Skocz do zawartości
superfly86

Android a MMSy u różnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie działania MMS w różnych telefonach

miałem doświadczenie z kilkoma telefonami i chciałbym uzupełnić wiedzę o tą informację.

Jak prezentuje się działanie funkcji MMS w telefonach

- SE

- Samsungi

- Motorola

- ZTE

- LG

Mam obecnie HTC Desire, wysyłam i odbieram MMSy bez specjalnego łączenia z internetem, telefon sam tworzy połaczenie gprs i odbiera/wysyła.

Miałem doczynienia z samsungiem S5570, kombinowałem z softami, (różne wersje androidów ale to i tak nic nie dało) ustawieniami w końcu skontaktowałem się z pomocą techniczną która poinformowała mnie że niezbędne jest najpierw włączenie danych czyli ustawienie "Sieć komórkowa" aby mmsa można było odebrać lub wysłać.

Jestem ciekawy czy tak sprawa wygląda we wszystkich Samsungach ? Dlaczego tak to jest rozwiązane mimo że to ten sam system?

Na HTC Desire 2.2 i 2.3 odbywa się to prawidłowo jak w każdym innym telefonie Feature Phone i każdym innym systemie - działa to automatycznie, a w samsungu nie obejdzie się bez pakietu internetowego i jeśli ktoś normalnie nie chce korzystać z internetu jest to minusem tego telefonu.

Powiedzcie mi jak wygląda to u LG, SE, w motoroli, ZTE i całej reszcie samsungów w tym najnowszy Note.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZTE, trzeba włączyć internet. Z tego co wiem tylko na HTC działa prawidłowo wyłączenie danych sieci a MMS'y działają bez problemu. Któryś z byłych moderatorów chyba bartGSM miał sposób z programem toogle data. On blokował połączenie internetowe ale MMS'y działały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Na zte blade na stockowych romach oraz customach o nie opartych mmsy działają bez potrzeby włączania internetu. Jeśli używany romu Cyanogenmod to wtedy internet jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech
    ...Któryś z byłych moderatorów chyba bartGSM miał sposób z programem toogle data. On blokował połączenie internetowe ale MMS'y działały.

Dokładnie. Ten sposób działa min. na SGS II, ACE i Galaxy 3.

Swoją drogą to dziwne, HTC może a sprzęt od innych nie. Czy znowu chodzi o "pieniądze" i zbieranie o nas danych ??? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dokładnie. Ten sposób działa min. na SGS II, ACE i Galaxy 3.

Swoją drogą to dziwne, HTC może a sprzęt od innych nie. Czy znowu chodzi o "pieniądze" i zbieranie o nas danych ??? :(

HTC ma swoją nakładkę Sense, która bardzo mocno ingeruje w system i dodaje kupę funkcji niedostępnych standardowo w pozostałych telefonach. Dlatego jest taka wyjątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myśle że to sprawa jakichś patentów, no chyba że faktycznie to kwestia Sense

Ale na tak zaawansowanym systemie żeby MMSy normalnie nie działały to jest tragedia w każdym normalnym telefonie i systemie działa to jak należy

A w Androidzie to poprostu leży :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Toż działają; tak jak zakładał projekt systemu - nieco nienormalne jest używać takiego systemu jak Android i wyłączyć internet :) mmsy to są tu chyba w tym momencie najmniejszą i najdrobniejszą ze wszystkich stratą... :) To jak nie wiem, kupić porshe i żałować na paliwo do niego, a potem dziwić się, dlaczego to nie jedzie :) Jeżeli komuś szkoda na podstawową usługę jaką jest pakiet naprawdę lepiej by pozostał przy feature Phone. Warto zauwazyć że internet nie jest w ogóle żadnym kosztem - zwraca się. Choćby w darmowych smsach, tańszych rozmowach itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

@vaxeiro - ale tu nie chodzi o pakiet i jakieś "oszczędności"... Przeczytaj dokładnie cały temat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w LG GT540 (android 2.1) mms-y działają bez problemu nawet przy wyłączonej sieci komórkowej. Do jej blokady używam aplikacji "APN On-Off Widget". Kiedy chcę wysłać wiadomość mms wystarczy, że ją stworzę i nacisnę przycisk "Wyślij". Natomiast przychodząca wiadomość pojawia się bardzo szybko w skrzynce odbiorczej, bez konieczności jej ściągnięcia z serwera, tak jak miałem to w przypadku wyłączonej transmisji komórkowej aplikacją APNDroid. Mój GT540 działa w sieci Plus GSM, natomiast mms został wysłany jak i przysłany do sieci heyah.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz ale użyłeś programów z marketu do tego a nie wbudowanej funkcji androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi