Skocz do zawartości
Shanss

Kiepska wytrzymałośc baterii - I9020

Rekomendowane odpowiedzi

Shanss

Witam! Od prawie dwóch tygodni jestem dośc szczęsliwym posiadaczem Nexusa S i9020. Szczęśliwym, ponieważ telefon jest na prawde dobry. Dość, bo strasznie irytuje mnie bateria... CHodzi o jej wytrzymałość, czas pracy czy jak to tam nazwać. Telefon ładuję przez całą noc, wracam do domu około 15 i musze podpiąc ładowarkę, telefon albo ma kilka % baterii albo juz się wyłączył. Nie wiem czego to wina. Ładowarka jest z angli + przejściówka, moze to stanowi problem? Android w wersji 2.3.1, raczej wersja mało europejska, bo bez jezyka polskiego. Zdarza się tak, że kiedy podepnę go do prądu na około 30 minut, to bateria ładuje się do jakiś 40% i trzyma przez kolejne kilka godzin. Telefonu używam róznie, pisze, dzwonie, łapie wifi, czasem GPS, pakiety danych, używam AR, gram, szukam w internecie. Używam Task killera, jednak widzę że telefon sam odpala czasem aplikacje w tle, gdzieś czytałem, że android jest linuxowski, wiec musi mieć cały czas zajęty RAM.

Wiem, że napisane mętnie. Nie dano mi umiejętności nie-motania się w postach, za to przepraszam.

Chętnie podam wszelkie inne, potrzebne informacje, tylko nie wiem w tym momencie co może się przydać.

Pozdrawiam, i z góry dziekuję za zainteresowanie tematem - Shanss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buchi

kilka podstawowych spraw:

1. dlaczego ciągle masz wersję 2.3.1 ???

2. po co Ci task killer? jesteś w błędzie jeśli uważasz, że pomoże Ci uratować żywotność baterii, ale o tym poczytasz jak będziesz zainteresowany

3. ładowarka nie ma znaczenia, jeżeli masz 230V w gniazdku to bateria naładuje się jak zawsze, gorzej gdybyś ładował przez USB

4. kilka godzin to rzeczywiście mało - proponuję odinstalować task killera i inne aplikacje, które wymagają ciągłej synchronizacji - ewentualnie w zakładce Konta i synchronizacje zobaczyć co potrzebuje połączenia z netem, ograniczyć synch do 1-2 razy dziennie (nie co godzinę).

5. jasność ekranu na auto, WiFi wył jeśli nie używasz, tak samo GPS

6. wracając do punktu pierwszego - zaktualizuj telefon! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shanss

1. dobre pytanie! Kiedy chce zaktualizować przez auto update w ustawieniach telefonu, pisze, że mam najnowszą wersję. Da się jakoś wgrać ręcznie update bez rootowania? Bo chyba nie jestem gotowy żeby zacząc ryzykowac z moją nową zabawką :D No ale jak będzie trzeba, to się pobawie.

2. poczytam (@edit: poczytałem, usunąłem:] Dzieki!)

3. ładuję z gniazdka, oryginalna ładowarką, prosto od samsunga:)

4. zaraz ustawię

5. jasnośc jest na auto, wifi włączam tylko jak coś potrzebuję GPS, tylko jak używam AR/nawigacji

6. jak tylko będziecie tak mili i mi udzielićie rad dot. pkt. 1 to się biorę do roboty ;)

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!

Edytowane przez Shanss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buchi

Nie uda Ci sie wgrac od razu 4.0.3. Najpierw musisz wgrac kazda aktualizacje po kolei czyli 2.3.2, 2.3.3 itd. az do 2.3.6. Szybciej by poszlo gdybys zrobil root i wgral pelny rom z linka wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shanss

Czy ten rom jest stabilny?:) (@edit: Już wiem:])

Czy root sam w sobie jest bezpieczny dla telefonu? Zrobiłbym root, wgrał CWM, zrobił backup danych(chyba sie przyda? Czy może nie warto?) i wgrał ICSa :)

Nie chciałbym niczego uszkodzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buchi

Czy jest brzpieczny.. mozna sceglic telefon, ale udalo sie to nielicznym :) dasz rade, na pewno warto i to jedyny prosty sposob na ics. A automatyczny update milczy bo google wstrzymalo wersje 4.0.3, a przeciez nie beda wysylac starej 2.3. Takze jestes w potrzesku, niewiadomo kiedy update znowu ruszy. Rob roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli zależy Ci na żywotności do dojdź do 2.3.6.

4.0.3 wniósł znaczne pogorszenie jeżeli chodzi o żywotność baterii.

Mnie to osobiście na razie nie przeszkadza, ale niektórych pewnie doprowadza do rozpaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shanss

A jak długo trzyma na 4.0.3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3
    A jak długo trzyma na 4.0.3?

Mi tam na 4.0.3 trzyma tak samo, jak trzymał na 2.3.6. Podobno Google szykuje już 4.0.4 które poprawia buga z baterią u tych osób, które go doświadczały. Ja pewnie nie zauważę różnicy ;)

Wysłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi