Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

mlod_y

Ilość danych pobieranych przez androida w ciągu miesiąca.

Ile jednostek transferu zużywasz miesięcznie?  

869 użytkowników zagłosowało

1. 1. Ile jednostek transferu zużywasz miesięcznie?

Rekomendowane odpowiedzi

mlod_y
    Napisano (edytowane)

Jako że jestem nowym uzytkownikiem forum to Serdecznie Wszystkich Witam.

Odrazy mówię że nie znalazłem odpowiedzi na forum a chwile szukałem, może coś przeczyłem..
    1.
    Otóż, nie dawno kupiłem sobie Hero i nurtuje mnie pewna kwestia. Ile danych jest w stanie pobrać telefon?
    Tzn. wypiszę opcje które mnie interesują

-poczta
    -pogoda
    -parlingo
    -przeglądanie internetu
    -i inne programy które korzystają z internetu i nie jestem w stanie ich teraz wymienić

Czyli wychodzi na to że na wszystko... poprostu nie bede oszczędzał. Chce zauważyć, że w domu mam wifi i aplikację mogę pobierać w domu, więc to akurat odpada.

Jak jest u Was ? Ile telefon pobierają danych na miesiąc. Czy ponad 1gb starczy ? Bo najprawdopodobniej skorzystam z oferty orange gdzie za doładowanie 100 zł dostaje 7gb na 150 dni... tylko należy też zauważyć, że operator liczy dane po 100kb...

2.
    Czy mozna ustawić w telefonie co ile ma akutalizować dane ? Takie jak pogoda, żeby powiedzmy sprawdzał co 2 godziny, czy pocztę co godzinę ? Bo nie mogę znaleźć takiej opcji...

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez deus
    Edycja ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    -poczta

-pogoda

-parlingo

-przeglądanie internetu

-i inne programy które korzystają z internetu i nie jestem w stanie ich teraz wymienić

[...]

Czy ponad 1gb starczy ?

A pewnie że starczy :) Nawet na YT będzie można coś pooglądać :) Swoją drogą Palringo bardzo mało będzie żreć, więc nie masz się co martwić moim zdaniem.

Czy mozna ustawić w telefonie co ile ma akutalizować dane ? Takie jak pogoda, żeby powiedzmy sprawdzał co 2 godziny, czy pocztę co godzinę ?

Co do pogody to zależy od programu. Nie pamietam jak na herosie jest, ale mi w GT540 poskąpili tej opcji :) . Gmail chyba działa na zasadzie push maila.. Więc w tym przypadku praktycznie cały czas masz połączenie z pocztą.. Mi Play też zaokrągla dane do 100kB. W miesiąc z pakietu 500MB wykorzystam jakieś 300MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Synchronizacja (poczta, kontakty, kalendarz), pogoda, gtalk, czasami mapy, jakaś strona w internecie, trochę aplikacji z marketu - u mnie zamyka się w mniej niż 100mb miesięcznie - najwięcej ciągnie instalowanie i aktualizowanie aplikacji z marketu.

Sprawdzanie poczty dla gmail'a jest wykonywane w trybie push (czyli to serwer informuje telefon, że właśnie przyszła poczta) jak jest dla kont POP/IMAP/Exchange nie mam pojęcia nie używam. Tak czy inaczej są to pomijalne ilości danych jeżeli wykupisz jakikolwiek pakiet.

1GB transferu w telefonie to ilość, którą już ciężko wykorzystać - chyba, że przez dość intensywne używanie YT, czy radia. Tak czy inaczej 1GB/mc to pakiet, który pozwala nie przejmować się transferem danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlod_y

Ok, dzięki za odpowiedzi. Kupiłem jednak doładowanie 50 zł i obecnie mam 2,8 gb na 3 miesiące. Jeżeli będzie tak ja mówicie to będzie to zdecydowanie za dużo. No ale lepiej mieć więcej niż mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchanie radia moze skutecznie uszczuplać zasoby pakietów.Jesli wybierzesz radio 128kb/s=16 kB/s, godzina słuchania takiego radia moze pociagnac ponad 55 MB. Filmy z jutuba oglądane przez komórke są mocno skompresowane (co widać i słychać), wiewc nie zużywają dużo transferu, ale używanie takiego Tube droida - sciąga filmy z YT w oryginalnej jakosci - już znacznie zwieksza zużycie. Przykładowo, pobrałem sobie November rain z vevo - 46MB. To chyba najbardziej żarłoczne aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja się podczepię pod temat, bo mam ten sam dylemat, otóż Orange w swojej hojności zaoferował mi pakiet 100MB miesięcznie w pakiecie mix za 29zł, no jak dają to można brać (inna sprawa, że wyszło mi najtaniej ze wszystkich operatorów, bo niektórzy to w ogóle w mixie nie dawali).

Mam zamiar używać:

- synchronizację kalendarza, gmail'a

- aktualizacje pogody (używam Beautiful Widets, ustawię sobie tak raz na 2 godziny)

- pobieranie nagłówków e-mail

- Internet (pewnie przez Opera Mini)

- rozmowa ze znajomymi przez komunikator Meebo

Jak myślicie, czy 100MB na miesiąc wystarczy? Dla testu zainstalowałem sobie NetCounter, ale teraz to trochę tak niewspółmierne to sprawdzanie, bo większość czasu siedzę na WiFi, a tylko przez jakąś godzinę dziennie na Meebo przez Edge (wtedy NetCounter informuje mnie, że w ciągu godziny zużywa jakieś 200kB).

Proszę o jakąś orientacyjną liczbę tych zużywanych MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj sobie lepiej Watchdoga 3G - nie dosc że zlicza transfer, to ma opcje powiadamiania o zbliżającym się koncu pakietu, a nawet potrafi ( w połączeniu z APNdroidem) automatycznie zablokowac net, w przypadku osiagniecia podanej przez ciebie wartosci granicznej.

Natomiast co do twojego pytania - te aplikacje nie powinny przekroczyc 100MB tym bardziej, ze przez wiekszosc czasu używasz wifi. W ustawieniach opery ustaw sobie niską jakosc obrazków (albo w ogóle je wyłącz), protokół ustaw na socket ( tylko dla internetu via edge)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

Ludzie ratunku... aplikacja netcounter naliczyła mi ledwo 20 mb zużytych, a pobrało mi 170 !... nie wiem co robić ciągle mi tak jeee te mb. Posiadam orange free na kartę... pomocy potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    prot
    aplikacja netcounter naliczyła mi ledwo 20 mb zużytych, a pobrało mi 170

Było już wielokrotnie. Poleganie na tego rodzaju aplikacjach ma sens wyłącznie wtedy, gdy operator taktuje transfer co 1 kB.

Orange taktuje, o ile dobrze pamiętam, co 100 kB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze byc ze netcounter zlicza dane co 1kb a w orange jest rozliczane za kazde 100kb.

Sent from my Era G1 using Tapatalk

@prot

Byles szybszy xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi