na budowie telefonów, więc mam głupie pytanie - czy wymiana panelu "przedniego" będzie razem z szybką? Bo za obecną mam trochę kurzu i zastanawiam się, czy tak czy inaczej to zrobią :)

krisol54 - przy tej naprawie nie ruszają softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz mi popękałą w okolicy śrubek i wymienili cały przód czyli "szybkę" oraz gumowane boki. Wiesz nie wiem jak z softem ja oddałem z Froyo po wipe czyli po przywróceniu ustawień fabrycznych i taką też otrzymałem spowrotem.Ale nawet w gwarancjii Motoroli pisze żeby oddać czysty telefon na gwarancję bo oni nie ponoszą odpowiedzialności że coś ci się skasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gosja

Ja też mam pęknięcia obok śrubek. Dokładnie ta sama usterka. Co do plików to spodziewam się, że mogę utracić dane, pytanie było raczej z ciekawości. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oddałem jakiś czas temu motorolę do serwisu z tego samego powodu + uszkodzony głośniczek do rozmów, dzisiaj otrzymałem odmowę naprawy z powodu uszkodzenia mechanicznego telefonu z mojej winy!

Telefon NIGDY nie upadł, nosiłem go w kieszeni spodni jak każdy inny, nie był nadużywany, nie pływał ani nic takiego pęknięcia pojawiły się stopniowo, najpierw przy jednej śrubce po jakimś czasie przy kolejnych, w pewnym momencie padł głośniczek więc odesłałem telefon. Uszkodzenia są ledwo widoczne tak jak na zdjęciach kolegi krisol54.

Odmowę dostałem z teleplanu z propozycją naprawy odpłatnej za 180 zł! Zadzwoniłem dzisiaj do motoroli polska i założono mi sprawę, jednak dostałem od nich też odmowę naprawy mimo że nie obejrzeli nawet telefonu a z tego co mi mówiła pani z teleplanu w takich sytuacjach proszą ich o podesłanie zdjęć. Do motoroli odesłała mnie zresztą pani z teleplanu.

Jestem maksymalnie wkurzony bo wiem, że uszkodzenie nie jest z mojej winy, wiem że innym naprawiano je w ramach gwarancji. Co gorsza wczoraj kupiłem nową RAZR i gdybym wiedział że zostanę tak potraktowany przez firmę którą do tej pory ceniłem to nigdy bym się na nią nie zdecydował...

Żeby było śmieszniej w teleplanie otrzymałem informację że to motorola wymusza na nich odpłatne naprawy w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń obudowy...

Proszę też o pomoc tych którzy walczyli z motorolą gdzie się udać - do rzecznika praw konsumentów? Gdzie pisać? Może na ich stronie facebookowej? Może gdzieś do centrali motoroli?

No jestem maksymalnie wkurzony :mad::mad::mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dugiga

Hmm dziwnie działa tan serwis. Ja wysyłałem kilka miesięcy temu i wymienili mi całą obudowę, poza klapką baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przyrodzie musi byc zachowany bilans :) to moze Twoja wina dugiga, ze wiktorsam teraz cierpi.

Wiktorsam, niestety ale uszkodzenie mechaniczne (czy to Twoja wina, cioci, czy zbyt mocno skreconego telefonu), to wystarczajacy powod do odrzucenia naprawy jako gwarancyjnej. Rzecznik konsumenta nie pomoze, premier takze, a jedynie dobra wola serwisanta lub motoroli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno najwyżej sprawa oprze się o sąd. Nie moja wina i nikt mi nie będzie wciskał ciemnoty. I już nie chodzi o te pieniądze ale o zasadę. Ja wiem że uszkodzenia nie powstały z mojej winy, wiem że potwierdzi to każdy niezależny serwis bo wystarczy spojrzeć na te pęknięcia żeby się domyślić że powstały nie z mojej winy a z wady obudowy. Jutro dzwonię do centrali motoroli ale nie polski a międzynarodowej może oni coś pomogą a jak nie to idę dalej.

Gdybym miał choć cień wątpliwości czy się nie przyczyniłem do pęknięć to bym to zostawił, ale tak nie ustąpię. Śrubki zacząłem kiedyś obserwować po przeczytaniu tego wątku i najpierw było ok wszystkie miejsca całe, po jakimś czasie zauważyłem pęknięcie przy pierwszej, - z telefonem nic się nie działo, nie upadł nie nadużywałem go, a mimo to powstało pęknięcie, po tygodniu pojawiło się drugie, potem padł głośniczek i zauważyłem kolejne...

A najlepsze jest że motorola jak widać dzieli klientów na dwie kategorie - lepszych i gorszych wg sobie tylko znanych kryteriów, jednym naprawia innym nie...

Jestem ciekaw czy nie ma to związku z operatorem komórkowym bo wszędzie się o to mocno dopytywali i w serwisie i w motoroli...

I tak na koniec, miałem wcześniej blade, padł mi w nim LCD, naprawiono w tydzień bez żadnych problemów, bez adnotacji o zalaniu telefonu jak to w przypadku motoroli się zdarza a tu niby porządna firma a na facebooku można tylko czytać niekończące się wpisy niezadowolonych z serwisu użytkowników.

Edytowane przez wiktorsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robalo

Witam, też pęka mi obudowa obok dwóch śrubek, ewidentnie wina serwisu, bo za mocno skręcili obudowę po wymianie głośnika.

Jak dostanę nowy telefon, odsyłam Defy na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi