Skocz do zawartości
DoLeCk

Karta pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce już zakładać nowego tematu, ale chce kupić kupić karte adata 32 gb.I teraz mam pytanie, czy jest sens kupowania class 10 skoro prawie wogóle nie oglądam filmów HD? I jeszcze jedno, zauważyłem, że podczas odtwarzania wcześniej nagranych filmów w HD czasami występują takie paski, czy może to być wina tego, ze mam karte 2 class? Jeżeli tak to która min. klasa karty musi być?

Wysłane z mojej Nokii 1616 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zakupiłem ostatnio SanDisk MicroSDXC ULTRA 64GB 30MB/s. Działa! A więc karta o pojemności powyżej 32GB też jest obsługiwana. Podejrzewałem że tak będzie, bo wcześniej do swojego SE W995 zakupiłem 32GB choć w teorii obsługiwać miał karty do 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zakupiłem ostatnio SanDisk MicroSDXC ULTRA 64GB 30MB/s. Działa! A więc karta o pojemności powyżej 32GB też jest obsługiwana. Podejrzewałem że tak będzie, bo wcześniej do swojego SE W995 zakupiłem 32GB choć w teorii obsługiwać miał karty do 16GB. Co do prędkości działania karty to nie wiem na ile i czy jest szybsza od Class 10 SDHC, bo żeby fon ją zagospodarował musi ją przeformatować do FAT32 co podejrzewam może mieć jakiś wpływ na szybkość karty choć w tej kwestii to jak zaznaczam - moje to moje podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pogorz

Chciałem zapytać, co z obsługą kart micro Sd w standardzie UHS-I ?

Przymierzam się do zakupu "Karta micro 32GB Sandisk Mobile Ultra CL10 UHS-I". Pociągnie arc Ska???

Jeśli ktoś wie to proszę podać maxymalne wartości odczytu i zapisu dostępne przez ten telefon.

Edit:

Oczywiście standardu UHS arc s nie obsługuje, ale zakupiłem kartę i działa ona jak class 10. Działa świetnie w przypadku pracy z dużymi plikami. Z mniejszymi jest nieco gorzej. Ponadto należny uważać, aby nie kupić wersji wadliwej. Jak donosi producent wyszła partia kart z wadą fabryczną, mogącą zablokować dostęp do danych na nośniku. Ale generalnie polecam tą kartę.

Edytowane przez pogorz
    Zakup karty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi