Skocz do zawartości
superfly86

Android a MMSy u różnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

Poprostu nie cały czas internet musi być właczony, a specjalnie włączać internet dla MMS to też besensu

Ja u siebie na Desire mam fajną wtyczkę data enabler

https://market.android.com/details?id=com.farproc.data.enabler&hl=pl

Nie wiem po co uzywacie jakies blokady apnow, szybkie wlaczenie wylaczenie internetu dzieki niej. Ale nie ważne.

Załóżmy że nie używam internetu i telefon mam w kieszeni, słyszę że przyszedł sms, a tutaj wychodzi ze mms jest do pobrania to zamiast odczytać muszę włączyć internet kliknąć pobierz itp.

To wszytko przedłuża, a poza tym nie każdy kto ma telefon z androidem używa internetu i posiada pakiety internetowe.

Pobieranie MMSów jest darmowe, a włączenie danych juz pobiera internet z osobnej puli.

U mnie w Desire działa wszystko normalnie zawsze i wysyłanie i pobieranie w dowolnej chiwli na wylaczonym necie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

a4tech

Przeczytałem cały temat uważnie i jak nie rozumiałem sensu kupowania telefonu a Androidem bez pakietu, tak cały czas w ogóle nie rozumiem dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zrozum że nie każdy ma internet włączony 24/7 i jak jesteśmy w terenie to wyciągamy telefon i pobieramy mms'a a tak to dochodzi element wyłączenia internetu.

sygna.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ja uzywam tylko wifi i nie narzekam. W wiekszych miastach typu gdansk jest naprawde sporo hotspotow, z reszta chyba zycie nie kreci sie wokol smartfona i internetu wiec po co takowy dostep przez 24/7

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ze mmsa nie sciagniesz po wifi. Google zadecydowalo ze tak ma byc i tyle. W htc to jest zasluga nakladki sense, ze samo sciaga mmsy. Samsung tez kiedys cos takiego zrobil, mianowicie rozmowy video na androidzie ktory tego fabrycznie nie mial ( 2.1 i 2.2 ), a touch wiz to umozliwial. Ale niestety z mmsami samsung dal ciala, Ace mojego ojca, tak jak moj sgs, wola o polaczenie z netem, malo tego, trzeba wylaczyc wifi, wlaczyc net z sieci i dopiero pobierze mmsa. W htc robi to system.

Tapnięte z HTC Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

W Zte blade też robi to system więc nie tylko w Htc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No widzisz ale użyłeś programów z marketu do tego a nie wbudowanej funkcji androida.

Chodziło ci o opcję sieć komórkowa włączona/wyłączona? Jeśli tak to już udzielam odpowiedzi - przy wyłączonej transmisji danych nie można wysłać mms-a. Taka wiadomość również nie będzie dostarczona na telefon - przyjdzie jedynie info, że można pobrać taką wiadomość. Więc muszę stwierdzić, że widget, którego używam jest bardzo dobrym uzupełnieniem do androida. A co do pytań dlaczego blokować internet na smartfonie - po pierwsze - nie chcę być bohaterem opowieści typu "jak mój telefon przez noc łączył się z internetem i mam wysoki rachunek", a po drugie - w wielu miejscach łączę się poprzez sieć WiFi bo jak już ktoś to wcześniej opisał jest już coraz więcej hot-spotów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Pablo-87

No to już jest niezbyt trzeźwa paranoja, Android nie łączy się z netem bez powodu i ot sam z siebie. Takie obawy można miedzy bajki włożyć. Zresztą, porządne taryfy mają albo lejek, albo zabezpieczenie na odpowiedniej kwocie - jesli tego nie ma to oferta operatora jest po prostu marna. Żeby natomiast wifi były w stanie utrzymać naprawdę komunikację typu push to musiało by być ich dobre 1000x więcej... To co obecnie jest na terenie Polski jest po prostu żałosne i często robi masę problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez przesady z zalosnoscia, skoro w takim gdansku jest przyzwoicie i robi sie coraz lepiej, (w zasadzie to chyba w calym 3miescie jest niezle, afaik w sopocie busy z wifi) to w innych wiekszych miastach zle tez nie powinno byc

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

W Gdańsku akurat nie bywam, ale bywam w innych największych Polskich miastach i słowo żałosne w praktycznym użytkowaniu jest jeszcze daleko, ale to daleko zbyt łagodne :) Zasięgu wifi nie ma praktycznie nigdzie, a tam gdzie jest to zazwyczaj nie działa, a jak już działa to wolno jak ślimak a i to po podaniu hasła i zrywa po określonym czasie sesji (sieci miejskie). Na dodatek jedne protokoły/strony chodzą a inne już nie chcą (np w hotspotach uczelnianych za chiny nie działa opera mini). Wyjątki są tak rzadkie jak włosy u szanujacego się kibola i ograniczają się do galerii handlowych choć i tu trzeba sprawdzić ze 4 hotspoty zanim trafi się na naprawdę działający jak trzeba. Nawet u mnie w pracy wifi na jednym piętrze jest na innym już nie :/ Choć akurat w domu co ciekawe wifi darmowe mam, bo sąsiadki nie zabezpieczyły sieci. Ale nie korzystam, mam swoje :)

Kiedyś specjalnie pół miasta przeszedłem skanując sieci (trzema różnymi komórkami z wifi, odpada wiec kwestia modelu i systemu bo były to najróżniejsze). I co znalazłem? Figę. Ewentualnie jakieś widma co to udają że są ale głównie na obrazku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi