Skocz do zawartości
superfly86

Android a MMSy u różnych producentów

Rekomendowane odpowiedzi

Egzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to samo jest w apndroid z tego co pamietam

ale to beznadziejna aplikacja miesza w ustawieniach neta i nie dziala,

potem i tak trzeba przywracac domyslne ustawienia a i tak najlepiej uzyc

zwyklego przelacznika danych

https://market.android.com/details?id=com.farproc.data.enabler&hl=pl

tylko ze to nie rozwiazuje problemu z MMSami które powinny się odbierać automatycznie i powinno byc to wprowadzone przez kazdego z producentow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wychodzi na to że póki co to działa w Note w HTC i w LG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno dyskusja dotyczy możliwości wysyłania MMS'ow na oficjalnych ROM'ach. A kto powiedział że działa w Note? Zapraszam do działu Samsung Galaxy Note, nikt jeszcze nie potwierdził na stockowym ROM'ie obsługi MMS bez włączonej transmisji danych. Wątpię czy jakikolwiek Samsung z Androidem na pokładzie to potrafi. Natomiast korzystając z zewnętrznego oprogramowania, to z każdego Androida wyślemy i odbierzemy MMS'y po odpowiedniej konfiguracji takowego.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez e-daniel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Toż działają; tak jak zakładał projekt systemu - nieco nienormalne jest używać takiego systemu jak Android i wyłączyć internet :) mmsy to są tu chyba w tym momencie najmniejszą i najdrobniejszą ze wszystkich stratą... :) To jak nie wiem, kupić porshe i żałować na paliwo do niego, a potem dziwić się, dlaczego to nie jedzie :) Jeżeli komuś szkoda na podstawową usługę jaką jest pakiet naprawdę lepiej by pozostał przy feature Phone. Warto zauwazyć że internet nie jest w ogóle żadnym kosztem - zwraca się. Choćby w darmowych smsach, tańszych rozmowach itp.

Kolego po pierwsze temat jest inny a po drugie nie każdy ma w danym czasie dostęp do wifi? brak choćby 10gr do pakietu internetowego aby go wykupić a chcesz coś komuś przesłac i musisz to zrobić to co mam latać za wifi i szukać, pytać kto ma?

Właśnie dlatego powinno być podstawą aby wszystkie romy nie ważne czy to Cyanogenmod czy inne działały normalnie bez włączonej transmisji i wysyłały i odbierały smsy.

PS: Posiadam HTC HD2 z romem MIUI 2.7.27 i u mnie mmsy chodzą bez włączonej transmisji danych oczywiście wysyłanie i odbieranie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MMSy to usługa operatora wymagająca połączenia z siecią za pomocą pakietu. Ciekawe więc, jak to może u ciebie działać bez włączonej transmisji.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak u was, alu u mnie na ace2, gdzie transmisje mam włączoną tylko jak potrzebuję tak samo z wi-fi, gdzie mmsy mam w umowie za darmo, więc bardzo często ich używam, i przy wyłącznej transmisji mogę odbierać i wysyłać. dodam że operator to plus.

Zauważyłem tylko, że gdy odbieram lub wysyłam mmsa automatycznie pokazuje się dosłownie na dwie trzy sekundy ikonka połączenia transmisji.

Więc nie mówcie że się nie da, a że moje słowa nie są puste, mogę nagrać filmik i wam to udowodnić.

Wysłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrzy
    MMSy to usługa operatora wymagająca połączenia z siecią za pomocą pakietu. Ciekawe więc, jak to może u ciebie działać bez włączonej transmisji.

To nie do końca tak, że działa bez włączonej transmisji.

W niektórych słuchawkach po prostu zostało to programowo rozwiązane w ten sposób, że na czas wysyłania/odbierania MMS transmisja ta jest czasowo włączana i ograniczana wyłącznie do obsługi MMS, tak jak to napisał kolega Orzeszeq ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem jak u was, alu u mnie na ace2, gdzie transmisje mam włączoną tylko jak potrzebuję tak samo z wi-fi, gdzie mmsy mam w umowie za darmo, więc bardzo często ich używam, i przy wyłącznej transmisji mogę odbierać i wysyłać. dodam że operator to plus.

Zauważyłem tylko, że gdy odbieram lub wysyłam mmsa automatycznie pokazuje się dosłownie na dwie trzy sekundy ikonka połączenia transmisji.

Więc nie mówcie że się nie da, a że moje słowa nie są puste, mogę nagrać filmik i wam to udowodnić.

No, bo się nie da. Sam napisałeś, że transmisja się włącza automatycznie podczas wysyłania mmsa. Czyli bez włączonego pakietu nie da się tego zrobić. Nie ważne czy pakiet został włączony automatycznie czy manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko co na do MMSa pakiet internetowy, nie posiadam pakietu, bo nie potrzebuję, chce neta korzystam z wi-fi, a operator nie pobiera mi kasy za wysłany mms lub odebrany, nic nie schodzi ze środków. Ta chwilowa transmisja jest do odebrania mmsa za która i tak nic nie płacę. Przynajmniej w plusie nie wiem jak jest w innych sieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi